Судове рішення #3263773
Справа № 2-1012/08

                                                                                                                           Справа № 2-1012/08                  

                                                                                        

 

                                                   

                                                                                                    

 

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

(заочне)

 

         11 червня 2008 року                            Артемівський районний суд м. Луганська

 

                                в особі судді                  Селезньової Т.В.,

                                при секретарі                 Шуваєвій А.В.,

 

розглянувши   у  судовому засіданні  в м. Луганську цивільну справу

за позовом ЗАТ «Український мобільний зв'язок»

до ОСОБА_1

про стягнення суми заборгованості,

  

                                                                                 встановив:

 

       Позивач просить суд  стягнути з відповідача заборгованість за надані послуги зв'язку в сумі 234,53 грн.;  штраф у розмірі 1445,40 грн. як санкцію, передбачену п. 1.2. Додаткової угоди до Договору, обчислену з розрахунку 3,65 грн. за кожен день, що залишився до закінчення строку дії Договору, починаючи з дня припинення його дії у зв'язку з несплатою абонентом наданих йому послуг мобільного зв'язку; а також судові витрати в сумі 81грн.

 

     Відповідач заперечень проти позову не надав.

     Судом ухвалено слухати справу у відсутності відповідача заочно, згідно до ст. 224 ЦПК України.

        

     Позов підлягає задоволенню з таких підстав:

     Встановлено, що між позивачем і відповідачем 07.12.2004 р. укладено договір про надання послуг мобільного зв'язку, відповідачу відкрито особистий  лицьовий рахунок, надано телефонні номер НОМЕР_1.

    Тоді ж між сторонами укладено і підписано додаткову угоду до Основного договору, згідно п.1.1 Додаткової угоди абонент не має права відмовитись від Основного договору і цієї угоди протягом 548 календарних днів.

      З тексту договору, особового рахунку відповідача вбачається, що позивачем при укладенні договору внесено на рахунок аванс у розмірі 399грн.; відповідачем отримано послуги мобільного зв'язку в період  з 13.12.2004 р  до 30.07.06 р. на суму 1508,53 грн., із них послуги станом на 15.01.08р. оплачені не повністю, а саме відповідач  сплатив  рахунки за надані послуги на суму 1274,00 грн.; Заборгованість за отримані послуги становить 234,53 грн. 

       Крім того, з звіту про баланс особового рахунку відповідача вбачається, що йому 30.07.2006 р. нараховано штраф у розмірі 1445,40 грн.

 

        Між сторонами склалися договірні відносини, що породили певні права і зобов'язання кожної сторони.

        Відповідно до п. 2.4.2, 3.2 Договору, абонент зобов'язаний своєчасно оплачувати рахунки за надані послуги - до 15-го числа місяця, наступного за розрахунковим. Дана умова договору відповідачем порушена в односторонньому порядку.

        Відповідно до п.5.2 Договору дія його припиняється, якщо абонент має несплачені рахунки  і не погасив наявну заборгованість протягом місяця після відправлення йому письмового повідомлення  і у випадках, передбачених Правилами користування мережами мобільного зв'язку УМЗ.

       Відповідно до п.1.2 Додаткової угоди забезпеченням виконання зобов'язання абонента перед УМЗ не відмовлятись від Основного договору і додаткової угоди протягом строку, встановленого п..1.1, є договірна санкція, встановлена на підставі ст..526 ЦКУ; якщо абонент відмовляється від договору або цієї угоди до закінчення строку, встановленого в п.1.1, або коли дія Договору достроково припиняється на підставі п.5.2 Договору - абонент несе відповідальність у вигляді сплати на користь УМЗ договірної санкції в розмірі 3,65грн. за кожен день, що залишився до закінчення строку, встановленого в п.1.1. Додаткової угоди, починаючи з дня відмови або припинення дії.

       Дія договору в даному випадку припинена на підставі п. 5.2. Договору - внаслідок невиконання абонентом п.2.2.,3.2. Договору і п.1.1. Додаткової угоди. Припинення Договору на підставі п.5.2 тягне за собою наслідки, передбачені п.1.2 Додаткової угоди, а саме: нарахування штрафу за кожний день, що залишився до кінця строку, встановленого п.1.1 Додаткової угоди і строку дії Договору.

     Штраф нараховано у відповідності до умов договору.

 

     Згідно до ст. 526 ЦК України зобов'язання повинні виконуватися належним чином. Згідно ст. 610 ЦК порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання. Згідно ст. 611 ЦК України, у разі порушення зобов'язання наступають правові наслідки, встановлені договором. Згідно ст. 615 ЦК України, одностороння відмова від зобов'язання не звільняє винну сторону від відповідальності за порушення зобов'язання.

    Таким чином, позивач має право вимагати від відповідача належного виконання умов договору, в тому числі має право на стягнення з відповідача заборгованості по оплаті наданих послуг зв'язку, а також має право вимагати стягнення передбаченої Додатковою угодою до договору штрафної санкції.

    Підстав для звільнення відповідача від сплати заборгованості і штрафної санкції не встановлено.

   

    Також стягненню на користь позивача з відповідача підлягають понесені ним витрати по сплаті судового збору та витрат на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи.

   

      На підставі ст. 562, 610, 611, 615, 623 ЦК України,   керуючись ст. ст.213, 214, 217, 218 ЦПК України, суд

                  

                                                                                ВИРІШИВ:

 

      Позов задовольнити;

      Стягнути з ОСОБА_1 на користь ЗАТ «Український мобільний зв'язок» заборгованість за послуги зв'язку в сумі 234 грн. 53 коп., штрафні санкції в сумі 1445 грн. 40 коп., судові витрати в сумі 81грн., а всього стягнути: 1760 грн. 93 коп.

         Заочне рішення може бути переглянуте судом за письмовою заявою відповідача, яку він може подати до суду протягом 10 днів з дня отримання копії рішення. За відсутності заяви відповідача про перегляд заочного рішення, після закінчення вказаного строку рішення набирає законної сили.  

 

                                 

    Суддя:                                                                                                    Т.В. Селезньова

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація