апеляційний суд черкаської області
Справа № 22ц-485/08 Головуючий по 1 інстанції
Категорія: 34, 36 Таратін В.О.
Доповідач в апеляційній інстанції Сіренко Ю.В.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
" 3 " березня 2008 р. колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:
головуючого Ювшина B.І.,
суддів Сіренка Ю.В., Скіця М.І.
при секретарі Наконечній М. М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Черкаси апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області від 26 грудня 2007 року по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання дитини, заслухавши учасників судового розгляду, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, -
встановила:
ОСОБА_2 в грудні 2007 року звернулась до суду із позовом до ОСОБА_1. про стягнення аліментів на утримання дитини.
Зазначала, що від шлюбу з відповідачем має сина ОСОБА_3ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, який після розірвання шлюбу перебуває на її утриманні. Відповідач матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, а тому вона вимушена звернутись до суду із даним позовом про стягнення аліментів у судовому порядку. Розмір аліментів позивачка просила визначити відповідно до вимог статті 184 СК України у твердій грошовій сумі в розмірі 300 грн., так як відповідач має нерегулярний, мінливий дохід.
Рішенням Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області від 26 грудня 2007 року позов задоволено.
В апеляційній скарзі, ОСОБА_1, посилаючись на невідповідність висновків суду обставинам справи та порушення норм матеріального права, порушує питання про зміну рішення суду і стягувати з нього аліменти на утримання дитини в розмірі 1/4 частини доходу, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до її повноліття, починаючи з 5 грудня 2007 року.
Перевіривши законність та обґрунтованість постановленого у справі рішення, судова палата приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає до відхилення з таких підстав.
Відповідно до статті 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасоване правильне по суті і справедливе рішення суду з одних лише формальних міркувань.
2
Суд установив, що сторони від шлюбу мають сина ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, який перебуває на утриманні позивачки.
Відповідно до статті 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно ч.1 статті 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Ч.1 статті 184 СК України визначено, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.
В суді першої інстанції ОСОБА_1 не заперечував проти стягнення з нього аліментів на утримання дитини в твердій грошовій сумі в розмірі 150 грн. щомісячно.
Характер виду підприємницької діяльності, якою займається відповідач (приватний підприємець на міському ринку в м. Золотоноша) не дає підстав вважати, що його дохід є регулярний, що спростовує доводи апеляційної скарги з цього приводу.
З огляду на це висновок суду про стягнення з відповідача аліментів на утримання дитини у твердій грошовій сумі в розмірі 300 грн. щомісячно відповідно до статті 184 СК України є правильним.
Наведене свідчить, що суд вірно встановив обставини справи, правильно застосував норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини та постановив законне і обґрунтоване рішення.
Доводи апеляційної скарги правильності висновків суду не спростовують і не дають підстав для зміни рішення суду першої інстанції.
Керуючись ст. ст. 307; 308; 314; 315 ЦПК України, судова палата, -
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити, а рішення Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області від 26 грудня 2007 року по даній справі залишити без зміни.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до суду касаційної інстанції протягом двох місяців.