Справа № 1-91, 2008 року
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 жовтня 2008 року Ставищенський районний суд Київської області в складі:
головуючої судді: Марущак Н.М.,
при секретарі: Карабань З. І.,
за участю прокурора: Калітенка С. О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань смт. Ставище справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженка та жителька АДРЕСА_1, українки, громадянки України, не одруженої, освіта базова загальна середня, пенсіонерку, раніше не судиму, за ст. 309 ч. 1 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 в липні 2008 року, точна дата слідством не встановлена, на власній земельній ділянці, що розташована по АДРЕСА_1, зірвала рослини маку, які там росли; від зірваних рослин маку шляхом зрізання відокремила плоди-коробочки та, помістивши їх для висушування в поліетиленовий мішок, перенесла до приміщення жилого будинку по місцю свого проживання, де розпочала незаконно зберігати без мети збуту.
29.07.2008 року, близько 17 години 30 хвилин, ОСОБА_1 по місцю свого проживання добровільно видала працівникам міліції висушені коробочки рослини маку, які вона незаконно зберігала для своїх потреб без мети збуту.
Згідно висновку судово-хімічної експертизи № 1155/х від 13 серпня 2008 року представлена на дослідження рослинна маса світло-коричневого кольору масою 890 г є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено - висушеною маковою соломою, масою 890 г.
Допитана в судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в пред'явленому обвинуваченні визнала повністю і показала, що весною 2008 року на власній земельній ділянці, розташованій біля її будинку по АДРЕСА_1 посіяла насіння рослин маку, всього чотири невеликих рядки, для власних потреб для вживання насіння маку в їжу. В липні 2008 року, точної дати не пам'ятає, вона вирвала рослини маку, від рослин маку пообрізала коробочки з насінням, а стебла з корінням спалила. Коробочки рослин маку склала в мішок та поставила даний мішок в веранді власного будинку. В цьому ж місяці до її домогосподарства приїхали працівники міліції. На їх запитання, чи є у неї рослини маку, вона добровільно видала їм мішок з коробочками маку, який було опечатано та вилучено.
У вчиненому підсудна щиро кається.
Покази підсудної відповідають фактичним обставинам справи, які нею та іншими учасниками судового розгляду не оспорюються, тому суд вважає викладені фактичні обставини справи достовірними і такими, що не потребують дослідження в судовому засіданні відповідно до ч. 3 ст. 299 КПК України.
Таким чином, оцінюючи в сукупності всі фактичні обставини справи, суд вважає, що вина підсудної знайшла своє підтвердження в суді і її дії суд кваліфікує за ст. 309 ч. 1 КК України, як незаконне придбання, виробництво та зберігання наркотичних засобів без мети збуту.
Вирішуючи питання про міру покарання підсудній, суд враховує тяжкість вчиненого злочину, особу винної, яка визнала свою вину повністю, по місцю проживання характеризується позитивно, є пенсіонеркою.
Обставиною, що пом'якшує покарання підсудній, суд визнає щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.
Обставин, що обтяжують покарання, судом не встановлено.
З урахуванням вищевикладеного та беручи до уваги, що підсудна вчинила злочин середньої тяжкості, тяжких наслідків від скоєного не наступило, її похилий вік, суд вважає, що її виправлення можливе без ізоляції від суспільства, міру покарання їй слід обрати в межах санкції статті, за якою її визнано винною, у вигляді позбавлення волі із застосуванням умов ст. 75 КК України із звільненням від відбування покарання з випробуванням і призначенням іспитового строку із зобов'язанням відповідно до ст. 76 КПК України повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, бо саме така міра покарання є необхідною й достатньою для її виправлення та попередження нових злочинів.
Суд обговорив можливість застосування до підсудної ст. 69 КК України, проте, підстав для її застосування не знаходить.
Відповідно до ст. 93 КПК України з підсудної слід стягнути судові витрати на користь Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при ГУ МВС України в Київській області за експертні дослідження в сумі 345 гривень 18 копійок.
Речові докази по справі - господарський мішок білого кольору з висушеною маковою соломою вагою 890 грам та пакет полімерного матеріалу з насінням рослин маку знищити шляхом спалювання відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 81 КПК України слід знищити.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винною за ст. 309 ч. 1 КК України та призначити покарання у вигляді 1 (одного) року позбавлення волі.
Застосувати до ОСОБА_1 вимоги ст. 75 КК України, звільнивши її від відбування призначеного покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк тривалістю 1 (один) рік.
Відповідно до ст. 76 КК України зобов'язати засуджену ОСОБА_1 повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання.
Міру запобіжного заходу ОСОБА_1 підписку про невиїзд, залишити до вступу вироку в законну силу.
Речові докази по справі: господарський мішок білого кольору з висушеною маковою соломою вагою 890 грам та пакет полімерного матеріалу з насінням рослин маку знищити шляхом спалювання.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при ГУ МВС України в Київській області судові витрати, понесені на проведення експертних досліджень в сумі 345 (триста сорок п'ять) гривень 18 копійок. Вказані кошти направляти: одержувач платежу: НД ЕКЦ при ГУ МВС України в Київській області, код ЗКПО 25574713, рахунок № 35222002000460 УДК в Київській області, МФО 821018; призначення платежу: за проведення судово-хімічної експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, в тому числі ПДВ.
Вирок може бути оскаржено до Апеляційного суду Київської області через Ставищенський районний суд Київської області протягом 15 діб з моменту його оголошення.
Суддя