Справа № 2-260, 2008 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
3 червня 2008 року Ставищенський районний суд Київської області в складі:
головуючої судді: Марущак Н. М.,
при секретарях: Курляк Л. І., Данилюк Н. П.,
з участю позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Ставище справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
ВСТАНОВИВ:
До суду з вказаним позовом звернувся ОСОБА_1, посилаючись на те, що він з відповідачкою з 28 вересня 2002 року перебуває у шлюбі, зареєстрованому відділом реєстрації актів громадянського стану Ставищенського районного управління юстиції Ставищенського району Київської області, актовий запис № 59. Від даного шлюбу мають неповнолітнього сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження.
Просить розірвати шлюб з відповідачкою, мотивуючи тим, що подальше збереження шлюбу неможливе. В 2007 році між ними погіршились стосунки, почали виникати сварки, скандали, причиною яких стала його подружня зрада. Він залишив сім”ю, повернувся проживати до своїх батьків. В даний час проживає з іншою жінкою, з якою має намір створити сім”ю.
В судовому засіданні позивач підтримав позов, підтвердив обставини, на які посилається в позовній заяві. Допитаний в якості свідка позивач суду показав, що шлюбні стосунки вони з відповідачкою припинили з березня 2007 року, з цього часу проживають окремо. Син проживає з відповідачкою. З лютого 2008 року він проживає з в цивільному шлюбі з іншою жінкою.
Відповідачка в судове засідання не прибула, про час і місце судового розгляду оповіщена у встановленому порядку, причини неявки суду не повідомила. Відповідно до ст. ст. 169 ч. 4, 225 ЦПК України суд постановив ухвалу про проведення заочного розгляду справи.
Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, його покази як свідка та дослідивши письмові докази, вважає, що позовні вимоги обґрунтовані і підлягають задоволенню.
Відповідно до п. 3 ч. 6 ст. 130 ЦПК України судом визначено, що кожною із сторін визнано слідуючі обставини:
Сторони з 28 вересня 2002 року перебувають у шлюбі, зареєстрованому відділом реєстрації актів громадянського стану Ставищенського районного управління юстиції Ставищенського району Київської області, актовий запис № 59. Від даного шлюбу мають неповнолітнього сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження. Шлюбні стосунки сторони припинили в березні 2007 року, з
цього часу проживають окремо. Син проживає з позивачкою. З лютого 2008 року позивач проживає в цивільному шлюбі з іншою жінкою.
В судовому засіданні сторони відмови від визнання вищевказаних обставин у відповідності із ст. 178 ЦПК України не заявляли. Тому, виходячи із змісту п. 4 ч. 6 ст. 130 ЦПК України, вказані обставини доказуванню не підлягають.
У відповідності з ч. 2 ст. 112 Сімейного Кодексу України шлюб розривається, якщо судом встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, що мають істотне значення.
Суд вважає, що взаємовідносини, які склались в сім'ї сторін, свідчать про те, що їх сім'я розпалася остаточно і збереження такого шлюбу неможливе і недоцільне, оскільки суперечить інтересам сторін.
При реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦСу суд вважає, що із відповідачки слід стягнути державне мито на користь органу місцевого самоврядування, позивача слід звільнити від сплати державного мита відповідно до п. 18 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України „Про державне мито”.
Керуючись ст. ст. 110, 111, 112 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 10, 11, 60, 169 ч. 4, 209, 213-215, 225 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 28 вересня 2002 року відділом реєстрації актів громадянського стану Ставищенського районного управління юстиції Ставищенського району Київської області, актовий запис № 59, розірвати.
При реєстрації розірвання шлюбу із ОСОБА_2 стягнути державне мито в розмірі 8 (вісім) гривень 50 копійок на користь органу місцевого самоврядування.
ОСОБА_1 звільнити від сплати державного мита при реєстрації розірвання шлюбу відповідно до п. 18 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України „Про державне мито”.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Київської області через Ставищенський районний суд Київської області шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачкою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя