Судове рішення #3266518

                                                                                                                                            Суддя першої інстанції – Могильницький М.С.

                                                                                                                               Суддя-доповідач – Гаврищук Т.Г.

                                                                                                                         

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

   

 УХВАЛА

Іменем України

29 серпня 2008 року                                                                                справа № 22-а-8820/08

зал судового засідання у приміщенні суду за адресою:  м. Донецьк, бульвар Шевченка, 26

 

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді: Гаврищук Т.Г.

суддів:                       Сухарька М.Г.

                                    Білак С.В.


при секретарі судового засідання 

 

за участю представників:  

від позивача:Шлімілі І.П. – довіреність

від відповідача:

 Радченко А.В. – довіреність від 28.08.08р.

  

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргуСпеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у                                м. Донецьку 

на постанову Донецького окружного адміністративного суду

   

від

по адміністративній справі28 травня 2008 року

№ 2-а-6378/08 (суддя Могильницький М.С.) 

   

за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю                «Агросервіс» 

 

до

  

Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у                                м. Донецьку  

про

 

 скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 22.11.06р. 


ВСТАНОВИЛА:

            Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 28 травня 2008 року по справі № 2-а-6378/08 задоволено позов Товариства з обмеженою відповідальністю                «Агросервіс» до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Донецьку, в наслідок чого скасоване рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у                                м. Донецьку № 0002690823/0/32750/10/15-16-23/5 від 22.11.06р. про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1707,00грн.

            В апеляційній скарзі та під час апеляційного розгляду справи Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у                                м. Донецькупросить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким відмовити позивачу у задоволенні позову.

            Позивач у письмових запереченнях та під час апеляційного розгляду справи проти доводів апеляційної скарги заперечував, вважає, що постанова суду є законною та обґрунтованою, ухвалена судом відповідно до норм матеріального та процесуального права на підставі повного і всебічного з’ясування обставин в адміністративній справі.       

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, заперечення на скаргу, встановила наступне.

           Відповідачем була проведена перевірка пункту приймання склотари, що належить позивачеві, щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб’єктами підприємницької діяльності, за результатами якої складений акт № 050900239/15-16-23/5 від 19.11.06р. та прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 22.11.06р. № 0002690823/0/32751/10/15-16-23/5, яким до позивача згідно з п.1 ст.17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” застосовані  штрафні (фінансові) санкції в розмірі 1707грн.00 коп. за не проведення розрахункової операції через РРО на повну суму наданих послуг 341грн.40 коп.

            Підставою для застосування штрафних санкцій послужило встановлене актом перевірки  порушення позивачем п.1 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” щодо непроведення через РРО послуг з прийому склотари.

           З матеріалів справи вбачається, що готівкові кошти на закупівлю скляної тари у населення видавалися під звіт працівникам підприємства, які надавали до бухгалтерії підприємства авансовий звіт про використані кошти та прибуткову накладну на закуплену тару.

           Статтею 1 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” встановлено, що реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.

            Згідно до п. 1 ст. 3 наведеного Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при  продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у   випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

            Частиною 1 ст.17 цього Закону передбачено застосування фінансових санкцій у разі  непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій.

            Поняття “розрахункової операції” наведено у ст.2 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, згідно до якої розрахункова операція  - це приймання  від  покупця  готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

            Тобто, за приписами норм Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” для того, щоб операція вважалась розрахунковою, необхідно дотримання певних вимог, а саме: прийняття готівкових коштів; ці кошти повинні бути надані покупцем за товар (послугу), або за повернутий покупцем товар (ненадану послугу); кошти повинні бути прийняті за місцем реалізації товару.

            За приписами ст.2 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”  розрахунковий документ це -  документ  встановленої  форми   та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрований у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.

            У пункті 3.1 Положення про форму та зміст розрахункового документа (затверджене наказом Державної податкової адміністрації України від 01.12.00р. № 614, зареєстроване в міністерстві юстиції України 05.02.01р. № 105/5296) зазначено, що фіскальний касовий чек на товари (послуги) – це розрахунковий документ, надрукований РРО при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги). Обов’язковими реквізитами фіскального касового чека є, зокрема, його порядковий номер, найменування, кількість і вартість товару (послуг), дата й час проведення розрахункової операції та напис «фіскальний чек».

Пунктом 4.4 Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Державної податкової адміністрації  України від 01.12.00р. № 614, зареєстрованого  в Міністерстві юстиції 05.02.01р. за № 107/5298, передбачено, що: реєстрація продажу товару (оплати послуги) через РРО проводиться одночасно з розрахунковою операцією; розрахунковий документ має видаватися покупцеві не пізніше завершення цієї операції; вона вважається проведеною через РРО, якщо дані про її обсяг уведені в режимі реєстрації.

Пунктом 4.5 названого Порядку встановлено, що внесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватися через РРО з використанням операції «Службове внесення» та «службова видача», якщо таке внесення чи видача не пов’язані з проведенням розрахункових операцій. Тобто проведення операції з видачі грошових коштів при розрахунках з населенням у випадку закупівлі у населення склотари не передбачено, щодо використання функції «службова видача» встановлено застереження про неможливість її використання у такій ситуації.

        Враховуючи, що при прийнятті склотари від населення продаж товарів або надання будь-яких послуг з боку позивача не відбувалось і ця операція не є видачею покупцю готівкових коштів за повернутий товар (ненадану послугу) , колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції про те, що операція по прийняттю склотари від населення не є розрахунковою операцією у розумінні Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а тому застосування штрафних санкцій є безпідставним.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції  правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

            Керуючись статтями 24, 184, 195, 196, 198, 200, 205, 207, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:  

            Апеляційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Донецьку на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 28 травня 2008 року по справі № 2-а-6378/08 залишити без задоволення.

            Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 28 травня 2008 року по справі № 2-а-6378/08 залишити без змін.

    

            Вступна та резолютивна частини ухвали прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 29 серпня 2008 року. Ухвала  у повному обсязі складена у нарадчій кімнаті 01 вересня 2008 року.

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення.

            Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України   протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складення в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.

Головуючий:                                                                                                       Гаврищук Т.Г.

Судді:                                                                                                                    Сухарьок М.Г.

                                                                                                                               Білак С.В.

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація