Справа № 412/5504/13-к
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про тимчасовий доступ до речей та документів
місто Краснодон 27 червня 2013 року
Слідчий суддя Краснодонського міськрайонного Луганської області Скрипченко С.М., за участю слідчого СВ Краснодонського МВ ГУМВС України в Луганській області Павлової І.А., розглянув винесене в кримінальному провадженні № 12013030180001994 і погоджене ст. прокурором м. Краснодона Дерев’янко Т.Є. клопотання про здійснення тимчасового доступу до речей та документів та додані до клопотання матеріали,
ВСТАНОВИВ:
У період часу з 1.10 годин до 3.00 годин 3 червня 2013 року, невстановлені особи проникли до квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, звідки відкрито викрали грошові кошти у сумі 1300 гривень, мобільний телефон "Самсунг", чим спричинили матеріальну шкоду ОСОБА_4 у сумі 1300 гривень.
З метою встановлення особи, що скоїла вказане кримінальне правопорушення були проведені наступні слідчі дії: огляд місця події, допит потерпілої ОСОБА_4, допит сусідів та родичів потерпілої, призначено судово-медичну, дактилоскопічну, трасологічну та товарознавчу експертизи, проведено огляд місцевості на вул. Червоних Партизан та вул. Каховського, м. Краснодона, в ході проведення якого виявлено та вилучено мобільний телефон «Samsung X-210» imei НОМЕР_1, який належить ОСОБА_4
Однак, вищезазначені слідчі дії та оперативні заходи не дали можливості встановити особу, що вчинила дане кримінальне правопорушення.
Особа, у якої знаходився мобільний телефон з абонентським номером НОМЕР_2, у період часу з 1.00 до 3.00 годин 3 червня 2013 року, може володіти відомостями про обставини скоєного правопорушення. Тому вилучення інформації про абонентські номери, їх IMEI, які використовували вказаний мобільний телефон, інформація про з'єднання абонентських номерів з абонентськими номерами які користувались мобільним телефоном, з якими відбувалися з'єднання, а також адреси базових станцій та азимутів прийому для кримінального провадження буде мати доказове значення та можливість встановити особу, яка користувалась мобільним телефоном.
Враховуючи, що встановлення абонентського номеру, IMEI, інформації про з'єднання абонентських номерів з абонентськими номерами які користувались мобільним телефоном, з якими відбувалися з'єднання, місця знаходження вказаного мобільного телефону, а також особи, яка користувалась мобільним телефоном забезпечить виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування та встановлення особи, що скоїла чи причетна до вказаного кримінального правопорушення,
Віповідно до вимог ч. 1 ст. 163 КПК України здійснений виклик особи, у володінні якої знаходиться документи. При цьому, у судове засідання представник не з»явився, про час розгляду справи був повідомлений належним чином.
У зв»язку з тим, що згідно з ч.4 ст. 163 КПК України, неприбуття за судовим викликом особи у володінні якої знаходяться документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання, вважаю за можливе розглянути клопотання без участі представника ЗАТ «МТС».
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей та документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходиться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх ( здійснити їх виїмку)
Згідно до ст.160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутись до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів. Слідчий має право звернутись із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Частина 2 ст. 160 КПК України містить зміст вимог, які зазначаються у клопотанні про тимчасовий доступ до речей та документів. У поданому слідчим СВ Краснодонського МВ ГУМВС України в Луганській області Павловою І.А. клопотанні про тимчасовий доступ до речей, вимоги вказаної статті чітко виконані.
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що зазначена інформація має суттєве значення для встановлення осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, та враховуючи, що зазначена інформація на підставі ч. 1 ст. 159 КПК України для кримінального провадження буде мати доказове значення, забезпечивши таким чином виконання завдань кримінального провадження щодо швидкого, повного та неупередженого розслідування, є підстави задовольнити клопотання слідчого про тимчасовий доступ до інформації мобільного зв'язку.
Враховуючи викладене, з метою досягнення дієвості кримінального провадження, керуючись ст. ст. 163-165, 309, 369-372 та 395 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого СВ Краснодонського МВ ГУМВС України в Луганській області Павлової І..А. про здійснення тимчасового доступу до речей та документів - задовольнити.
Надати слідчому СВ Краснодонського МВ ГУМВС України в Луганській області Павловій І.А. дозвіл на тимчасовий доступ до інформації мобільного зв'язку абоненту НОМЕР_2, яка знаходиться у операторів Луганської філії ЗАТ «МТС», що розташована за адресою: м. Луганськ, вул. Демьохіна, 27-А, із зазначенням дати, часу, тривалості з'єднань абонентських номерів, з якими відбувалися з'єднання, їх абонентських номерів, IMEI, використовуваних даним мобільним телефоном, а також адресу базових станцій та азимутів прийому, за період з 31 травня 2013 року по теперішній час.
Строк дії ухвали становить 1 місяць з моменту її постановлення.
Роз'яснити, що в разі невиконання узвали про тимчасовий доступ до речей та документів сторонами кримінального провадження може бути порушено клопотання про проведення обшуку.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного суду Луганської області протягом п»яти днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя: С.М. Скрипченко