Судове рішення #32637772

Справа №:122/15063/13-цГоловуючий суду першої інстанції:Гоцкалюк В.Д.

№ провадження:22-ц/190/4886/13Доповідач суду апеляційної інстанції:Куриленко О. С.

______________________________________________________________________________________________



Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ



"08" жовтня 2013 р. колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:


головуючого судді:Куриленко О.С.

суддів:Онищенко Т.С.,Даніла Н.М.,

при секретарі:Рижих М.Г.


розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_6 до ОСОБА_7 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, за апеляційними скаргами ОСОБА_6, ОСОБА_7 на рішення Залізничного районного суду м. Сімферополя АР Крим від 19 червня 2013 року,

в с т а н о в и л а :


рішенням Залізничного районного суду м. Сімферополя АР Крим від 19 червня 2013 року позов ОСОБА_6 задоволено частково.

Стягнено з ОСОБА_7 на користь ОСОБА_6 аліменти на утримання дочки ОСОБА_8 у розмірі 1/4 частини заробітної плати, але не менше 30% від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Не погодившись з вказаним рішенням суду, ОСОБА_6 подала апеляційну скаргу, в якій ставить питання про скасування рішення суду та ухвалення нового рішення, яким позов задовольнити у повному обсязі, стягнути 1/3 частину заробітної плати.

Не погодившись з вказаним рішенням суду, ОСОБА_7 подав апеляційну скаргу, в якій ставить питання про скасування рішення суду та ухвалення нового рішення, яким позов задовольнити частково, зменшивши стягнення до 1/6 частини заробітної плати.

Перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга ОСОБА_6 не підлягає задоволенню, а апеляційна скарга ОСОБА_7 підлягає задоволенню з наступних підстав.

Ухвалюючи рішення про часткове задоволення позовних вимог, суд першої інстанції обґрунтовано дійшов висновку про те, що відповідно до статті 180 Сімейного кодексу України відповідач зобов'язаний утримувати дітей до досягнення ними повноліття.

Колегія суддів вважає рішення суду першої інстанції правильним та таким, що відповідає закону, який регулює спірні правовідносини, однак розмір суми аліментів, який підлягає стягненню з відповідача, підлягає зміні.

Відповідно до ч. 1 ст. 183 Сімейного кодексу України визначено право суду визначати розмір аліментів у частки від заробітку батька дитини.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 182 СК України при визначені розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.

Визначаючи розмір суми стягнення аліментів, суд першої інстанції не в повному обсязі з'ясував матеріальне становище платника аліментів та інші обставини, що мають істотне значення, зокрема не врахував розмір заробітної плати відповідача, яка дорівнює у середньому близько 17000 грн.

При простому арифметичному підрахунку сума аліментів становитиме 17000: 4 = 4250 грн.

При тому, що Законом «Про державний бюджет України на 2013 рік» встановлено прожитковий мінімум на одну особу, дітей віком від 6 до 18 років - 1286 грн., а мінімальну заробітну плату 1147 грн.

Враховуючи, що останнім часом особливо гостро постала проблема обґрунтованості стягнення аліментів у надто великих чи дуже малих розмірах, необхідно до даного питання підходити з всебічним дослідженням наслідків таких стягнень.

Отримання аліментів у надто великому розмірі створює передумови для їх нецільового використання та втрати дитиною потреби готуватися до самостійного життя, а особі, що отримує аліменти, на самореалізацію.

Стягнення аліментів у дуже малому розмірі не дає можливості взагалі фізично утримувати дитину належним чином.

З матеріалів справи вбачається, що позивачка ІНФОРМАЦІЯ_1, в працездатності не обмежена, раніше працювала на посаді бухгалтера, має відповідну освіту, перешкод для працевлаштування суду не надала.

Тому, на думку судової колегії, зменшення розміру встановлених судом першої інстанції аліментів з відповідача до 1/6 частини його заробітку буде більш реально відповідати встановленим по справі обставинам.

Фактично розмір аліментів після зменшення до 1/6 частини становитиме 17000 : 6 = 2833 грн.

На думку колегії суддів дана сума буде більш об'єктивно відповідати можливості утримувати дитину зі сторони відповідача та позбавить його бажання приховувати отриманий дохід різного роду технологіями.

Дійсно, з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_2 перебуває на обліку у лікаря ендокринолога, можливо і потребує додаткових витрат на періодичне лікування, але стягнення даних витрат окремо передбачено СК України і позивачка такого права не позбавлена.

Згідно зі ст. 212 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

За таких встановлених обставин, рішення суду першої інстанції підлягає зміні в частині стягнення з відповідача аліментів на утримання доньки, ОСОБА_8, у розмірі 1/4 частини заробітку щомісячно, зменшивши його до 1/6 частини заробітку.

Доводи апеляційної скарги ОСОБА_6 не спростовують висновків суду першої інстанції та не обґрунтовують документально її право на збільшення розміру стягуваних аліментів.

Керуючись статтями 303, 304, 307, 309, 313, 314, 316, 317 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів,


в и р і ш и л а :


Апеляційну скаргу ОСОБА_6 відхилити.

Апеляційну скаргу ОСОБА_7 задовольнити.

Рішення Залізничного районного суду м. Сімферополя АР Крим від 19 червня 2013 року змінити, зменшивши розмір стягнутих аліментів на утримання доньки ОСОБА_8 з 1/4 частини до 1/6 частини заробітку (доходу) щомісячно.

В решті рішення суду залишити без змін.

Рішення апеляційного суду набирає законної сили з моменту його проголошення та може бути оскаржено безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів.


Судді




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація