Судове рішення #3263524
Справа № 2-161\08р

                                                                                                                 Справа № 2-161\08р.

 

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

 

14 липня  2008 року                                                                       Фрунзівський районний суд

                                                                                                                Одеської області

                           у складі: головуючого - судді ГОНЧАР І.В.

                           при секретарі ГРАБОВОЇ І.Г.

     розглянувши у попередньому судовому засіданні в с. Фрунзівка цивільну справу за позовом

                                   ОСОБА_1,

                                           ОСОБА_2

                                                                     до                                         

                                   ОСОБА_3,

                                   ОСОБА_4,

                                          ОСОБА_5

           про визнання дійсним договору купівлі - продажу житлового будинку

 

                                                        В С Т А Н О В И В:

 

       ОСОБА_6 - матері відповідачів належав на праві власності житловий будинок по АДРЕСА_1 на підставі договору купівлі-продажу, посвідченого 30 квітня 1980 року за реєстром №660 Великомихайлівської державної нотаріальної контори Одеської області та зареєстрованого 15 червня 1981 року Котовським МБТІ і записане у реєстрову книгу №7 під № 927.

       ОСОБА_6.померла ІНФОРМАЦІЯ_1 не залишивши заповіт щодо свого майна.

       Із спадкоємців за законом першої черги  була тільки її дочка ОСОБА_7.

        ОСОБА_7.прийняла вказану спадщину шляхом  фактичного вступу у володіння спадковим майном, своє право на спадщину після смерті матері  документально не оформила,але відповідно до положень ч.2 ст.548 ЦК УРСР,прийнята спадщина  визнається  належною їй з моменту відкриття спадщини.

        ОСОБА_7. померла ІНФОРМАЦІЯ_2 не залишивши заповіт щодо свого майна, а із спадкоємців за законом першої черги був її чоловік ОСОБА_4.та діти ОСОБА_3 та дочка ОСОБА_5-відповідачі по справі.

        Відповідачі прийняли вказану спадщину ОСОБА_7.шляхом фактичного вступу у володіння спадковим майном, що було передбачено чинним на день відкриття спадщини законодавством, згідно з яким доказом прийняття спадщини була наявність у спадкоємця документів на майно, або довідка виконкому місцевої ради про проживання спадкоємця безпосередньо перед смертю спадкодавця разом з ним.

        Відповідачка ОСОБА_5.прийняла також цю спадщину, оскільки у її володінні на день відкриття спадщини перебували документи на будинок.

         Своє право на спадщину після смерті ОСОБА_7.відповідачі не оформили документально, але згідно чинних на день відкриття спадщини положень ст.ст.529, 548 ч.2 ЦК УРСР,прийнята спадщина визначається належною спадкоємцям в рівних частках з моменту   відкриття спадщини і тому відповідачі стали власниками будинку кожен на 1\3 його частину.

         5 травня 2008 року позивач ОСОБА_1.,діючи з відома та згоди позивачки ОСОБА_2.в інтересах сім*ї та за рахунок спільних коштів, уклав з відповідачами договір про купівлю будинку за ціною 40000 грн.

         На виконання  цього договору  позивач ОСОБА_1.5 травня 2008 року передав відповідачам ціну продажу будинку  у повній сумі 40000 грн., про що відповідачі видали йому відповідну розписку і справжність підписів на ній відповідачів та позивача ОСОБА_1.

        Відповідачі звільнили проданий будинок  від належного їм майна і передали його позивачам разом з правовстановлювальними та технічними документами.

        За домовленістю сторін, яка зазначена у вказаній вище розписці, відповідачі зобов*язались на протязі місяця, тобто до 5 червня 2008 року оформити у нотаріуса документи з продажу будинку.

          Але до цього часу відповідачі ухиляються від нотаріального посвідчення укладеного договору, посилаючись на  відсутність у них необхідних документів та можливості прибути до нотаріуса, в зв”язку з чим позивачі  просять визнати дійсним договір купівлі-продажу житлового будинку.

     В судовому засіданні позивачі підтримують свої вимоги.

      Відповідачі позов визнали, про що надали відповідні заяви.

     Виходячи з наведеного, суд вважає,що рішення  у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

     Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку встановленому ст.174 ЦПК України. Згідно ч. 4  ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

     Матеріалами справи встановлено, що згідно технічного паспорту та витягу з Реєстру прав власності на нерухоме майно   Фрунзівського БТІ від 17 березня  2008 року, будинок зареєстровано на праві власності за ОСОБА_6.і його інвентаризаційна вартість становить 76942 грн.

Згідно розписки  ОСОБА_3 .,ОСОБА_4.,ОСОБА_5.отримали від ОСОБА_1.,ОСОБА_2 .40 000грн.за продаж житлового будинку.

 

 згідно копій свідоцтв про смерть ОСОБА_6.померла  ІНФОРМАЦІЯ_1 ,ОСОБА_7.- ІНФОРМАЦІЯ_2

     Згідно свідоцтв про народження ОСОБА_7.є матір*ю ОСОБА_3 .,та ОСОБА_5 .

 

     Відповідно до ч. 2 ст. 220 ЦК України  якщо сторони домовилися щодо всіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.

     Укладений з відповідачами договір був повністю виконаний, оскільки позивачі  сплатили відповідачам повністю ціну за придбаний будинок і прийняли його разом з документами, а відповідачі отримали повністю ціну продажу за будинок і передали його позивачам. 

    Таким чином, визнання  відповідачем  пред”явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

     Керуючись ст. ст.220,533,655 ЦК України, ст. ст. 130,184 ЦПК України, суд

 

                                                               В И Р І Ш И В:

 

     Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2   задовольнити.

     Визнати дійсним договір купівлі - продажу домоволодіння по АДРЕСА_1, укладений  5 травня  2008  року за ціною 40 000 гривень між продавцями  ОСОБА_3, ОСОБА_4 і ОСОБА_5 , які діяли як спадкоємці власника будинку ОСОБА_6 та спадкоємця ОСОБА_7 та покупцями у рівних частках ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_3 в с.Карабанове Фрунзівського району Одеської області і зареєстрований там за місцем  проживання та ОСОБА_2, яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_4 в смт.Фрунзівка Одеської області і зареєстрована там за місцем проживання.

     Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10- денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційнох скарги,з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 4 ст.295 ЦПК України.

 По закінченню термінів на право апеляційного оскарження і ненадходження апеляційної скарги, рішення  суду набирає законної сили.

 

 

 

                                                   С У Д Д Я           підпис

 

Копія вірна:

Голова Фрунзівського районного суду                                         І.В.Гончар 

  • Номер: 4-с/645/9/17
  • Опис:
  • Тип справи: на скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС
  • Номер справи: 2-161/08
  • Суд: Фрунзенський районний суд м. Харкова
  • Суддя: ГОНЧАР І.В.
  • Результати справи: скаргу задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 28.12.2016
  • Дата етапу: 20.02.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація