Справа № 2-279, 2008 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
8 липня 2008 року Ставищенський районний суд Київської області в складі:
головуючої - судді: Марущак Н. М.,
при секретарі: Данилюк Н. П.,
з участю позивачки: ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Ставище Київської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
До суду з вказаним позовом звернулася ОСОБА_2, посилаючись на те, що 22 січня 1997 року між нею та відповідачем Гостромогильською сільською радою Ставищенського району Київської області було зареєстровано шлюб та зроблено актовий запис № 3. Від спільного шлюбу мають неповнолітню дитину (дочку) ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження.
Просить розірвати шлюб з відповідачем, посилаючись на те, що подальше збереження шлюбу і спільне проживання неможливе із-за різних характерів та поглядів на життя. Злагоди в сімейному житті між ними останніх два роки взагалі не було. Проживаючи спільно, вони постійно конфліктували. Конфлікти виникали на побутовому рівні. Відповідач не приділяє належної уваги по догляду та вихованню дитини. На грунті безпідставних причин та зловживання алкогольними напоями відповідач часто б'є її та обзиває нецензурними словами, не приділяє уваги щодо матеріального забезпечення сім'ї. Часті конфлікти призвели до повного розриву їхніх сімейних стосунків. З січня місяця 2008 року їхні шлюбні відносини фактично перестали існувати. Шлюбних стосунків з відповідачем в даний час не підтримує, примирення вважає неможливе. Дитина постійно проживає і проживатиме разом з нею.
Позивачка в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, підтвердила обставини, на які посилається в позовній заяві. Допитана в якості свідка позивачка суду показала, що відповідач зловживає спиртними напоями, обзиває нецензурними словами, б'є її, матеріально сім'ю не забезпечує. Внаслідок цього в січні 2008 року вона припинила шлюбні стосунки з відповідачем.
Відповідач в судове засідання не прибув, до суду надіслав заяву, якою позов визнає, справу просить слухати у його відсутність.
Суд, розглянувши матеріали справи та заяву відповідача, заслухавши пояснення позивачки, її покази як свідка, та дослідивши письмові докази, вважає, що позовні вимоги обгрунтовані і підлягають задоволенню.
Судом встановлено, що сторони уклали шлюб та зареєстрували його 22 січня 1997 року в Гостромогильській сільській раді Ставищенського району Київської області, актовий запис № 3. Від даного шлюбу мають неповнолітню дочку ОСОБА_3, 20 січня 1999 року народження. Шлюбні стосунки сторони припинили в січні 2008 року.
Вказані обставини підтверджуються:
- показами допитаної в якості свідка позивачки;
- свідоцтвом про укладення шлюбу;
- свідоцтвом про народження;
- довідкою про склад сім'ї.
У відповідності з ч. 2 ст. 112 Сімейного Кодексу України шлюб розривається, якщо судом встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Суд вважає, що взаємовідносини, які склались в сім'ї сторін, свідчать про те, що їх сім'я розпалася остаточно і збереження такого шлюбу неможливе і недоцільне, оскільки суперечить інтересам сторін.
При реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦСу суд вважає, що із сторін слід стягнути державне мито на користь бюджету органу місцевого самоврядування.
Керуючись ст. ст. 110, 111, 112 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 10, 11, 60, ст. 88, 213-215 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований Гостромогильською сільською радою Ставищанського району Київської області 22 січня 1997 року актовій запис № 3, розірвати.
При реєстрації розірвання шлюбу із ОСОБА_1 та ОСОБА_2 стягнути державне мито в розмірі по 8 (вісім) гривень 50 копійок з кожного на користь органу місцевого самоврядування.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Київської області через Ставищенський районний суд Київської області шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя