Судове рішення #326922
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ             

"14" грудня 2006 р.                                                                Справа №  13/5835

 

Господарський суд Черкаської області в складі судді Скиби Г.М. при секретарі Дяченко Т.В. у відкритому судовому засіданні розглянув справу від 28.11.2006 року

за позовом приватного підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_1

до відповідача -ЗАТ «Черкасизеленгосп»м. Черкаси, вул. Смілянська, 164 

про визнання права власності на майно

Представники: позивач -підприємець ОСОБА_1 -особисто;

відповідача -участі не брали. Сторони належним чином повідомлені про часі місце розгляду спору. Сторони не скористались правом на участь представників в засіданні суду.

Справа розглядається на наявними в ній доказами та матеріалами на підставі ст. 75 ГПК України.

Розглянувши наявні матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, господарський суд  

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся з позовом  про - визнання права власності на майно, що знаходиться АДРЕСА_2, літ. Н-1. В обґрунтування вимог  посилається на те, що між приватним

підприємцем ОСОБА_1 та закритим акціонерним товариством «Черкасизеленгосп»укладений договір про спільну діяльність від 10 липня 2006 р.

У відповідності до умов пункту 8.1 Договору, позивач набуває право власності на нерухоме майно з моменту закінчення будівництва об'єкту.

10.07.2006 р. ЗАТ «Черкасизеленгосп»згідно акту передало у власність позивачу нерухоме майно, до складу якого входить:

Незавершена адміністративна будівля - літера і номер за планом земельної ділянки: Н-1;

 

          На думку позивача -за відсутності правовстановлюючих документів на нерухомість він не може використовувати його за призначенням під столярне виробництво, зареєструвати нерухомість та розпорядитися нею на власний розсуд. У відповідності до ст. 48 ЗУ „Про власність” власник може вимагати усунення будь-яких порушень його права і відшкодування завданих цим збитків, а ст. 387, 1212 ЦК України, ст.50 ЗУ „Про власність” вказує на те, що власник має право вимагати віндикації свого майна з чужого незаконного володіння від особи, яка незаконно, без відповідної правової підстави заволоділа ним. На підставі представлених документів позивач просить визнати за ним право власності на спірне майно. 

Судом від сторін витребувані документи та докази, необхідні для об'єктивного розгляду справи по суті. Відповідачем не подано доказів протиправного отримання у власність чи володіння чи оперативне володіння позивачем спірного майна.

У відзиві на позов відповідач визнав вимоги позивача. Представники відповідача в засідання не прибули. 

 

          Оцінивши подані сторонами докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позивач належними доказами довів свої вимоги у відповідності до ст.ст. 22, 33, 54, 55 ГПК України, ст.ст. 256, 265, 271, 272 ЦК УРСР, ст.ст. 386, 387, 1212 ЦК України, ст. 48, 50 Закону України „Про власність”. Право власності на спірне майно -адміністративно-побутовий корпус столярного цеху Н-1 за адресою -АДРЕСА_2 відповідно до поданих доказів і матеріалів -належить приватному підприємцю ОСОБА_1 та не спростоване відповідачем.

          Суд враховує, що добросовісний власник майна на підставі ст. 392 ЦК України може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право власності оспорюється або не визнається іншою особою -навіть без визначення відповідача у спорі. 

          Суд не вбачає підстав покладення судових витрат на відповідача, т.я. не добуто доказів його протиправної поведінки.

          Позовні вимоги належить задовольнити повністю.

Керуючись ст. 49 ГПК України, судові витрати належить покласти на позивача.

          Приймаючи до уваги викладене та керуючись вимогами ст. 49, 82, 84 ГПК України, господарський суд

В И Р І Ш И В:

          Позов задовольнити повністю.

         

Визнати за Приватним підприємцем ОСОБА_1 ідентифікаційний код НОМЕР_1, АДРЕСА_1-

право власності на нерухоме майно, розташоване АДРЕСА_2, до складу якого входить:

адміністративно-побутова будівля - столярний цех (літера і номер за планом земельної ділянки: Н-І);

- вартістю на 24 листопада 2006 року 87863 грн.

         

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття. Сторони у справі протягом цього строку мають право подати апеляційну скаргу до апеляційного суду на вказане рішення через господарський суд Черкаської області.

 

Суддя                                                             Скиба Г.М.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація