Судове рішення #32755787

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

Справа № 116/4912/13-ц

Провадження № 2/116/2344/13


22.08.2013 року м. Сімферополь

Суддя Сімферопольського районного суду Автономної Республіки Крим-Хіневич А.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення порядку перебування сина з батьком, зменшення суми аліментів та розірвання шлюбу

ВСТАНОВИВ:

12.08.2013 року позивач ОСОБА_1 (далі позивач) звернувся до суду із позовом до відповідача ОСОБА_2 (далі відповідач), в якому просить встановити місце перебування його сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, з ним за місцем його проживання – з 09 години 00 хвилин п’ятниці по 09 годину 00 хвилин понеділка кожного тижня, а також не менше 30 діб на рік для виїзду на відпочинок: зменшити розмір аліментів, встановлених рішенням Сімферопольського районного суду АР Крим від 01.03.2013 року у справі № 116\777\13-ц, а саме: скасувати стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 на її утримання аліменти у розмірі 1\6 частки всіх видів заробітку до досягнення дитиною трирічного віку щомісячно; розірвати шлюб між сторонами.

Позовна заява була передана судді, відповідно до ст. 11-1 ЦПК України 12.08.2013 року.

22.08.2013 року до суду надійшли відомості з відділу адресно-довідкової роботи УПРГРФО ГУ ДМС України в АР Крим на запит суду щодо зареєстрованого місця проживання відповідача ОСОБА_2

Згідно з ч.2 ст.118 ЦПК України позивач має право об'єднати в одній позовній заяві кілька вимог, пов'язаних між собою.

Суд, вивчивши матеріали позовної заяви приходить до висновку про повернення позову позивачу в частині вимог щодо розірвання шлюбу на підставі наступного.

Згідно ч.2 ст.110 СК України позов про розірвання шлюбу не може бути пред'явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини, крім випадків, коли один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки кримінального правопорушення, щодо другого з подружжя або дитини.

Згідно п.5 ч.3 ст.121 ЦПК України заява повертається у випадку, коли подана заява про розірвання шлюбу під час вагітності дружини або до досягнення дитиною одного року без дотримання вимог, встановлених Сімейним кодексом України.

З матеріалів позовної заяви вбачається, що син сторін у справі - ОСОБА_3, народився 08.10.2012 року, про що свідчить копія свідоцтва про народження серії І-АП №356090, видане виконавчим комітетом Широківської сільської ради Сімферопольського району АР Крим 15.10.2012 року. Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом – 12.08.2013 року. Тобто позовна заява подана до суду з порушенням вимог законодавства, оскільки на момент подачі позову до суду дитина не досягла одного року.

Відповідно до п.5,6 ст.119 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування.

Вбачається, що позивачем не зазначено причиною розірвання шлюбу, як наявність будь-якої протиправної поведінки з боку відповідача по відношенню до нього або дитини, яка мала б ознаки злочину та підтверджена матеріалами доданих до позову.

Таким чином, на даний час позовні вимоги ОСОБА_1 про розірвання шлюбу не підлягають розгляду в судовому порядку, згідно діючого законодавства України, у зв’язку з чим позовна заява в цій частині підлягає поверненню

Між тим, як роз`яснено в п.14 Постанови Пленуму Верховного Суду України №11 від 21 грудня 2007 року «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» у випадку коли при розірванні шлюбу в судовому порядку встановлено, що подружжя не досягло згоди про те, з ким із них будуть проживати неповнолітні діти, про порядок та розмір виплати коштів на утримання дітей, дружини (чоловіка), а також про поділ спільного майна подружжя, або буде встановлено, що такої згоди досягнуто, але вона порушує інтереси дітей чи одного з подружжя, суд вирішує зазначені питання по суті одночасно з вимогою про розірвання шлюбу з дотриманням закону, який регулює ці правовідносини

Зазначена позовна заява в частині вимог про встановлення порядку перебування сина з батьком та про зменшення суми аліментів не містить підстав для залишення без руху або для повернення позивачу, а також для відмови у відкритті провадження, передбачених ст.ст.121-122 ЦПК України.

Справа в цій частині підсудна Сімферопольському районному суду АР Крим та подана з додержанням вимог статей 119-120 Цивільного процесуального кодексу України.

Керуючись ст.ст.118 - 122 ЦПК України, ст.110 СК України, п.14 Постанови Пленуму Верховного Суду України №11 від 21 грудня 2007 року «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя», суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу повернути позивачу.

Відкрити провадження по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення порядку перебування сина з батьком та зменшення розміру аліментів.

Призначити справу до розгляду у судовому засіданні на 24 вересня 2013 року на 10 годину 15 хвилин у приміщенні Сімферопольського районного суду АР Крим по вул.К.Маркса, 17, в м.Сімферополі.

Викликати у судове засідання сторін.

Позивачеві у судовому засіданні, призначеному на 24 вересня 2013 року, необхідно надати суду для огляду оригінали документів, на які він посилається в обґрунтування своїх вимог.

Запропонувати відповідачу надати у строк до 24 вересня 2013 року письмові заперечення проти позову та посилання на докази, якими вони обґрунтовуються.

Роз'яснити сторонам, що відповідно до ст.27, 131 ЦПК України, сторони зобов'язанні подати свої докази, повідомити суд про всі відомі їм рішення судів, а також про всі відомі їм незавершені судові провадження, що стосуються предмету спору - до початку розгляду справи по суті.

Роз'яснити, що відповідно до ст.31 ЦПК України до початку розгляду справи по суті позивач має право шляхом подання письмової заяви змінити предмет або підставу позову, а відповідач - пред'явити зустрічний позов.

Довести до відома сторін, що розгляд справи може бути відкладено за заявою однієї або обох сторін тільки за умови наявності поважних причин неможливості їх явки у судове засідання та надання суду відповідних доказів у підтвердження поважності таких причин.

Роз'яснити сторонам, що вони мають рівні процесуальні права, якими повинні добросовісно користуватися, та процесуальні обов'язки, які вони повинні неухильно виконувати.

Копію ухвали надіслати сторонам у справі для відома.

Ухвала може бути оскаржена щодо відкриття провадження у справі з недотриманням правил підсудності, а також в частині повернення позову до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Сімферопольський районний суд у порядку, передбаченому ст.ст.292-294 ЦПК України.

В інший частині ухвала оскарженню не підлягає.


Суддя                                         А.М. Хіневич


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація