Справа № 1-46\2008 рік
ВИРОК
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
29.01.2008 року Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області
у складі: головуючого - Мельничук А.В.
при секретарі - Голубковій Н.М.
за участю прокурора - Шевченко О.В.
захисника - ОСОБА_3
потерпілого - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Первомайську кримінальну справу за обвинуваченням:
ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року в м. Первомайську Миколаївської області, громадянина України, освіта середня, не працюючого, розлученого, маючого на утриманні одну неповнолітню дитину, проживаючого АДРЕСА_1, раніше не судимого в силу ст.. 89 КК України
в скоєнні злочину передбаченого ст. 121ч.2 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
03.11.2007 року біля 15 годин в гаражі домоволодіння АДРЕСА_1 підсудний ОСОБА_1, знаходячись в стані алкогольного сп»яніння, під час сварки навмисно викруткою наніс удар в область живота своєму брату ОСОБА_4, від якого останній помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року вдома.
Згідно висновку судово-медичної експертизи № 492 від 09.12.2007 року при судово-медичному дослідженні трупа ОСОБА_4 виявлено наступні тілесні ушкодження: колото-різана рана лівого підребер»я, проникаюча в черевну порожнину з пошкодженням брижейки тонкої кишки. Дані тілесні ушкодження могли утворитись від дії будь-якого колюче-ріжучого предмету, який мав гостру ріжучу кромку (так як края рани рівні) довжиною близько 1 см ( так як довжина рани 1 см) і тупі кінці ( так як кінці рани «П»-образні) і довжиною не менше як 9 см ( так як довжина раневого каналу близько 9-10 см). Виходячи з цього можливо зробити висновки, що таким предметом могла бути викрутка, чи подібний предмет. Причиною смерті ОСОБА_4 явилась проникаюча колото-різана рана живота, в результаті чого розвився фібріозно-гнійний перитоніт, який привів до смерті. Враховуючи причину смерті можливо зробити висновок, що ОСОБА_4 після спричинення йому тілесних ушкоджень жив тривалий час, що вираховується годинами, чи десятками годин, які необхідні для розвитку перитоніту.
Викладене повністю підтверджено в судовому засіданні поясненнями підсудного, який пояснив, що 03.11.2007 року біля 15 годин під час сварки в гаражі їхнього будинку АДРЕСА_1, він будучи в нетверезому стані вдарив викруткою брата ОСОБА_4 в живіт. На другий день біля 10 годин брат помер. В скоєному щиро кається.
Крім пояснень підсудного викладене підтверджено поясненнями потерпілої ОСОБА_2, яка пояснила, що 03.11.2007 року вона знаходилась в своєму будинку АДРЕСА_1. Під вечір зайшла в літню кухню і її син Віктор сказав, що вдарив викруткою в живіт брата ОСОБА_4 та просив викликати швидку. ОСОБА_4заборонив викликати швидку, а на другий день близько 10 годин помер.
Згідно висновку судово-медичної експертизи № 492 від 09.12.2007 року при судово-медичному дослідженні трупа ОСОБА_4 виявлено наступні тілесні ушкодження: колото-різана рана лівого підребер»я, проникаюча в черевну порожнину з пошкодженням брижейки тонкої кишки. Дані тілесні ушкодження могли утворитись від дії будь-якого колюче-ріжучого предмету, який мав гостру ріжучу кромку (так як края рани рівні) довжиною близько 1 см ( так як довжина рани 1 см) і тупі кінці ( так як кінці рани «П»-образні) і довжиною не менше як 9 см ( так як довжина раневого каналу близько 9-10 см). Виходячи з цього можливо зробити висновки, що таким предметом могла бути викрутка, чи подібний предмет. Причиною смерті ОСОБА_4 явилась проникаюча колото-різана рана живота, в результаті чого розвився фібріозно-гнійний перитоніт, який привів до смерті. Враховуючи причину смерті можливо зробити висновок, що ОСОБА_4 після спричинення йому тілесних ушкоджень жив тривалий час, що вираховується годинами, чи десятками годин, які необхідні для розвитку перитоніту ( а.с. 30-32).
Актом № 941 амбулаторної судово-психіатричної експертизи від 07.12.2007 року встановлено, що ОСОБА_1 психічним захворюванням не страждає, а виявляє наслідки органічного ураження головного мозку (інсульт) у вигляді церебрастенічного синдрому помірного ступеня вираженості. Вказаний розлад психічної діяльності мав місце і в період часу, до якого відноситься інкриміноване йому діяння, але не позбавляло ОСОБА_1 можливості віддавати звіт своїм діям та керувати ними. Тимчасового хворобливого стану в період інкримінованого ОСОБА_1 діяння у нього не спостерігалось і він міг віддавати звіт своїм діям та керувати ними. В теперішній час ОСОБА_1 може віддавати звіт своїм діям та керувати ними. Примусових мір медичного характеру не потребує (а.с.42-45).
Оцінивши зібрані і досліджені в справі докази, суд знаходить, що підсудний ОСОБА_1 вчинив злочин передбачений ст. 121 ч.2 КК України - умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого.
Обираючи покарання підсудному, суд враховує характер і ступінь суспільної небезпеки вчиненого ним злочину, особистість підсудного, раніше не судимого, що характеризується посередньо, враховує як пом'якшуючі покарання обставини - стан здоров'я, наявність неповнолітньої дитини, щире каяття, як обтяжуючу покарання обставину враховує вчинення злочину у стані алкогольного сп'яніння, і вважає, що виправлення та перевиховання підсудного можливо лише в умовах ізоляції від суспільства. Вищенаведені обставини, що пом»якшують покарання суд знаходить такими, що істотно знижують ступень тяжкості вчиненого злочину і тому з урахуванням думки потерпілої суд знаходить можливим призначити покарання нижче від найнижчої межі встановленою санкцією ст.. 121 ч.2 КК України.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд, -
ПРИСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винними у скоєнні злочину, передбаченого ст. 121ч.2 КК України і призначити покарання із застосуванням ст. 69 КК України у вигляді 5 (п”яти) років позбавлення волі.
Запобіжний захід, до вступу вироку в законну силу, засудженому залишити у вигляді тримання під вартою.
Строк відбуття покарання рахувати засудженому з ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
Речові докази - викрутка та ватний тампон, що зберігаються в Первомайському МВ УМВС (а.с. 49) - знищити.
На вирок протягом 15 діб може бути подана апеляція, засудженим з моменту вручення йому копії вироку, іншими учасниками процесу з моменту його оголошення.
Суддя: