Судове рішення #32536931

Іллінецький районний суд Вінницької області



Справа № 131/1548/13-к

У Х В А Л А


29.08.2013 Іллінецький районний суд Вінницької області в складі:

в складі:

головуючого судді: Волошина С.В.,

при секретарі: Мозоль Л.І.,

за участю прокурора: Струся О.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Іллінці кримінальне провадження № 12012010150000024, відносно обвинуваченого:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Чигирин, Черкаської області, українця, гр. України, з вищою освітою, перебуває у фактичних шлюбних відносинах, має на утриманні неповнолітню дитину ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4, працюючого завідуючим виробництвом комбікормового заводу СТОВ «ЧАК» в с. Рацево, Чигиринського району, Черкаської області, зареєстрованого за адресою АДРЕСА_2, проживаючого за адресою АДРЕСА_1, раніше в силу ст. 89 КК України не судимого,


якому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 125 КК України, -


В С Т А Н О В И В:


До Іллінецького районного суду Вінницької області надійшло кримінальне провадження за підозрою обвинуваченого ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 125 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_1 09.09.2007 р., близько 16 години, в с. Городок Іллінецького району Вінницької області, знаходячись біля кафе - бару «Оленка», який розташовано по вул. Шкільна 1, під час раптово виниклої суперечки з ОСОБА_2, із приміщення кухні вказаного кафе взяв господарський ніж, та тримаючи ніж в правій руці, з метою спричинення тілесних ушкоджень, наблизився до ОСОБА_2, якому умисно наніс один удар господарським ножем в область правої сідниці. В результаті удару ножем ОСОБА_1 спричинив ОСОБА_2 тілесні ушкодження у вигляді колото - різаної рани в області правої сідниці, які згідно висновку експерта № 398 від 25.09.2007 року відносять до категорії легких тілесних ушкоджень, які спричинили короткочасний розлад здоров'я.

Своїми умисними діями ОСОБА_1 вчинив злочин передбачений ч. 2 ст. 125 КК України - тобто умисне легке тілесне ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров'я.

03.06.2013 року ОСОБА_1 оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 125 КК України.

В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_1 просив суд звільнити його від кримінальної відповідальності застосувавши до нього п. „в" ст. 1 Закону України „Про амністію у 2011 році" від 08.07.2011 р. Згідно п. „в" ст. 1 Закону України „Про амністію у 2011 році" звільненню від покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, засуджених за умисні злочини, які не є тяжкими або особливо тяжкими відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України та за злочини, вчинені з необережності, які не є особливо тяжкими відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України осіб, які на момент вчинення злочину не позбавлені батьківських прав, які на день набрання чинності цим Законом мають дітей, яким не виповнилося 18 років, що є підставою для звільнення від покарання. Оскільки він підпадає під дію вказаної статті Закону, оскільки має на утриманні дитину, та не позбавлений щодо неї батьківських прав, просив суд звільнити його від кримінальної відповідальності за ч. 2 ст. 125 КК України з вказаної підстави, про що подав суду письмову заяву та копію свідоцтва про народження дитини. Вину у вчиненні злочину - визнав повністю.

В судовому засіданні прокурор не заперечував щодо застосування до ОСОБА_1 п. «в» ст. 1 Закону України «Про амністію у 2011 році» та звільнення його від кримінальної відповідальності.

Суд, заслухавши думку прокурора, обвинуваченого, вивчивши матеріали кримінальної справи, дійшов до висновку про доцільність застосування до ОСОБА_1 акту амністії зважаючи на наступне.

Статтею 1 п. „в" Закону України «Про амністію у 2011 році» від 08.07.2011 року передбачено, звільнення від покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, засуджених за умисні злочини, які не є тяжкими або особливо тяжкими відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України, та за злочини, вчинені з необережності, які не є особливо тяжкими відповідно до статті 12 Кримінального кодексу осіб, які на момент вчинення злочину не позбавлені батьківських прав, які на день набрання чинності цим Законом мають дітей, яким не виповнилося 18 років.

Згідно ст. 6 Закону України «Про амністію у 2011 році» від 08.07.2011 року підлягають звільненню від кримінальної відповідальності в порядку та на умовах, визначених цим Законом, особи, які підпадають під дію статті 1 цього Закону, кримінальні справи стосовно яких перебувають у провадженні органів дізнання, досудового слідства чи не розглянуті судами, а так само розглянуті судами, але вироки не набрали законної сили, про злочини, вчинені до набрання чинності цим Законом.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що ОСОБА_1 має на своєму утриманні неповнолітню дитину а саме, ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_7, (а.с. 13), відносно якої він не позбавлений батьківських прав, тому суд приходить до висновку про звільнення ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності та закриття кримінального провадження по обвинуваченню останнього у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 125 КК України.

Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 284, 314, КПК України, ст.1 п. " в ", ст. ст. 6, 8, 10 Закону України "Про амністію у 2011 році" від 08.07.2011 року, суд, -


У Х В А Л И В :


Звільнити ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності відповідно до п. "в" ст. 1 Закону України "Про амністію у 2011 році" від 08.07.2011 року.

Кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_1 у вчиненні злочину передбаченого ч. 2 ст. 125 КК України на підставі ст. 284 КПК України - провадженням закрити.

Запобіжний захід відносно ОСОБА_1 у вигляді особистого зобов'язання - скасувати.

Ухвала може бути оскаржена протягом семи днів з моменту її оголошення до Апеляційного суду Вінницької області.

Суддя: С. В. Волошин



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація