15.10.2013
ГАГАРІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
____________________________________________________________________________________________________
Єд.н. 763/4746/13-к
1-кп/763/239/13
УХВАЛА
Іменем України
15 жовтня 2013 року м. Севастополь
Гагарінський районній суду міста Севастополя в складі:
головуючого судді Щербакова В.В., при секретарі Дегтярьовій Г.А.,
за участю старшого прокурора прокуратури Гагарінського району міста Севастополя Рикунова Д.П.., обвинуваченої ОСОБА_2,
розглянувши в підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Севастополі кримінального провадження за обвинуваченням
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки с. Славгородське Бєлгородської області, росіянки, громадянки України, має середнє-спеціальну освіту, не одруженої, не працююча, проживає за адресою :АДРЕСА_2, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_3, раніше не судима,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.125 ч.2 КК України, суд
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2, 24.04.2013 року приблизно о 22 годині 00 хвилин, перебуваючи в кухонному приміщенні квартири АДРЕСА_1, на ґрунті виниклих особистих неприязних відносин, діючи умисно, з метою заподіяння тілесних ушкоджень ОСОБА_3, нанесла останній один удар ковшем в ліву частину голови. Згідно з висновку судово-медичного експерта №742 від 26.04.2013 року ОСОБА_3 заподіяні тілесні ушкодження у вигляді: забита рана і синець на лобу зліва, синець на лівому плечі і лівому передпліччі, що відноситься до легких тілесних ушкоджень, що спричинило короткочасний розлад здоров'я (згідно з пунктом 2.3.4. «Правил судово-медичного визначення ступеня тяжкості тілесних ушкоджень»).
Дії ОСОБА_2 органом досудового розслідування кваліфіковані за ст.125 ч.2 КК України.
Допитана в судовому засіданні обвинувачена ОСОБА_2 свою вину у вчиненні злочину за наведених вище обставин визнала в повному обсязі, підтвердила покази, які дала на досудовому слідстві, визнала усі фактичні обставини вчинення злочину, запевнила, що у вчиненому щиро кається. Пояснила, що на даний час вона примирилася з потерпілою.
Потерпіла ОСОБА_3 в судовому не з'явилася, надіслала до суду телефонограму згідно якої просить провести підготовче судове засіданні без її участі, не має до обвинуваченої матеріальних та моральних претензій, вважає необхідним закрити кримінальне провадження за примиренням з обвинуваченою.
Обвинувачена ОСОБА_2 в підготовчому судовому засіданні заявила клопотання про закриття справи та звільнення її від кримінальної відповідальності в зв'язку з примиренням з потерпілою та відшкодуванням їй шкоди в повному обсязі.
Прокурор проти задоволення клопотання обвинуваченої, звільнення обвинуваченої від кримінальної відповідальності у зв'язку з примирення її з потерпілою не заперечував.
Відповідно до положень ст. 46 КК України особа, яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості або необережний злочин середньої тяжкості, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона примирилась з потерпілим та відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.
У відповідності до ст. 12 КК України злочин , передбачений ст. 125 ч.2 КК України , є злочином невеликої тяжкості.
Згідно до п. 1 ч. 2 ст. 284 КПК України кримінальне провадження закривається судом у зв'язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності.
Відповідно до ч.4 ст. 286 КПК України якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звертається до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання.
Згідно з ст. 285 ч.1 КПК України особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках , передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
Згідно ст. 288 ч.3 КПК України суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.
В абз. 5 п.2 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства про звільнення особи від кримінальної відповідальності» № 12 від 23 грудня 2005 року, зазначено, що при вирішенні питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності суд (суддя) під час попереднього, судового, апеляційного або касаційного розгляду справи повинен переконатися (незалежно від того, надійшла вона до суду першої інстанції з відповідною постановою чи з обвинувальним висновком, а до апеляційного та касаційного судів - з обвинувальним вироком), що діяння, яке поставлено особі за провину, дійсно мало місце, що воно містить склад злочину і особа винна в його вчиненні, а також що умови та підстави її звільнення від кримінальної відповідальності передбачені Кримінальним кодексом України.
Відповідно до п. 4 вищевказаної постанови Пленуму Верховного Суду України, умовою звільнення особи (обвинуваченого, підсудного) від кримінальної відповідальності у зв'язку з примиренням із потерпілим (ст. 46 КК) є вчинення нею вперше злочину невеликої тяжкості. Примирення винної особи з потерпілим (потерпілими) належить розуміти як акт прощення її ним (ними) в результаті вільного волевиявлення, що виключає будь-який неправомірний вплив, незалежно від того, яка зі сторін була ініціатором, та з яких мотивів. Звільнення винної особи від кримінальної відповідальності та закриття справи у зв'язку з примиренням із потерпілим можливе тільки в разі відшкодування завданих збитків або усунення заподіяної шкоди.
Обвинувачена ОСОБА_2 кримінальне правопорушення вчинила вперше, спір щодо відшкодування моральної та матеріальної шкоди потерпілому між сторонами кримінального провадження врегульований - 14.06.2013 року, обвинуваченою відшкодовано майнову шкоду у розмірі 300 гривень, потерпіла претензій до обвинуваченої не має, що підтверджується її заявою та телефонограмою.
Суд, впевнившись у тому, що діяння, передбачене ст.125 ч.2 КК України, яке інкриміноване обвинуваченій, дійсно мало місце, що воно містить склад злочину і обвинувачена винна в його вчиненні, а також те, що сторони кримінального провадження примирилися, потерпіла не має до обвинуваченої будь-яких претензій, з урахуванням роз'яснень, що викладені у постанові Пленуму Верховного Суду України № 12 від 23 грудня 2005 року, згідно якої, свідченням примирення обвинуваченого з потерпілим, є акт прощення особи в результаті вільного волевиявлення, що виключає будь-який неправомірний вплив, незалежно від того, яка зі сторін була ініціатором, та з яких мотивів, повне відшкодування шкоди, вважає можливим звільнити обвинувачену ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності за ст. 125 ч. 2 КК України відповідно до ст. 46 КК України.
На підставі викладеного, керуючись ст. 46 КК України, ст. 284 КПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звільнити від кримінальної відповідальності за ст.125 ч.2 КК України у зв'язку з примиренням з потерпілою.
Кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.125 ч.2 КК України - закрити.
Ухвалу може бути оскаржено до Апеляційного суду міста Севастополя через Гагарінський районний суд міста Севастополя протягом 7 днів після її проголошення.
Головуючий по справі
Суддя В.В.Щербаков