Справа №1-176-08
В И Р О К
І М ' Я М У К Р А Ї Н И
13 листопада 2008 року Ізяславський районний суд Хмельницької області в складі:
головуючої - судді П'єнти І.В.,
при секретарі Бондарь М.О.,
за участю прокурора Шнайдер М.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ізяславі справу про обвинувачення
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м. В.Уфалей Челябинської області РФ, росіянки, громадянки України, та жительки АДРЕСА_1, освіта середня базова, не одруженої, непрацюючої, на утриманні має неповнолітню дитину, раніше не судимої,
в скоєнні злочинів, передбачених ст. 199 ч. 1, ст. 199 ч. 2 КК України,
в с т а н о в и в:
Підсудна ОСОБА_1. 29 липня 2008 року біля 19-20 години в с. Борисів Ізяславського району, достовірно знаючи про наявність у неї підробленої національної валюти України у вигляді банкноти, номіналом 100 гривень (НОМЕР_1), з метою її збуту прийшла на по місцю проживання ОСОБА_2., у якої вона розміняла підроблену банкноту на банкноти меншого номіналу по 50 грн. Національного банку України. Після чого ОСОБА_2., виявивши, що дана банкнота підроблена, наздогнала ОСОБА_1. та повернула їй підроблену банкноту.
29 липня 2008 року біля 21-22 години в с. Борисів Ізяславського району ОСОБА_1., достовірно знаючи про наявність у неї підробленої національної валюти України у вигляді банкноти, номіналом 100 гривень (НОМЕР_1), з метою її збуту, передала підроблену банкноту для ОСОБА_3., який розміняв дану банкноту у ОСОБА_4., жительки АДРЕСА_2, на дві банкноти Національного банку України номіналом по 50 гривень.
В судовому засіданні ОСОБА_1. свою вину визнала повністю, суду пояснила, що вона отримала від чоловіка на ім'я ОСОБА_5 100 гривневу купюру на придбання продуктів харчування, проте в магазині від продавця дізналась, що купюра підроблена. Після чого вона намагалась дану купюру збути, спочатку розміняла підроблену банкноту в ОСОБА_2., яка, з'ясувавши, що купюра номіналом 100 гривень підроблена, повернула її ОСОБА_1. Потім ОСОБА_1. дану підроблену банкноту передала ОСОБА_3., який розміняв дану купюру по 50 гривень у ОСОБА_4.
Крім визнання вини самою підсудною, її вина знайшла підтвердження в ході судового слідства в досліджених доказах:
- протоколі огляду (а.с. 4), предметом огляду якого являлась банкнота номіналом 100 гривень НОМЕР_1;
- висновком експерта №81Т від 12.09.2008 року, з якого вбачається, що представлена на дослідження банкнота 100 гривень НОМЕР_1, виготовлена не підприємством, яке здійснює випуск грошових знаків для Національного банку України (а.с. 45-46);
- протоколом огляду речових доказів (а.с. 48);
- протоколом очної ставки ОСОБА_2. та ОСОБА_1. (а.с. 52);
- протоколом допиту свідка ОСОБА_2. (а.с. 51), ОСОБА_6. (а.с. 54);
- показами свідків ОСОБА_3., ОСОБА_7., ОСОБА_8., ОСОБА_9., ОСОБА_4., ОСОБА_10., ОСОБА_11., які були допитані в ході судового слідства.
Органами досудового слідства дії ОСОБА_1. були кваліфіковані за ст. 199 ч. 1 КК України та за ст. 199 ч. 2 КК України.
Проте в ході судового слідства встановлено, що предметом злочину являється одна підроблена купюра номіналом 100 гривень, яку підсудна ОСОБА_1. зберігала та двічі збувала. Суд вважає, що ОСОБА_1., достовірно знаючи про наявність у неї підробленої банкноти, мала єдиний злочинний умисел на її збут, який об'єднує вчинені нею всі тотожні діяння. Тому вчинені підсудною ОСОБА_1. тотожні злочинні діяння утворюють продовжуваний злочин.
Тому сукупність вказаних доказів та їх оцінка переконують суд, що дії ОСОБА_1. слід кваліфікувати за ст. 199 ч. 1 КК України, як зберігання, з метою збуту, а також збут підробленої національної валюти України у виді банкноти. Додаткової кваліфікації за ст. 199 ч. 2 КК України даний злочин не потребує, оскільки відсутня повторність злочинів.
Підходячи до обрання міри покарання підсудній ОСОБА_1., суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винної, обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.
Обставинами, що пом'якшують покарання підсудній, є те, що злочин скоїла вперше, свою вину визнала, розкаюється у вчиненому, на утриманні має неповнолітню дитину.
Обставини, що обтяжують покарання підсудній, відсутні.
Враховуючи особу підсудної та обставини справи, суд знаходить, що виправлення та перевиховання підсудної можливе без ізоляції від суспільства, а тому можливо звільнити від відбування покарання з випробуванням, застосувавши ст.75 КК України, та покласти на підсудну обов'язки, передбачені ст.76 КК України.
Речовий доказ підлягає знищенню.
Судові витрати слід стягнути з підсудної.
Керуючись ст.ст.323, 324 КПК України,
з а с у д и в :
ОСОБА_1 визнати винною в скоєнні злочину, передбаченого ст.199 ч. 1 КК України, та призначити покарання - 3 роки позбавлення волі, на підставі ст.75 КК України звільнити від відбування покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк - 2 роки.
Згідно ст.76 КК України покласти на ОСОБА_1. обов'язок:
- не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи;
- повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи;
- періодично з'являтись для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Міру запобіжного заходу відносно ОСОБА_1. до вступу вироку в законну силу залишити попередньою - підписку про невиїзд.
Речовий доказ - банкноту номіналом 100 гривень НОМЕР_1- знищити.
Стягнути з ОСОБА_1. на користь НДЕКЦ при УМВСУ в Хмельницькій області 706 гривень 16 к.. судових витрат за проведення експертизи.
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Хмельницької області на протязі 15 днів з дня його проголошення.
Суддя: підпис
Вірно: Суддя І.В.П'єнта Секретар: