Судове рішення #32748971


          Справа № 333/8188/13-ц

Пр. № 6/333/713/13

У Х В А Л А

Іменем України

18 жовтня 2013 року м. Запоріжжя

Комунарський районний суд м. Запоріжжя у складі:

головуючого - судді Кулик В.Б.,

при секретарі                                                                                            Довгаль А.Г.,

за участю державного виконавця                                                                       Лаврової К.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі Комунарського районного суду м. Запоріжжя, подання державного виконавця Комунарського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції ОСОБА_1 про тимчасове обмеження боржника фізичну особу - підприємця ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документу, -

В С Т А Н О В И В:

Державний виконавець Комунарського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції ОСОБА_1 звернулася до суду з поданням про тимчасове обмеження боржника ФОП ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документу, посилаючись на те, що на виконанні у Комунарського ВДВС Запорізького міського управління юстиції знаходиться виконавчий документ № 910/3790/13, виданий 13.05.2013 року Господарським судом Запорізької області про стягнення з ФОП ОСОБА_2 на користь ТОВ «Хімагромаркетинг» 690 988 грн. 60 коп.

01.07.2013 року державним виконавцем Лавровою К.А. винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 38659494. Боржник виконавчий документ в добровільному порядку не виконав, на неодноразові виклики державного виконавця не з’являється, ігнорує вимогу державного виконавця про надання майна, яке йому належить для опису та арешту. ФОП ОСОБА_2 має паспорт громадянина України для виїзду за кордон серія АТ 272464, виданий 28.05.2002 року органом 0800, та серії ЕТ 557056, виданий 23.12.2011 року органом 2316, тому є необхідність тимчасово обмежити його у праві виїзду за межі України до моменту виконання ним зобов’язань.

В судовому засіданні державний виконавець подання підтримала з підстав, викладених у ньому, надавши суду аналогічні пояснення, та просила суд його задовольнити.

Заслухавши пояснення державного виконавця, вивчивши матеріали подання, суд приходить до наступних висновків.

Згідно ч. 1, ч. 2 ст. 14 Цивільно-процесуального кодексу України та статті 124 Конституції України судові рішення, що набрали законної сили, обов’язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України. Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.

Примусове виконання рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України. Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначає Закон України «Про виконавче провадження».

Відповідно до п. 18 ч. 3 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження у разі ухилення боржника від виконання зобов’язань, покладених на нього рішенням, має право звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи за межі України - до виконання зобов’язань за рішенням.

Статтею 377-1 Цивільно-процесуального кодексу України передбачено, що питання про тимчасове обмеження боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби. Суд негайно розглядає зазначене подання без виклику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця.

Відповідно до ст. 64 Конституції України конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.

Згідно ст. 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України за винятком обмежень, які встановлені законом.

Порядок здійснення права громадян України на виїзд з України і в’їзд в Україну та визначення випадків тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України регулюється Законом України «Про порядок виїзду з України та в’їзду в Україну громадян України» від 21.01.1994 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про порядок виїзду з України та в’їзду в Україну громадян України» громадянин України має право виїхати з України, крім випадків, передбачених зазначеним законом, та в’їхати в Україну.

На підставі ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в’їзду в Україну громадян України» громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон, якщо він ухиляється від виконання зобов’язань, покладених на нього судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи), - до виконання зобов’язань.

Тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України є винятковим заходом обмеження особистої свободи фізичної особи, який застосовується лише при наявності достатніх підстав вважати, що така особа ухиляється від виконання зобов’язань, покладених на неї відповідним судовим рішенням та її намір вибути за межі України з метою невиконання цього рішення.

Як встановлено в судовому засіданні, на виконанні Комунарського ВДВС Запорізького міського управління юстиції знаходиться виконавчий документ № 910/3790/13, виданий 13.05.2013 року Господарським судом Запорізької області про стягнення з ФОП ОСОБА_2 на користь ТОВ «Хімагромаркетинг» 690 988 грн. 60 коп. (а.с.3-4).

01.07.2013 року державним виконавцем Лавровою К.А. було відкрито виконавче провадження № 38659494 за вищезазначеним виконавчим документом, та запропоновано боржнику самостійно виконати зобов’язання до 08.07.2013 року (а.с. 5).

Самостійно боржником рішення суду у встановлений строк не виконано.

У поданні державний виконавець Комунарського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції зазначає, що боржником рішення суду не виконується, проте в матеріалах справи відсутні будь-які об’єктивні данні, які підтверджують викладені обставини. Також в поданні не вказано, чому з 01.07.2013 року рішення суду ще не виконано та яким чином обмеження боржника у праві виїзду за кордон може забезпечити його виконання.

Таким чином, у відповідність до вимог, встановлених ст. ст. 10, 57, 60 Цивільно-процесуального кодексу України державний виконавець як сторона, яка приймає участь у справі, не довів суду ті обставини, на які він посилається як на підставу своїх вимог, а саме не довів наявність факту ухилення боржника від виконання судового рішення.

Крім того, до матеріалів подання не додано довідки про місце реєстрації боржника ОСОБА_2 станом на момент звернення до суду, а також не надано доказів про здійснення державним виконавцем заходів, передбачених п. 3-7 ч. 3 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження».

Таким чином, підстав для задоволення подання державного виконавця Комунарського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції ОСОБА_1 про тимчасове обмеження боржника ФОП ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України судом не вбачається.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 33, 64 Конституції України, ст. 377-1 ЦПК України, ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження», ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду та в’їзду в Україну громадян України», суд, -

У Х В А Л И В:

В задоволенні подання державного виконавця Комунарського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції ОСОБА_1 про тимчасове обмеження боржника фізичну особу - підприємця ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документу - відмовити.

Копію ухвали надіслати начальнику Комунарського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції може бути подана до апеляційного суду Запорізької області через Комунарський районний суд м. Запоріжжя протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.


Суддя Комунарського районного суду

м. Запоріжжя                                           В.Б. ОСОБА_1







                    


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація