Справа № 2-114
2008 року
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 травня 2008 року с.м.т. Фрунзівка Одеської області
Фрунзівський районний суд Одеської області у складі:
головуючої - судді С.М.Корой
при секретарі - І.Г.Грабової
з участю позивача ОСОБА_1.
представників відповідачів: Костюк Н.Г., Драпак О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в с.м.т. Фрунзівка Одеської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Фрунзівської селищної ради та товариства з обмеженою відповідальністю «Авангард» про визнання права власності на нерухоме майно,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач у позовній заяві вказав, що 08 грудня 1992 року між ним та колгоспом «Авангард» Фрунзівського району Одеської області в особі голови колгоспу Приходченка В.О. було укладено договір купівлі-продажу домоволодіння загальною площею 70 кв.м. розташованого в АДРЕСА_1. Відповідно до положень діючої на час укладення договору купівлі-продажу, Постанови Ради Міністрів СССР від 01.07.1985 року, за домоволодіння, позивачем було виплачено колгоспу «Авангард» 50% його вартості, що склала на той час 12693 крб..
Укладений між сторонами договір купівлі-продажу не був своєчасно, належним чином зареєстрованим в державних органах.
Позивач не може зареєструвати зазначений договір в БТІ Фрунзівського району, оскільки наявні у позивача документи не відповідають переліку Тимчасового положення про реєстрацію прав власності на нерухоме майно.
Згідно з технічною документацією (технічним паспортом на садибу розташовану в АДРЕСА_1) вартість домоволодіння складає 77583 грн.
На підставі викладеного в позовній заяві, позивач просить суд:
визнати дійсним договір купівлі-продажу домоволодіння загальною площею 70 кв.м., розташованого в АДРЕСА_1 вартістю 77583 грн., укладений 08 грудня 1992 року між продавцем - колгоспом «Авангард» Фрунзівського району Одеської області (правонаступником якого є ТОВ «Авангард») та покупцем ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1в селі Жеребкове Ананьївського району Одеської області.
У судовому засіданні позивач та представники відповідачів по справі повністю підтвердили обставини викладені у позовній заяві, позивач підтримав позов, а представники відповідачів повністю його визнали і просять суд задовольнити його.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для такого законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини, які не заперечуються сторонами і підтверджуються наявними у справі доказами.
Між позивачем та колгоспом «Авангард» Фрунзівського району Одеської області в особі голови колгоспу Приходченка В.О., 08 грудня 1992 року, було укладено договір купівлі-продажу домоволодіння загальною площею 70 кв.м. розташованого в АДРЕСА_1. Відповідно до положень діючої на час укладення договору купівлі-продажу, Постанови Ради Міністрів СССР від 01.07.1985 року, за домоволодіння, позивачем було виплачено колгоспу «Авангард» 50% його вартості, що склала на той час 12693 крб. ( а.с. 2-5).
Укладений між сторонами договір купівлі-продажу не був своєчасно, належним чином зареєстрованим в державних органах і на даний час не може бути зареєстрованим в БТІ Фрунзівського району, оскільки наявні у позивача документи не відповідають переліку Тимчасового положення про реєстрацію прав власності на нерухоме майно (а.с.11).
Згідно з технічною документацією (технічним паспортом на садибу розташовану в АДРЕСА_1) вартість домоволодіння складає 77583 грн. (а.с.6-10).
Вказаний договір був укладений у письмовій формі і відповідав справжній волі учасників правочину, що підтверджено сторонами в судовому засіданні.
Згідно ст.ст. 224 і 227 ЦК УРСР, чинних на час укладення вказаного договору, за договором купівлі-продажу продавець зобов'язується передати майно у власність покупцеві, а покупець зобов'язується прийняти майно і сплатити за нього певну грошову суму. Договір купівлі-продажу жилого будинку повинен бути нотаріально посвідчений, якщо хоча б однією з сторін є громадянин.
Положеннями ст. 220 ЦК України передбачено, що якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.
Укладений з відповідачем договір був повністю виконаний, оскільки позивач сплатив відповідачу, встановлену ним ціну за придбане домоволодіння повністю та прийняв його, а відповідач передав позивачу придбане домоволодіння та повністю отримав за нього встановлену покупну ціну.
Інвентаризаційна вартість домоволодіння станом на 27 грудня 2007 року становить 77583 грн., з яких вартість житлового будинку А - 38822 грн..
З урахуванням наведених вище обставин, визнання позову не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, що є підставою для ухвалення рішення про задоволення позову.
Керуючись ст.ст. 524, 529, 534, 548, 549 п. 1 ЦК УРСР, ст.ст. 220, 655, 657 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 60, 61, 79, 88,130,174, 208, 212, 214, 215 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати дійсним договір купівлі-продажу домоволодіння загальною площею 70 кв.м., розташованого в АДРЕСА_1 , вартістю 77583 грн., укладений 08 грудня 1992 року між продавцем - колгоспом «Авангард» Фрунзівського району Одеської області (правонаступником якого, є ТОВ «Авангард») та покупцем ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в селі Жеребкове Ананьївського району Одеської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через Фрунзівський районний суд шляхом подачі у 10-денний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або шляхом подачі апеляційної скарги у 10-денний строк з дня проголошення рішення.
СУДДЯ : підпис
Копія вірна:
Суддя Фрунзівського районного суду С.М.Корой