Судове рішення #327190
6/214

    


 ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


12.12.2006                                                                                   Справа № 6/214  

  


Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Дмитренко А.К. (доповідач)     

суддів:  Крутовських В.І., Прокопенко А.Є.  


При секретарі судового засідання Печерій С.В.

Представники сторін не з"явилися, про час та місце судового засідання повідомлені належним чином.


розглянувши апеляційну скаргу Долинської міжрайонної державної податкової інспекції м. Долинська, Кіровоградської області на постанову господарського суду Кіровоградської області від  18.09.06р.  у справі №  6/214


за позовом товарної біржі "Універсал-С", м. Долинська

до Долинської міжрайонної державної податкової інспекції м. Долинська

про  скасування акта та зобов"язання вчинити певні дії



          Постановою  господарського суду Кіровоградської області від 18.09.06 р. суддя Баранець О.М. задовольнив позов товарної біржі "Універсал-С", скасувавши рішення начальника Долинської міжрайонної державної податкової інспекції від 03.06.2004 у № 5 про виключення позивача з реєстру неприбуткових організацій та установ і спонукання Долинської міжрайонної державної податкової інспекції поновити у  реєстрі неприбуткових організацій та установ дані про ознаку неприбутковості товарної біржі «Універсал - С»«0011»("Інші юридичні особи, діяльність яких не передбачає одержання прибутку").

Не погоджуючись з постановою суду, Долинська міжрайонна державна податкова інспекція просить її скасувати, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права і що висновки суду не відповідають фактичним обставинам справи.

          Товарна біржа "Універсал-С", скаргу вважає необгрунтованою і просить  постанову залишити без змін.

                    Від сторін надійшли клопотання про розгляд справи без участі їх представників.

          Розглянувши матеріали справи, суд


                                                        В С Т А Н О В И В :


          15.03.02 Долинською районною державною адміністрацією розпорядженням № 140-р було зареєстровано товарну біржу "Універсал-С".

          Рішенням начальника Долинської міжрайонної державної податкової інспекції від 26.06.02 № 1 товарну біржу "Універсал-С" було внесено до Реєстру неприбуткових організацій та установ з ознакою неприбутковості " 0011" ("Інші юридичні особи, діяльність яких не передбачає одержання прибутку").

          03.06.04 начальником Долинської міжрайонної державної податкової інспекції було прийнято рішення № 5, яким товарну біржу "Універсал-С" було виключено з Реєстру неприбуткових організацій та установ з мотивів порушення п.п. 7.11.11 ст. 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".

          Згідно зі ст. 18 Закону України "Про товарну біржу" оподаткування товарної біржі та її членів проводиться у порядку, встановленому законодавством України.

          У відповідності з п. 5.3 Статуту Товарної біржі "Універсал-С", ч. 3 ст. 1 Закону України "Про товарну біржу", п.7 ст. 279 Господарського кодексу України товарна біржа не займається комерційним представництвом і не має на меті одержання прибутку.

          Згідно з абз. 1 п.п. 7.11.11 п. 7.11 ст. 7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»у разі ліквідації неприбуткової організації її активи повинні бути передані іншій неприбутковій організації відповідного виду або зараховані до доходу бюджету.

В п. 13.5 Статуту товарної біржі «Універсал - С»визначено, що майно, яке залишилося після задоволення претензій кредиторів та членів трудового колективу, передається особам, визначеним чинним законодавством та Статутом. Пункт 1.2  Статуту визначає засновників біржі, а не осіб, яким може бути передано майно біржі.

Таким чином господарський суд правомірно дійшов висновку, що п. 13.5 Статуту товарної біржі «Універсал - С»не суперечить абз. 1 п.п. 7.11.11 п. 7.11 ст. 7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», оскільки Статутом не визначено коло осіб, яким передається майно після ліквідації позивача, а тому ліквідація буде здійснюватись з дотриманням норм Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств».

          Закон України «Про оподаткування прибутку підприємств»не зобов'язує неприбуткову організацію включати до свого статуту положення абз. 1 п.п. 7.11.11 п. 7.11 ст. 7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств».

          Відповідно до п.п. 2.2, 2.3 Положення про Реєстр неприбуткових та установ, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 11.07.1997 року № 232, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.08.1997 року за № 291/2095, для внесення до Реєстру неприбуткова організація або установа повинні подати (надіслати) до податкового органу за її місцезнаходженням реєстраційну заяву за формою № 1-РН згідно з додатком  до цього Положення, а також копію статутних і установчих документів. Органи державної податкової служби можуть проводити перевірку відомостей, що містяться в поданих документах.

          Таким чином на момент прийняття рішення № 1 від 26.06.2002 року про внесення товарної біржі «Універсал - С»до Реєстру неприбуткових організацій та установ Долинська міжрайонна державна податкова інспекція повинна була здійснити перевірку відомостей в статуті товарної біржі «Універсал - С». Внесення позивача до Реєстру неприбуткових організацій свідчить про відповідність поданого статуту вимогам Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств».

          Пунктом 5.1 Положення про Реєстр неприбуткових організацій та установ  передбачено, що виключення неприбуткової організації або установи з Реєстру відбувається на підставі рішення за формою згідно з додатком 2 органу державної податкової служби у разі порушення неприбутковою організацією або установою Закону та/або інших законодавчих актів про неприбуткові організації.

          В силу ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

          Відповідачем не надано доказів  та не доведено порушення товарною біржею "Універсал-С" Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" або інших законодавчих актів про неприбуткові організації, рівно як не доведено жодного факту отримання засновниками (членами) біржі доходу від її діяльності.

          Неприбутковість, як статус товарної біржі, встановлена Законом України "Про товарну біржу" і не може бути змінена Статутом.

          Рішення від 03.06.04 № 5, яким товарну біржу "Універсал-С" було виключено з Реєстру неприбуткових організацій та установ через порушення п.п. 7.11.11 ст. 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", не мотивоване: відповідач не навів обставин, що зумовили виключення позивача з Реєстру неприбуткових організацій та установ.  

          Посилання відповідача на порушення судом ч. 1 ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України та безпідставне незастосування річного строку для звернення до адміністративного суду не може бути взято до уваги з огляду на наступне.

          Відповідно до ч. 2 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

          У ч. 1 ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін.

          Як вбачається з матеріалів справи Долинська міжрайонна державна податкова інспекція не наполягала на відмові у задоволенні позову у зв"язку з пропуском строку на звернення до адміністративного суду. Вдповідач у своєму запереченні на позов вказував інші підстави для відмови у позові, посилаючись, зокрема, на обгрунтованість оспорюваного акту.

Враховуючи викладене підстав для скасування постанови не вбачається.

          Керуючись ст.ст 195, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд


У Х В А Л И В :


          Постанову господарського суду Кіровоградської області від 18.09.06 у даній справі залишити без змін, а скаргу - без задоволення.

          Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом одного місяця з дня складання її в повному обсязі безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.  


Головуючий                                                     А.К.Дмитренко

Суддя                                                                 В.І. Крутовських


Суддя                                                                 А.Є.Прокопенко

З оригіналом згідно

Помічник судді                  О.В. Поштаренко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація