Справа № 2-282, 2008 року
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 червня 2008 року Ставищенський районний суд Київської області в складі:
головуючої - судді: Марущак Н. М.,
при секретарі: Курляк Л. І.
з участю позивачів: ОСОБА_1,
ОСОБА_2,
їх представника: ОСОБА_3
представника відповідачів: Білецької Л.І.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду смт. Ставище справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, до приватного сільськогосподарського підприємства „Гейсиське” про визнання права власності на житловий будинок,
ВСТАНОВИВ:
До суду з вказаним позовом звернулись ОСОБА_4 та ОСОБА_2, посилаючись на те, що вони (позивачі) 22 червня 1986 року уклали шлюб, в період шлюбу за спільні кошти за згодою колгоспу “Авангард” закінчили незавершене будівництво житлового будинку АДРЕСА_1, забудовником якого був колгосп „Авангард”.
Рішенням виконкому Гейсиської сільської ради №34 від 18.11.1997 року право власності на вказаний житловий будинок було визнане за Колективним сільськогосподарським підприємством „Авангард”, проте, правовстановлюючий документ на будинок не був отриманий та не зареєстрований в Білоцерківському МБТІ.
На підставі рішення № 3 від 28 червня 2000 року зборів співвласників земельних і майнових паїв він позивач (ОСОБА_1) придбав у КСП “Авангард” житловий будинок АДРЕСА_1 за 6536 гривень та жодних зобовязань перед ПСП “Гейсиське” як правонаступника КСП “Авангард” не має.
Ними (позивачами) була сплачена вартість вказаного будинку, будинок перебуває у їх з дружиною володінні, тобто угода була виконана обома сторонами, проте, ПСП „Гейсиське” - правонаступник колгоспу (пізніше - КСП) „Авангард” ухиляється від нотаріального оформлення угоди.
Оскільки будинок був придбаний в період шлюбу, він є їх (позивачів) спільною сумісною власністю як подружжя.
Позивачі просять визнати за кожним з них право власності на Ѕ частину вищевказаного житлового будинку.
Під час попереднього судового засідання сторони уклали мирову угоду, яку просять визнати, а справу провадженням закрити.
Суд, розглянувши матеріали справи, письмову мирову угоду, вважає за можливе визнати укладену сторонами мирову угоду, оскільки вона не суперечить закону і не порушує прав, свобод і інтересів інших осіб.
Як встановлено матеріалами справи та відповідно до мирової угоди, укладеної сторонами, позивачі 22 червня 1986 року уклали шлюб, за спільні кошти в період шлюбу за згодою колгоспу “Авангард” закінчили незавершене будівництво житлового будинку АДРЕСА_1, забудовником якого був колгосп „Авангард”. Рішенням виконкому Гейсиської сільської ради №34 від 18.11.1997 року право власності на вказаний житловий будинок було визнане за КСП „Авангард”, проте, правовстановлюючий документ на будинок не був отриманий та не зареєстрований в Білоцерківському МБТІ. На підставі рішення № 3 від 28 червня 2000 року зборів співвласників земельних і майнових паїв позивач ОСОБА_1 придбав у КСП “Авангард” зазначений житловий будинок за 6536 гривень. Цей будинок є спільною сумісною власністю позивачів як подружжя.
Відповідно до поданої мирової угоди, укладеної сторонами, за кожним з позивачів визнається право власності на Ѕ частину вищевказаного житлового будинку. Понесені судові витрати позивачі беруть на себе.
Враховуючи викладене, провадження у справі слід закрити на підставі ст. 205 п. 4 ЦПК України. Наслідки закриття справи, передбачені ст. 206 ЦПК України, сторонам роз'яснено.
Керуючись ст. ст. 224, 227, 47 ч. 2 ЦК України (1963 р.), 22, 25, 27-1 КпШС України, ст. ст. 10, 11, 60, 130, 175, 205 п. 4, 206 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Визнати мирову угоду, відповідно до умов якої:
За ОСОБА_1 визнається право власності на Ѕ частину житлового будинку АДРЕСА_1 вартістю 72228 гривень .
За ОСОБА_2 визнається право власності на Ѕ частину житлового будинку АДРЕСА_1 вартістю 72228 гривень .
Понесені витрати позивачі беруть на себе.
Закрити провадження по даній справі у зв'язку з тим, що сторони уклали мирову угоду і вона визнана судом.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Київської області через Ставищенський районний суд Київської області шляхом подачі в п'ятиденний строк з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом десяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя