Судове рішення #32750561

Справа №339/680/13-ц

6/339/31/13




У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


15 жовтня 2013 року м. Болехів


Болехівський міський суд Івано-Франківської області в складі:

головуючого-судді: Сметанюка В.Б.,

                    за участю: секретаря Стельмах М.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому подання старшого державного виконавця відділу державної виконавчої служби Болехівського міського управління юстиції в Івано-Франківській області про обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_1,-

В С Т А Н О В И В:

Державний виконавець відділу державної виконавчої служби Болехівського міського управління юстиції в Івано-Франківській області звернувся до суду з вказаним поданням та просить обмежити у праві виїзду за межі України ОСОБА_1 у зв’язку із невиконанням рішення суду по сплаті аліментів. В провадженні відділу на виконанні знаходиться виконавчий лист №2-349 від 11.04.2011 р. про стягнення з ОСОБА_1 аліментів за рішенням Сколівського районного суду від 11.04.2011 року на користь ОСОБА_2 на утримання неповнолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Боржник не виконує рішення суду. Станом на 01 вересня 2013 року заборгованість становить 5032,60грн. За місцем проживання боржника майно на яке можна накласти стягнення відсутнє. Просить тимчасово обмежити ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України.

Державний виконавець відділу ДВС Болехівського міського управління юстиції в судове засідання не з’явився подав до суду заяву, в які просить подання розглядати у його відсутності, вимоги підтримує.

В судове засідання інші учасники процесу не викликалися у відповідності до вимог ст. 3771 ЦПК України, згідно якої суд негайно розглядає зазначені подання без виклику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця.

Відповідно до вимог ч.2 ст.197 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання осіб, які беруть участь у справі фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд розглянувши подання, дослідивши матеріали справи та давши їм правову оцінку приходить до наступного висновку.

Статтею 2 Протоколу №4 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено, право кожного, хто законно перебуває на території будь-якої держави, в межах цієї території на свободу пересування і свободу вибору місця проживання. Кожен є вільним залишати будь-яку країну, включаючи свою власну. На здійснення цих прав не можуть бути встановлені жодні обмеження, крім тих, що передбачені законом і є необхідними в демократичному суспільстві в інтересах національної чи громадської безпеки, для підтримання порядку, захисту здоров'я чи моралі або з метою захисту прав і свобод інших осіб.

Статтею 33 Конституції України передбачено, що кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" - громадянин України може бути тимчасово обмежений у праві виїзду за кордон, якщо відносно нього діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов'язання - до виконання зобов'язань або розв'язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках.

У відповідності до ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, державний виконавець має право звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи за межі України - до виконання зобов'язань за рішенням.

Нормами ст.3771 ЦПК України встановлено, що питання про тимчасове обмеження боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби.

Судом встановлено, що на виконанні у відділі ДВС Болехівського міського управління юстиції знаходиться виконавчий лист № 2-349 від 11.04.2011 р. про стягнення з ОСОБА_1 аліментів за рішенням Сколівського районного суду від 11.04.2011 року на користь ОСОБА_2 на утримання неповнолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. (а.с.2 ).

Боржник не виконує рішення суду. Станом на 01 вересня 2013 року заборгованість становить 5032,60 грн.(а.с.8). Державним виконавцем відділу ДВС Болехівського міського управління юстиції 23 травня 2011 року відкрито виконавче провадження про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліменти(а.с.3). Під час проведення виконавчих дій встановлено, що майна на яке може бути звернено стягнення за місцем проживання, реєстрації боржника не встановлено (а.с.12).

З листа управління Пенсійного фонду України в м. Болехів від 19.06.2013 року за № 1678/11 вбачається, що відомостей про працевлаштування боржника ОСОБА_1 в реєстрі застрахованих осіб станом на 18.06.2013р. немає, він незареєстрований, як суб’єкт підприємницької діяльності, не знаходиться на обліку як одержувач пенсії (а.с.6).

ОСОБА_1 отримав повідомлення 22.03.2013року та 04.07.2013 року про виклик до державного виконавця та пред'явлення паспорта, ідентифікаційного коду, трудової книжки (а.с.4-5). Але цю вимогу проігнорував, на виклик, будучи належним чином повідомленим, не з'явився та не представив документа на підтвердження свого матеріального стану. При виїзді по місцю проживання боржника будинок зачинений, про що складено акти державного виконавця від 11.01.2013року та 23.09.2013 року (а.с. 9-10).

Станом на 18.06.2013р. ОСОБА_1 на обліку в центрі зайнятості, як безробітний не перебуває, що підтверджується листом Болехівського міського центру зайнятості від 19 червня 2013 року (а.с.7).

Зазначені обставини підтверджують, що ОСОБА_1 на час звернення до суду державного виконавця не виконує рішення Сколівського районного суду від 11 квітня 2011 року, ухиляється від його виконання, внаслідок чого утворилась велика заборгованість по сплаті аліментів на утримання дитини.

За таких обставин суд приходить до висновку, що подання старшого державного виконавця погодженого з начальником відділу державної виконавчої служби Болехівського міського управління юстиції про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_1 підлягає до задоволення.

На підставі наведеного, статті 2 Протоколу №4 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст.11 Закону України “Про виконавче провадження”, ст. 6 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" ст. 3771 ЦПК України, та керуючись ст.ст.209, 210 ЦПК України,-

У Х В А Л И В :

Подання державного виконавця відділу Державної виконавчої служби Болехівського міського управління юстиції задовольнити.

Тимчасово обмежити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, зареєстрованого на проживання за адресою: с. Козаківка, Болехівської міської ради, Івано-Франківської області, у праві виїзду за межі України до виконання ним своїх зобов’язань по рішенню Сколівського районного суду від 11 квітня 20011року по справі № 2-349 за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів.

Копію ухвали для виконання направити в ВДВС Болехівського міського управління юстиції для подальшого направлення в Адміністрацію Державної прикордонної служби.

Ухвала виконується негайно.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п»яти днів з дня отримання копії ухвали.



Суддя В.Б. Сметанюк




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація