Судове рішення #3262509

                                                                                                                                Справа № 2-127/08р.

                                                           Р І Ш Е Н Н Я

                                                                  ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

28 серпня 2008 року                                   Фрунзівський районний суд Одеської області у складі:

                                                                                     головуючого - судді  Гончар І.В.

                                                                                        при секретарі Грабовій І.Г.

                                                                    з участю представника позивачки ОСОБА_1.,

                                                        відповідачів ОСОБА_2., ОСОБА_3., ОСОБА_4.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Фрунзівка Одеської області цивільну справу за позовом ОСОБА_5до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визнання права власності на спадкове майно, -

 

              В С Т А Н О В И В:

 

Позивачка 08 травня 2008 року звернулась до суду з позовом, у якому просить визнати за нею у порядку спадкування після батька ОСОБА_6, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1, і матері ОСОБА_7, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2, право власності на належне їм право на земельну частку (пай) та вклади у банку.

При цьому, позивачка вказує на те, що сторони у справі є дітьми спадкодавців, які заповідали належні їм земельні частки (паї) відповідачу ОСОБА_3., але він їх спадщину не приймав. Вона, як спадкоємець за законом першої черги, прийняла спадщину своїх батьків, оскільки постійно проживала з ними на час відкриття спадщини, а відповідачі спадщину не приймали.

Оформити свої спадкові права на майно спадкодавця шляхом отримання свідоцтва про право на спадщину за законом вона не може через різне написання у документах прізвища спадкодавців та наявність у свідоцтві про її народження виправлень її прізвища.

 

У судовому засіданні представник позивачки позовні вимоги підтримав і доповнив їх щодо визнання права власності на вклади у банку спадкодавців, якими є вклади за рахунками НОМЕР_1, НОМЕР_2на ім'я ОСОБА_6. та за рахунками НОМЕР_3, НОМЕР_4на ім'я ОСОБА_7. у філії № 2823/008 Котовського відділення № 2823 відкритого акціонерного товариства „Державний ощадний банк України”.

Відповідачі ОСОБА_2 ., ОСОБА_3., ОСОБА_4. позов визнали повністю і просять суд його задовольнити, зазначивши, що спадщину своїх батьків не приймали і своїх прав на неї не заявляють.

 

Заслухавши пояснення сторін у справі, вивчивши матеріали справи, суд находить позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини, які не заперечуються сторонами і підтверджуються наявними у справі доказами.

 

Згідно свідоцтва про смерть Новозарицької сільської ради Фрунзівського району Одеської області, ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Федосіївка помер ОСОБА_6..

Відповідно до сертифіката на право на земельну частку (пай) серії НОМЕР_5, виданого 19 серпня 1996 року Фрунзівською районною державною адміністрацією Одеської області і зареєстрованого в Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за № 237, ОСОБА_6. належало вказане право в землі колективного сільгосппідприємства „Перемога ” с. Новозарицьке Фрунзівського району Одеської області розміром 8,77 в умовних кадастрових гектарах.

За довідками від 3 березня 2008 року відділу земельних ресурсів у Фрунзівському районі, за вказаним сертифікатом земельна ділянка в натурі не виділялась і документи на одержання державного акту на право власності не виготовлялись, сервітути, обмеження та обтяження відсутні.

Згідно заповіту, посвідченого 28 вересня 2001 року за реєстром № 15 Новозарицької сільської ради Фрунзівського району Одеської області, спадкодавець заповідав вказаний вище сертифікат своєму синові ОСОБА_3..

У заявах ф. № 1 про видачу паспорту ОСОБА_6. і ОСОБА_7. зазначено, що вони перебувають у шлюбі, зареєстрованому 3 грудня 1950 року відділом ЗАГС Іллічівського райвиконкому м. Одеси.

За довідками Новозарицької сільської ради №№ 25, 26 від 25 січня 2008 року, позивачка постійно проживала в с. Федосіївка зі своїми покійними батьками.

