Судове рішення #327453
17/240-06-8871

    

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"20" листопада 2006 р.

Справа  № 17/240-06-8871


За  позовом:          Ізмаїльської міської ради


до  відповідача:  Малого приватного підприємства Лікувально-оздоровчий центр „Фармафит”


про спонукання здійснити певні дії


                                                                                                                Суддя Зуєва Л.Є.


П р е д с т а в н и к и :


Від позивача:      Кравченко М.І. - представник;

Від відповідача:  не з’явився;


СУТЬ СПОРУ:   позивач звернувся до суду з позовною заявою в якої просить суд зобов’язати відповідача провести перебудову, а саме знести цегляну перегородку під сходами другого під’їзду приміщення міської лікарні №1 за адресою: Одеська область, м. Ізмаїл, пр.Суворова,64 та привести зазначене приміщення в первісний стан.

Відповідач в судове засідання не зявився, відзив на позовну заяву не надав, хоча на його юридичну адресу судом неодноразово направлялися ухвали суду з зазначенням дати, часу та місця проведення судових засідань, у зв’язку з чим справа розглядається за наявними в ній матеріалами в порядку ст. 75 ГПК України.  


                        Розглядом матеріалів справи встановлено:


Протоколом Міської інспекції архітектурно-будівельного контролю від 12.07.2006р. було зафіксований факт самовільного, без отримання відповідних дозволів в установленому порядку, виконання робіт МПП ЛОЦ „Фармафіт” по установці перегородок для організації приміщення аптечного пункту в міської лікарні №1, яка розташована за адресою: Одеська область, Ізмаїльський район, м. Ізмаїл, проспект  Суворова, 64.

13.07.2006р. міською інспекцією архітектурно-будівельного контролю від 13.07.2006р. від 2006р. була винесена постанова №2182 про накладання штрафу за правопорушення у сфері містобудування, до адміністративної відповідальності у відповідності до вимог ст. 1 Закону України „Про відповідальність підприємств” було притягнуто МПП ЛОЦ „Фармафіт” та  накладено штраф у розмірі 215 грн.

21.07.2006р. міською інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю винесено припис, яким відповідачу було запропоновано в строк до 30.07.2006р. розібрати самовільно виконані цегляні перегородки. Крім того, зазначеним приписом було встановлено, що у випадку невиконання вимог вказаних у зазначеному приписі матеріали про самовільне будівництво будуть передані у відділ виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради для примусового виконання в судовому порядку.

31.07.2006р. комісією у складі начальника міської інспекції ДАБК, інспектора міської інспекції ДАБК, було проведено обстеження приміщень міської лікарні №1 (2-й під’їзд) по пр. Суворова, 64 у місті Ізмаїлі , в результаті якого було встановлено, що МПП ЛОЦ „Фармафіт” не виконало приписів міської інспекції ДАБК від 21.07.2006р. про розбору самовільно зведених перегородок, у зв’язку з чим було складено відповідний акт обстеження від 31.07.2006р., а матеріали міської інспекції ДАБК про самовільно будівництво були направлені до юридичного відділу виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради для примусового виконання.

Зазначені обставини спонукали Ізмаїльську міську раду звернутися до господарського суду Одеської області з позовною заявою (від 30.08.2006р. вхід.№10613) про зобов’язання привести приміщення у попередній стан.

Ухвалою господарського суду Одеської області від 04.09.2006р. порушено провадження у справі №17/240-06-8871 за позовом Ізмаїльської міської ради до малого приватного підприємства Лікувально-оздоровчого центру „Фармафіт” про спонукання здійснити певні дії.

У ході розгляду справи у суді, а саме 20.11.2006р. позивач звернувся до суду з заявою про уточнення позовних вимог, в яких просить суд зобов’язати МПП ЛОЦ „Фармафіт” провести перестройку,  а саме знести самовільно установлену цегляну перегородку під сходами 2-го під’їзду приміщення міської лікарні №1 за адресою: Одеська область, м. Ізмаїл, пр. Суворова, 64, за власний рахунок.   


Дослідивши обставини справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Ізмаїльської міської ради підлягають задоволенню з наступних правових підстав.


У відповідності зі ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", акти органів місцевого самоврядування є обов'язковими до виконання усіма підприємствами, установами, організаціями і громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Однак, припис міської інспекції ДАБК від 21.07.2006р. відповідачем не виконано, а саме в строк до 30.07.2006р. не розібрано самовільні цегляні перегородки.

Крім того, МПП ЛОЦ „Фармафіт” були порушені вимоги   статті 29 Закону України „Про планування і забудову територій", згідно з якими, для проведення будівельних робіт, відповідач повинний був отримати в інспекції  архітектурно-будівельного контролю дозвіл на проведення робіт по реконструкції приміщень. Здійснення робіт без відповідного дозволу на їх виконання вважається самовільним і тягне за собою відповідальність відповідно до діючого законодавства.

У відповідності до вимог ст. 376 ЦК України, самочинним будівництвом визначається  будівля або споруда, якщо вони збудовані на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети або без належного дозволу на будівництво чи належного затвердженого проекту або із істотними порушеннями будівельних норм і правил.

Крім цього відповідачем також були порушені вимоги  пункту   1.1.  Положення  про  порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 05.12.2000року №273, згідно з яким, дозвіл на виконання будівельних робіт є документом,
що посвідчує право забудовника (замовника) та генерального підрядника на
виконання будівельних робіт, у відповідності до затвердженої проектної документації,   підключення   до   інженерних   мереж   та   споруд. Подання: документів до інспекції держархібудконтролю для одержання дозволу на виконання будівельних робіт  здійснюється забудовником (замовником), виконання будівельних робіт без вищезазначеного дозволу забороняється.

Відповідно до вимог ст. 24 Закону України „Про планування і забудову територій” фізичні і юридичні особи, які мають намір здійснити будівництво об’єктів містобудування (тобто капітальних будівель або споруд) на земельних ділянках, повинні отримувати у відповідних виконавчих органів дозвіл на таке будівництво. Однак, надання такого дозволу не надає права на початок виконання робіт без одержання відповідного дозволу місцевої інспекції державного архітектурно-будівельного контролю. Здійснення будівельних робіт об’єкта містобудування  без дозволу на виконання будівельних робіт згідно ст. 29 цього Закону вважається самовільним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно законодавству. Такі ж положення містяться у п.5.1 Положення „Про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт” затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури і житлової політики України від 05.12.2000р. №273, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 25.12.2000р. за №945/5166.

Згідно зі ст.ст. 33, 34 ГПК України, позивач повинен довести суду ті обставини, на які він посилається як на підставу своїх вимог. Обставини справи, які у відповідності до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Однак відповідач в судові засідання призначені по справі не з’явився, заперечення на позов не надав, у зв’язку з чим справа була розглянута за наявними в ній матеріалами.  

Таким чином з огляду на викладене, керуючись ст. 376 ЦК України, ст. 73 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, ст.ст. 24, 29 Закону України „Про планування і забудову територій”, суд дійшов висновку щодо порушення з боку малого приватного підприємства Лікувально-оздоровчого центру „Фармафіт” вимог діючого законодавства та наявності правових підстав для задоволення позову у повному обсязі, з урахуванням уточнень наданих позивачем.

Судові витрати по держмиту, витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу слід покласти на відповідача, згідно зі ст.ст. 44, 49 ГПК України.

Керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85 ГПК України, суд, -


ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.


2. Зобов’язати мале приватне підприємство Лікувально-оздоровчий центр „Фармафіт” /68600, Одеська область, м. Ізмаїл, пр. Леніна,3А/ за власні кошти провести перебудову та знести самовільно установлену цегляну перегородку під сходами другого поверху під’їзду приміщення міської лікарні №1 за адресою: Одеська область, м. Ізмаїл, проспект Суворова, 64.

(Стягувач Ізмаїльська міська рада  /68600, м. Ізмаїл, пр. Суворова, 62).

Наказ видати.

3. Стягнути з малого приватного підприємства Лікувально-оздоровчий центр „Фармафіт” /68600, Одеська область, м. Ізмаїл, пр. Леніна,3А/ на користь Ізмаїльської міської ради /68600, м. Ізмаїл, пр. Суворова, 62/ 85 грн. 00 коп. /вісімдесят п’ять грн. 00 коп./ - державного мита; 118 грн. 00 коп. /  сто вісімнадцять грн. 00 коп./ - витрат на послуги інформаційно-технічного забезпечення судового процесу.  

Наказ видати.


Рішення набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 85 ГПК України.

Накази видати після вступу рішення в законну силу.

Рішення підписано 30.11.2006р.


Суддя                                                                                       Зуєва Л.Є.



            


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація