Справа № 106/6309/13-ц
Провадження №2/106/1675/2013 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 жовтня 2013 року Євпаторійський міський суд Автономної Республіки Крим
у складі:
головуючого - судді Ружицької Т.В.
за участю секретаря - Куртусманової Д.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Євпаторія цивільну справу за позовом ОСОБА_1 і ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання особи втратившею право користування житловим приміщенням,
В С Т А Н О В И В:
До Євпаторійського міського суду звернулися ОСОБА_1 і ОСОБА_2 з позовом до ОСОБА_3 про визнання особи втратившею право користування житловим приміщенням. Свої вимоги мотивують тим, що їм, на праві спільної часткової власності, на підставі договору міни, приналежить квартира АДРЕСА_1. У вказаній квартирі, крім них, зареєстровані ОСОБА_4 ( зять), ОСОБА_5 (онук) та ОСОБА_3 ( колишній чоловік). Після розірвання шлюбу між ОСОБА_1 та ОСОБА_3 17 вересня 2008 року, останній, незважаючи на відсутність належних житлових умов для проживання трьох окремих родин, продовжив деякий час проживати у належній їм квартирі, а на початку 2011 року добровільно виїхав з квартири зі своїми речами, більше не повертався. Просять визнати відповідача таким, що втратив право користування квартирою АДРЕСА_1.
В судовому засіданні представник позивачів позовні вимоги підтримала та просила їх задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлений відповідно до ч.9 ст. 74 Цивільного процесуального кодексу України. Про причини неявки суд не повідомив, з заявами та клопотаннями не звертався. При таких обставинах суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність відповідача.
Вислухавши доводи представника позивачів, дослідивши матеріали справи та перевіривши їх належними доказами, суд вважає, що позов підлягає задоволенню за наступними підставами.
Судом встановлено, що позивачам, на праві спільної часткової власності, на підставі договору міни від 04 червня 1998 року, приналежить квартира АДРЕСА_1 ( а.с.5).
Позивачка - ОСОБА_1 та відповідач - ОСОБА_3 перебували у шлюбі, який розірвано 17 вересня 2008 року ( а.с.6).
Згідно довідки Комунального підприємства «Єдиний розрахунковий центр» за № 18799 від 30 вересня 2009 року, у вищезазначеній квартирі зареєстровані: ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_3 (а.с.7).
Відповідач фактично не проживає у вищезазначеній квартирі більше двох років, що підтверджується актом, складеним робітниками Комунального підприємства «Житловик-3» 14 серпня 2013 року ( а.с.8).
Витрати зі сплати комунальних послуг та утримання квартири проводяться лише позивачами, що підтверджується розрахунковими книжками з оплати комунальних платежів та квитанціями про сплату ( а.с.а.с.11-27).
Відповідно до ст.ст.317, 319 Цивільного кодексу України, власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном. Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.
Відповідно до ст.ст. 383, 391 Цивільного кодексу України власник житлового будинку, квартири має право використовувати приміщення для власного проживання, проживання членів своєї сім'ї, інших осіб. Власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Згідно з ч.2 ст. 405 Цивільного кодексу України член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
Судом достовірно встановлено, що відповідач вже тривалий час не проживає за адресою: АДРЕСА_1, яку залишив добровільно, його речі в квартирі відсутні, ніяких витрат по утриманню квартири не сплачує. Будь-які докази, щоб спростовували вимоги позивачів і свідчили про поважність причин відсутності та тимчасовий її характер, відповідачем суду не надано.
При таких обставинах, суд вважає, що вимоги позивачів обгрунтовані, відповідача необхідно визнати таким, що втратив право користування квартирою АДРЕСА_1.
На підставі ст.ст.16,316,317,319,383,405 ЦК України, керуючись ст. ст. 10, 11, 57 - 61, 209, 88, 212, 214, 215, 218 Цивільного процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 і ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання особи втратившею право користування житловим приміщенням, - задовольнити.
Визнати ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, таким, що втратив право користування квартирою АДРЕСА_1.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Повний текст рішення виготовлений та підписаний 11 жовтня 2013 року.
Суддя Т.В. Ружицька