Судове рішення #3264916
Справа № 2-451/2007

Справа № 2-451/2007

 

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

 

     27 грудня 2007 року                         м. Старий Самбір

 

     Старосамбірський районний суд Львiвської області в складі: головуючої - судді Ніточко Л.Й., при секретарі Борковській Н.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про стягнення аліментів на неповнолітніх дітей,

 

                           В С Т А Н О В И В:

 

      ОСОБА_1 03.12.2007 року звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на неповнолітніх дітей,  в якій зазначає, що 05.09.2002 року одружилася з відповідачем у Сусідовицькій сільській раді Старосамбірського району Львівської області, від цього шлюбу мають двоє дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, які перебувають на її утриманні. У грудні 2005 року її відповідач залишив з дітьми і виїхав в Київську область, де живе з іншою сім"єю та працює. Відповідач не утримує сім"ю, хоча має таку можливість, оскільки є молодим по віку, здоровий, працює. Просить стягувати з відповідача аліменти в її користь на утримання неповнолітніх дітей, щомісячно, в розмірі 1/3 /одної третьої/ частини з усіх видів його заробітку/доходу/, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку,  до досягнення найстаршою дитиною повноліття.

     Позивач ОСОБА_1 в  судовому засіданні позовні вимоги підтримала та суду  пояснила, що в даний час ніде не працює, займається вихованням дітей, відповідач коштів на утримання дітей  добровільно не дає, хоча таку можливість має, оскільки працює, проводить ремонти квартир. 

     Відповідач в судове  засідання не з'явився, але надіслав 24.12.2007 року суду письмову заяву в якій зазначив, що з позовними вимогами позивачки згідний повністю та просив розглядати справу у його відсутності. Згідний сплачувати аліменти в користь позивачки в розмірі 1/3 частини всіх видів його доходу, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до досягнення старшою дитиною повноліття.

     Суд, заслухавши пояснення позивачки, оглянувши та оголосивши матеріали справи, прийшов до наступного.

     Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

     Матеріалами справи встановлено, що сторони уклали  шлюб 05 вересня 2002 року, про що зроблено запис в Книзі реєстрації записів укладення шлюбу за № 8 від 05.09.2002 року у Сусідовицькій  сільській раді Старосамбірського району Львівської області /свідоцтво серія НОМЕР_1, а.с.2/. 

      Від подружнього життя мають двоє дітей: дочку, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження /свідоцтво серія НОМЕР_2,а.с.3/ та сина, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року/а.с.4/. З акту обстеження матеріально-побутових умов проживання/а.с.7/, довідок Сусідовицької сільської ради/а.с.5,6/ вбачається, що діти проживають з позивачкою та перебувають на її утриманні, відповідач з сім"єю не проживає два роки, допомоги дітям не надає, позивач після закінчення Дрогобицького педагогічного університету, з червня 2007 року, ніде не працює, здійснює догляд за неповнолітніми дітьми, проживають у тяжких матеріально-побутових умовах.

     Оскільки в  судовому засіданні встановлено, що відповідач добровільно не дає коштів на утримання дітей, не приймає участі у їх вихованні, проживає окремо від сім"ї, працює,  а тому суд вважає, що слід стягувати аліменти на утримання дітей з відповідача в користь позивачки.

     

     Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Відповідно ч.1 ст.183 цього ж Кодексу частка заробітку/доходу/, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом та ч.2 ст. 182 Сімейного кодексу України, мінімальний розмір аліментів на одну дитину  не може бути  меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

     Таким чином,  позовні вимоги позивачки ґрунтуються на законі, а тому підлягають задоволенню. 

     За таких обставин  із ОСОБА_2 слід стягувати  в користь позивачки аліменти на неповнолітніх дітей.

     У відповідності до  ст.ст.88 ч.3, 81 ч.3 п.4 ЦПК України, суд стягує з відповідача судовий збір в дохід держави в сумі 51.00 гривні та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в державний бюджет України в сумі 7 гривень 50 копійок.

 

     А тому, керуючись ст.ст. 81 ч.3, 88 ч.3,212-215, ст. ст.180,181 ч.3, 182, ст. 183 Сімейного кодексу України, суд

 

                           В И Р І Ш И В:

 

     Позов задовольнити.                                                      

     Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, уродженця с. Сусідовичі Старосамбірського району Львівської області, жителя АДРЕСА_1, в користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження, жительки АДРЕСА_2, аліменти на утримання неповнолітніх дітей: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, щомісячно, в розмірі 1/3 /однієї третьої/ частини з усіх видів його заробітку /доходу/, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 03 грудня  2007 року, до досягнення найстаршою дитиною повноліття. 

     Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір в сумі 51 (п'ятдесят однієї) гривні.

     Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 7/сім/ гривень 50 копійок на рахунок одержувача: Державний бюджет України, розрахунковий рахунок № 31212259700578 , Код ЄДРПОУ: 23964383, МФО 825014, банк ГУДКУ у Львівській області, призначення платежу - "витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільної справи" .

     Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Старосамбірський районний суд шляхом подачі протягом десяти днів з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

  

     Суддя                                    

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація