Судове рішення #3270994

 

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

                                                                                                                                      Справа 2а-1640/08

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

 

              19 серпня 2008 року                                                                                       м. Львів

              Львівський окружний  адміністративний суд в складі:

              головуючої - судді  Хоми О.П.,

              при секретарі   Керницькій І.В.,

        

              з участю перекладача  ОСОБА_1

                              представника позивача  ОСОБА_2

 

розглянувши у відкритому  судовому засіданні адміністративну справу за позовом Львівського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби  України до громадянина Грузії ОСОБА_3про  примусового видворення з України ,

 

в с т а н о в и в :

 

              Львівський прикордонний загін Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України звернувся до суду з вищезазначеним позовом, обґрунтовуючи позовні вимоги тим, що  громадянин  Грузії ОСОБА_3 будучи притягнутим 28.07.2008 року Личаківським районним судом м.  Львова до адміністративної відповідальності за спробу незаконного перетинання державного кордону, не виконав рішення начальника Львівського прикордонного закону про його добровільне видворення за межі території України та незаконно перетнув 04.08.2008 року державний кордон з України в Республіку Польща у групі з громадянином ГрузіїОСОБА_4 був затриманий працівниками прикордонної варти Республіки Польща та в офіційному порядку переданий працівникам  Львівського прикордонного загону. 07.08.2008 року  вдруге притягнутий до адміністративної відповідальності Личаківським районним судом м. Львова. Вважає, що ОСОБА_3 порушує  законодавство України з прикордонних питань і підлягає примусовому видворенню з України.

              В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_2. позов підтримав, уточнив його вимогою про негайне виконання постанови суду, просив  задовольнити позовні вимоги в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

              Відповідач проти позову не заперечив, про що подав письмову заяву.

  Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши надані докази та матеріали справи, прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог виходячи з наступного.

  Згідно з ч. 4 ст. 50 КАС України громадяни України, іноземці чи особи без громадянства можуть бути відповідачами за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства.

              Громадянин Грузії ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1,  прибув на територію України через КПП «Бориспіль» 22 липня 2008  року  .

              28.07.2008 року Личаківським районним судом м.  Львова за вчинення правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 204¹ КУпАП, відповідач притягався до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн.

             Начальник  Львівського прикордонного загону цього ж дня, тобто 28.07.2008 року, прийняв рішення про добровільне видворення за межі України  ОСОБА_3та зобов'язав його покинути територію України  до 02.08.2008 року.

              Відповідач ухилився від виконання зазначеного рішення та 04.08.2008 року у групі з громадянином Грузії ОСОБА_4незаконно перетнув державний кордон з України в Республіку Польща, де був затриманий працівниками прикордонної варти Республіки Польща та в офіційному порядку переданий працівникам  Львівського прикордонного загону.

               07.08.2008 року ОСОБА_3 вдруге притягнутий до адміністративної відповідальності Личаківським районним судом м. Львова за вчинення правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 204¹ КУпАП, і відносно нього обрано адміністративне стягнення у вигляді адміністративного арешту строком на 15 діб.

 Відповідно до ч. 5 ст. 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» затримання і примусове видворення  з України іноземця   може  бути здійснене  органом охорони державного кордону тільки на підставі постанови адміністративного суду, яка приймається судом, якщо іноземець ухиляється  від  виїзду  після прийняття рішення про видворення або є обґрунтовані підстави  вважати,  що  він  буде ухилятися від виїзду.

              Встановлені судом обставини справи щодо поведінки громадянина Грузії ОСОБА_3під час його перебування на території України, а саме: порушення  законодавства України з прикордонних питань та притягнення у зв'язку з цим до адміністративної відповідальності; невиконання рішення про добровільне видворення, а також відсутність на території України родинних зв'язків і намір потрапити в країни Західної Європи з метою пошуку кращого життя та працевлаштування, відсутність коштів на виконання рішення про видворення з України у добровільному порядку свідчать про те, що відповідач ухиляється  від виїзду з України.

 Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд прийшов  до висновку  про обґрунтованість позовних вимог, які відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а позов таким, що підлягає задоволенню.

 Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

              Керуючись ст. 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», Постановою Кабінету Міністрів України № 1074 від 29.12.1995 р. «Про правила в'їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію»,  ст. ст. 7- 14, 24, 50, 71, 86, 143, 146, 158, 160-163, 167, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

 

п о с т а н о в и в :

              Позов задовольнити.

              Примусово видворити громадянина Грузії  ОСОБА_3а, ІНФОРМАЦІЯ_1 за межі України.

              Постанову суду звернути до негайного виконання.

              Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня постановлення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

              Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

 

 

  

              Суддя                                             Хома О.П.

 

 

 

 

              Повний текст постанови виготовлений 20 серпня 2008 року

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація