Справа № 183/1223/13-ц
№ 2/183/1959/13
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
іменем України
23.09.2013 року
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області в складі
головуючого судді - Городецького Д.І.
секретаря - Кравченко О.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Новомосковську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням,
В С Т А Н О В И В:
25.02.2013 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням .
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач ОСОБА_1 посилалася на те, що вона є власником житлового будинку по АДРЕСА_1, що підтверджується свідоцтвом про право на спадщину за заповітом від 25.09.2003 року, виданим Новомосковською районною державною нотаріальною конторою.
Власником житлового будинку була її мати - ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
За життя, її мати надала дозвіл на реєстрацію відповідача ОСОБА_2, який проживав в будинку до 2007 року.
Позивач зазначила в заяві, що реєстрація відповідача перешкоджає реалізації її прав як власника, крім того, за змістом ст. 156 ЖК України, право користування житлом ОСОБА_2 було похідним від права власності ОСОБА_3 З часу переходу право власності на нерухоме майно, відповідач втратив право користування зазначеним житловим приміщенням.
В зв'язку з наведеним, в позовній заяві ОСОБА_1 просила суд визнати ОСОБА_2 таким. що втратив право користування житловим будинком по АДРЕСА_1.
В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з'явилася, в своїй заяві просила суд розглянути справу без її участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, про місце, дату і час розгляду справи належним чином повідомлений, в зв'язку з чим, судом проведений заочний розгляд справи.
Суд, дослідивши матеріали цивільної справи, приходить до переконання, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню, з наступного.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 є власником житлового будинку по АДРЕСА_1, що підтверджується свідоцтвом про право на спадщину за заповітом від 25.09.2003 року, виданим Новомосковською районною державною нотаріальною конторою.
У відповідності до зазначеного свідоцтва, позивач прийняла спадщину за заповітом після матері - ОСОБА_3, яка була власником спірного житлового приміщення та померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
Судом встановлено, що за життя, ОСОБА_3 надала дозвіл на реєстрацію відповідача ОСОБА_2
У відповідності до ст. 156 ЖК України, члени сім'ї власника жилого будинку, які проживають разом з ним у будинку, що йому належить, користуються жилим приміщенням нарівні з власником будинку, якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням.
З урахуванням вимог ст. 156 ЦК України, суд приходить до переконання, що право ОСОБА_2 на користування житлом є похідним від права власності ОСОБА_3 на житловий будинок.
Оскільки право власності на житловий будинок перейшло до позивача, суд вважає, що відповідач втратив право користування зазначеним житловим приміщенням.
Крім того, судом встановлено, що відповідач ОСОБА_2 в житловому будинку не проживає з лютого 2007 року, що підтверджується актом, складеним комісією за участю депутата Знаменівської сільської ради.
На підставі ст. 391 ЦК України, власник має права вимагати усунення перешкод його права, хоч вони і не поєднані з позбавленням володіння.
Відповідно до ч.2 ст.405 ЦК України, член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік.
Враховуючи перехід права власності на житло, а також те, що ОСОБА_2 не проживає в спірному житловому приміщенні понад один рік, не надав суду доказів наявності поважних причин, які перешкоджали йому користуватися житловим приміщенням, суд приходить до переконання, що відповідач повинен бути визнаний таким, що втратив право користування спірним житлом, тому, вимоги позивача є обґрунтованими.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 213-215, 224-226 ЦПК України, ст. 156 ЖК України ст. 391,405 ЦК України, Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні",суд,
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житловим будинком по АДРЕСА_1.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заява про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
СУДДЯ Д.І. Городецький