Згідно свідоцтва про смерть Новозаріцької сільської ради Фрунзівського району Одеської області, ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Федосіївка померла ОСОБА_7..

Відповідно до державного акта на право власності на земельну ділянку серії ЯГ № 933943, виданого 15 листопада 2006 року Фрунзівською районною державною адміністрацією Одеської області і зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право власності на землю за № 010653600104, ОСОБА_7. належала земельна ділянка площею 6,21 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Новозаріцької сільської ради Фрунзівського району Одеської області масивАДРЕСА_1

У акті від 29 грудня 2005 року про перенесення в натуру меж цієї ділянки зазначено, що це зроблено їй як власнику сертифіката серії НОМЕР_5.

За довідкою від 3 березня 2008 року відділу земельних ресурсів у Фрунзівському районі, на цю ділянку сервітути, обмеження та обтяження відсутні.

Згідно ощадної книжки та довідки Котовського відділення № 2823 Одеської області ВАТ „Державний ощадний банк України”, на ім'я ОСОБА_6. відкриті рахунки НОМЕР_1 і НОМЕР_2, по яким заповітне розпорядження відсутнє. На ім'я ОСОБА_7. є рахунки НОМЕР_3 і НОМЕР_4, за якими 1 лютого 2002 року складено заповітне розпорядження на позивачку.

Відповідно до заповіту, посвідченого 28 вересня 2001 року за реєстром № 16 Новозаріцької сільської ради Фрунзівського району Одеської області, ОСОБА_7. заповідала своєму синові ОСОБА_3. сертифікат на право на земельну частку (пай) розміром 8,77 умовно кадастрових гектара, виданим КСП „Перемога” Фрунзівського району Одеської області 19 серпня 1996 року серії НОМЕР_5.

У свідоцтві про народження позивачки, виданого 1 березня 1965 року Перехрестівською сільрадою Фрунзівського району, обоє спадкодавців вказані її батьками, а згідно запису акта про укладення шлюбу, складеного 4 грудня 1982 року за № 14 Мардарівською сільською радою Ананьївського району Одеської області, позивачці було присвоєне прізвище Зайчуковська.

Згідно свідоцтв про народження відповідачів, обоє спадкодавців вказані їх батьками.

 

За відомостями Великомихайлівської державної нотаріальної контори, спадкові справи після смерті ОСОБА_6. і ОСОБА_7. не відкривались, заповіти щодо її майна були посвідчені Новозарицькою сільською радою Фрунзівського району Одеської області.

Згідно довідки Новозаріцької сільської ради № 145 від 26 травня 2008 року, вказані вище заповіти обох спадкодавців не були ними змінені або скасовані.

 

Відповідно до ст. 392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Чинними на день відкриття спадщини ОСОБА_6. положеннями ст.ст. 524 ч. 2 і 553 ч. 2 ЦК УРСР було встановлено, що спадкоємство за законом має місце, коли і оскільки воно не змінено заповітом, і вважається, що відмовився від спадщини той спадкоємець, який не вчинив жодної з дій, що свідчать про прийняття спадщини (ст. 549 цього Кодексу).

Згідно з положеннями ст. 549 п. 1 ЦК УРСР і п. 113 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженої наказом Міністерством юстиції України від 18 червня 1994 року № 18/5, доказом прийняття спадщини була наявність у спадкоємця документів на майно або довідка виконкому місцевої ради про проживання спадкоємця безпосередньо перед смертю спадкодавця разом з ним.

 

 

Частиною 2 ст. 548 ЦК УРСР було встановлено, що прийнята спадщина визнається належною спадкоємцеві з моменту відкриття спадщини.

 

Чинними на день відкриття спадщини ОСОБА_7. положеннями ст.ст. 1223, 1268 ЦК України встановлено, що у разі неприйняття спадщини за заповітом, право на спадкування одержують спадкоємці за законом, вважається таким, що прийняв спадщину спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

До спадкоємців за законом першої черги ст.. 1261 ЦК України віднесені діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

 

Суд вважає доведеним факт родинних відносин сторін у справі зі спадкодавцями, та належність останнім правовстановлювальних документів на майно, оскільки це підтверджено відомостями про особу спадкодавців, довідками про їх проживання з позивачкою однією сім'єю, свідоцтвами про народження та одруження сторін у справі.

Відмінності у документах прізвищ спадкодавців та сторін у справі не спростовують цих фактів, оскільки вони викликані їх різним написанням у російськомовному та україномовному варіантах.

 

Доведеним є і прийняття позивачкою спадщини обох спадкодавців, оскільки вона постійно проживала з ними на час відкриття спадщини, що підтверджене відповідними довідками Новозаріцької сільської ради.

 

Оскільки, відповідач ОСОБА_3., як спадкоємець за заповітом, та інші відповідачі, як спадкоємці за законом першої черги, вказану спадщину не приймали, інші спадкоємці за законом першої черги відсутні, то ця спадщина була успадкована позивачкою, як спадкоємцем за законом першої черги, і до неї перейшли частки відповідачів.

 

З урахуванням наведених вище обставин, позивачці, як спадкоємцю за законом першої черги, яка прийняла спадщину, належить все майно спадкодавців і визнання позову відповідачами не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

 

Керуючись ст.ст. 524, 527, 529,548, 549, 553 ЦК УРСР, ст.ст. 392, 1217, 1218, 1223, 1225 ч. 1, 1228, 1261, 1268 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 60, 61, 79, 84, 88, 208, 212, 214, 215 ЦПК України, суд -

 

                                         В  И  Р  І  Ш  И  В:

 

Позов ОСОБА_5задовольнити.

 

Визнати за ОСОБА_5, яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_3у с. Федосіївка Фрунзівського району Одеської області і зареєстрована там за місцем проживання, ідентифікаційний номер НОМЕР_6, у порядку спадкування після батька ОСОБА_6, померлого ІНФОРМАЦІЯ_1  у с. Федосіївка Фрунзівського району Одеської області, право приватної власності  на -

 

право на земельну частку (пай) у землях колективного сільгосппідприємства «Перемога» с. Новозарицьке Фрунзівського району Одеської області розміром 8,77 в умовних кадастрових гектарах, посвідчене відповідним сертифікатом серії НОМЕР_5 виданим ОСОБА_6 Фрунзівською районною державною адміністрацією Одеської області 19 серпня 1996 року і зареєстрованим у Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за № 237;

вклади за рахунками НОМЕР_1, НОМЕР_2у філії № 2823/008 Котовського відділення відкритого акціонерного товариства “Державний ощадний банк України”.

 

 

Визнати за ОСОБА_5, яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_3у с. Федосіївка Фрунзівського району Одеської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_6, у порядку спадкування після матері ОСОБА_7, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 у с. Федосіївка Фрунзівського району Одеської області, право приватної власності  на -

 

земельну ділянку площею 6,21 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва розташовану на території Новозаріцької сільської ради Фрунзівського району Одеської області масив АДРЕСА_1 , яка належала ОСОБА_7 на підставі державного акта на право власності на земельну ділянку серії ЯГ № 933943 виданого 15 листопада 2006 року Фрунзівською районною державною адміністрацією Одеської області і зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право власності на землю за № 010653600104;

 

вклади за рахунками НОМЕР_3, НОМЕР_4у філії № 2823/008 Котовського відділення відкритого акціонерного товариства “Державний ощадний банк України”.

 

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через Фрунзівський районний суд шляхом подачі у 10-денний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або шляхом подачі апеляційної скарги у 10-денний строк з дня проголошення рішення.

 

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

 

 

С У Д Д Я           підпис

 

Копія вірна:Голова Фрунзівського районного суду                                         І.В.Гончар 

  • Номер: 6/263/134/2015
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-127/08
  • Суд: Жовтневий районний суд м. Маріуполя
  • Суддя: ГОНЧАР І.В.
  • Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 16.06.2015
  • Дата етапу: 18.06.2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація