Єд.Ун.№763/3974/13-к
1-кп/763/195/13
ГАГАРІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
__________________________________________________________________________________________
ВИРОК
іменем України
13 вересня 2013 року м. Севастополь
Гагарінський районний суд міста Севастополя в складі головуючого судді Щербакова В.В.,
при секретарі Дектярьової А.А.,
за участю державного обвинувача - прокурора прокуратури Гагарінського району міста Севастополя Дружина К.К., захисника-адвоката ОСОБА_2,
у відкритому судовому засіданні в приміщенні Гагарінського районного суду міста Севастополя розглянув кримінальне провадження відносно,
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця міста Севастополя, росіянина, громадянина України, який має середнє - технічну освіту, не працює, одружений, інвалід 2 групи, зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1, раніше судимий 12.05.2003 року по ст. 185 ч. 1 КК України до покарання у вигляді позбавлення волі на строк 3 роки, від відбуття покарання звільнений з випробувальним строком 1 рік 6 місяців, 29.03.2005 року засуджений Апеляційним судом міста Севастополя по ст. 186 ч.2 КК України до покарання у вигляді позбавлення волі на строк 5 років, звільнений умовно достроково 03.08.2007 року по постанові Нікітівського районного суду міста Горлівка, Донецької області з невідбутим строком покарання 1 рік 7 місяців 5 днів, 15.04.2009 року засуджений Гагарінським районним судом міста Севастополя по ст. 15 ч. 2 - ст. 186 ч. 3 КК України до покарання у вигляді позбавлення волі на строк 5 років, звільнений 07.11.2012 року з Софіївської виправної колонії Запорізької області (№55) у зв'язку з відбуттям строку покарання, має не зняту та не погашену судимість,
у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст..ст. 309 ч.1, 311 ч.1 КК України, суд
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3, при невстановлених досудовим слідством обставинах, до 25 квітня 2013 року, діючи умисно, посягаючи на встановлений законом порядок обігу наркотичних засобів та охорону здоров'я населення, без мети збуту, незаконно придбав 3 полімерних згортка з смолоподібною речовиною темно-коричневого кольору (яка є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонений - концентрат макової соломи) та одноразовий медичний шприц з рідиною, яка є прекурсором, обіг яких обмежено і по відношенню до яких встановлюються заходи контролю - ангідрид оцтової кислоти, яки незаконно, без мети збуту, зберігаючи при собі в зазначених полімерних згортках та шприці переніс приблизно о 12 годині 00 хвилин 25 квітня 2013 року до автомобіля марки ВАЗ 2107, державний номер НОМЕР_1, який знаходився під управлінням ОСОБА_4 Після чого приблизно в 12 години 00 хвилин 25.04.13 року ОСОБА_3 був зупинений працівником міліції, яким згодом була викликана слідчо - оперативна група Гагарінського РВ УМВС України в місті Севастополі. Після чого слідчим СВ Гагарінського РВ УМВС України в місті Севастополі в період часу з 12 годин 00 хвилин до 12 годин 30 хвилин в ході проведення огляду місця події, а саме заднього сидіння автомобіля ВАЗ 2107, державний номер НОМЕР_1, який був розташований на набережній дикого пляжу «Омега» в місті Севастополі було виявлено і вилучено 3 полімерних згортка з смолоподібною речовиною темно-коричневого кольору, яка відповідно до висновку судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів № 1/138 від 15.05.13 року є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонений - концентратом макової соломи, масою у перерахунку на суху речовину 2,124 г., 2,196 г., 2,079 г. (загальною масою 6,399 г.) та одноразовий медичний шприц об'ємом 20 мл. з речовиною, яка відповідно до висновку судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів № 1/139 від 15.05.13 року є ангідридом оцтової кислоти, яка відноситься до прекурсорів, обіг яких обмежений і по відношенню до яких встановлюються заходи контролю, об'ємом та масою 13,9 мл/14,44 г., яки ОСОБА_3 незаконно придбав при невстановлених досудовим слідством обставинах і незаконно зберігав без мети збуту та використання при виготовлення психотропних речовин до їх вилучення працівниками міліції.
Допитаний в судовому засіданні ОСОБА_3 свою провину визнав повністю та показав, що у зв'язку з його хворобою шлунку і стравоходу у нього були сильні болі. Ліки не допомагали. Він зустрів малознайомого ОСОБА_4 якому розповів про свою проблему і той запропонував вживати наркотик. Після цього він придбав у нього за 1000 гривен 3 згортки в яких були темні кульки опію і шприц з кислотою для розведення. Після цього приїхав на пляж дика Омега. Після на пляж приїхали знайомі на автомобілі Жигулі і він попросив їх довести його додому. Ті погодилися. Він узяв свій пакет і поклав його на заднє сидіння автомобіля Жигулі. Потім з'явилися працівники міліції, які викликали слідчу групу і на задньому сидінні автомобіля, в його пакеті виявили і вилучили раніше придбаний наркотик і кислоту. Були складені документи і його відвезли в РВВС. Він все розповів і дав дані у кого придбав наркотик і кислоту. Мети збуту не було, просто хотів спожити, щоб зняти біль. У скоєному щиро кається.
Дії обвинуваченого ОСОБА_3 суд кваліфікує за ст.309 ч.1 КК України, як незаконне придбання, зберігання наркотичних засобів без мети збуту а також за ст..311 ч.1 КК України, як незаконне придбання, зберігання прекурсорів з метою їх використання для виготовлення психотропних речовин.
Відповідно до ст.349 КПК України судом не досліджувались інші докази, подані на підтвердження події кримінального правопорушення, винуватості обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення та інших обставин кримінального правопорушення, які ніким не оспорювались.
Оскільки учасники судового провадження вважають, що фактичні обставини справи підтверджуються доказами, що маються в справі та не потребують дослідження в ході судового розгляду справи, суд також визнає їх доказаними, а саме - фактичні обставини щодо дати, часу, місцю, способу скоєння злочину, форми умислу. При цьому судом з'ясовано, чи правильно розуміють учасники судового провадження зміст цих обставин, чи немає сумнівів у добровільності їх позиції, та роз'яснено їм положення ст. 349 ч.3 КПК України про те, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати фактичні обставини провадження у апеляційному порядку.
Обставиною, що пом'якшують покарання обвинуваченого ОСОБА_3., суд визнає щире каяття.
Обставиною, що обтяжую покарання обвинуваченому ОСОБА_3, суд визнає рецидив злочину.
При визначенні виду та міри покарання обвинуваченому суд враховує, що вчинені злочини є злочинами середньої та невеликої тяжкості. Суд враховує особу винного, то що він раніш судимий, має не зняту та не погашену судимість, характеризується посередньо, офіційно не працює, обставину, що обтяжує покарання, та вважає необхідним і достатнім для його виправлення і попередження нових злочинів обрати покарання за сукупністю злочинів у вигляді позбавлення волі. Враховуючи особу винного, наявність пом'якшуючий покарання обставини, то що обвинувачений є інвалідом 2 групи, має ряд тяжких хронічних захворювань (туберкульоз, гепатит В,Д, цейроз печінки та інш.), суд прийшов до висновку про можливість виправлення засудженого без відбування покарання, із застосуванням випробування відповідно до ст..75 ч.1 КК України, але в умовах належного контролю за його поведінкою і виконанням обов'язків, передбачених п.п. 2, 3, 4 ч. 1 ст.76 КК України.
Процесуальні витрати, пов'язані з проведенням експертиз в сумі 2353,60 гривен, підлягають відшкодуванню винною особою на користь НІЕКЦ при УМВС України в місті Севастополі, відповідно приписів ст.. 124, 126 КПК України.
Речові докази по справі - речовина (рідина у шприці на 20 мл) об'ємом та масою на момент проведення експертизи відповідно 13,9 мл./14,44 мл., яка є ангідридом оцтової кислоти, яка відноситься до прекурсорів, обіг яких обмежено і по відношенню до яких встановлюються заходи контролю, а також (рідина коричневого кольору у флаконі із коричневого скла) об'ємом на момент проведення експертизи 0, 12 мл., яка є особливо небезпечним засобом обіг якого заборонений - опієм ацетильованим масою 0,00027 г.; речовина (смоло подібну темно-коричневого кольору у трьох полімерних згортках) масами на момент проведення експертизи відповідно 2, 36 г.; 2, 44 г.; 2, 31 г. яке є особливо небезпечним засобом обіг якого заборонено - концентратом макової соломи, масою в перерахунку на суху речовину 2, 124 г., 2, 196 г. та 2, 079 г. (загальною масою - 6, 399 г.) - знищіти.
Керуючись ст.ст. 349, 373, 374 КПК України, суд
УХВАЛИВ:
ОСОБА_3 визнати винним у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ст..ст.309 ч.1, 311 ч.1 КК України, та призначити йому покарання:
- за ст.311 ч.1 КК України в вигляді обмеження волі на строк 2 (два) роки.
- за ст.309 ч.1 КК України в вигляді позбавлення волі строком на 3 (три) роки.
Відповідно до ст..70 ч.1 КК України остаточне покарання ОСОБА_3 визначити шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим та встановити в вигляді позбавлення волі строком на 3 (три) роки.
На підставі ст..75 КК України звільнити ОСОБА_3 від відбування призначеного йому покарання з випробуванням, якщо вона протягом іспитового строку тривалістю в 2 (два) роки не вчинить нового злочину і виконає покладені відповідно до ст. 76 КК України обов'язки: не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції; повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання або роботи; періодично з'являтись для реєстрації в кримінально-виконавчу інспекцію.
Стягнути із ОСОБА_3 на користь НІЕКЦ при УМВС України в місті Севастополі судові витрати пов'язані з проведенням експертиз на суму 2353,60 гривен.
Речові докази - речовина (рідина у шприці на 20 мл) об'ємом та масою на момент проведення експертизи відповідно 13,9 мл/14, 44 мл, яка є ангідридом оцтової кислоти, яка відноситься до прекурсорів, обіг яких обмежено і по відношенню до яких встановлюються заходи контролю, а також (рідина коричневого кольору у флаконі із коричневого скла) об'ємом на момент проведення експертизи 0, 12 мл, яка є особливо небезпечним засобом обіг якого заборонений - опієм ацетильованим масою 0,00027 г.; речовина (смолоподібну темно-коричневого кольору у трьох полімерних згортках) масами на момент проведення експертизи відповідно 2, 36 г. 2, 44 г., 2, 31 г. є особливо небезпечним засобом обіг якого заборонено - концентратом макової соломи, масою в перерахунку на суху речовину 2, 124 г., 2, 196 г. та 2, 079 г. (загальною масою - 6, 399 г.) - знищіти.
На вирок суду може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду міста Севастополя через Гагарінський районний суд міста Севастополя протягом 30 днів з дня його проголошення.
Вирок суду не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав заперечення обставин, які ніким не оспорювалися під час судового розгляду і дослідження яких було визнано судом недоцільним відповідно до положень частини третьої статті 349 КПК України.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку на подачу апеляційної скарги за відсутності такої скарги, а при оскарженні вироку - після постановлення ухвали апеляційним судом.
Головуючий по справі
Суддя Щербаков В.В.