Справа № 758/9108/13-ц
Категорія 46
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 вересня 2013 року Подільський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді - Васильченка О. В. ,
при секретарях - Дмитренко Ю. В. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 пред'явила у суді позов до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, обґрунтовуючи свої вимоги посиланням на те, що спільне життя з відповідачем не склалося, у зв'язку з відсутністю взаєморозуміння, спільних інтересів, різними поглядами на стосунки та відносини в сім'ї.
Позивач до початку розгляду справи подала до суду заяву, в якій просила розглянути справу без її участі. Крім цього, просила залишити їй після розірвання шлюбу призвіще «ОСОБА_1».
Відповідач звернувся до суду із заявою, в якій просив розглянути справу без його участі, позовні вимоги визнав у повному обсязі, строк на примирення просив не надавати.
Суд, вивчивши матеріали справи, дослідивши подані докази, встановив наступне.
25.10.2002р. між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у Відділі реєстрації актів громадянського стану Солом'янського районного управління юстиції в м. Києві було зареєстровано шлюб, про що зроблено відповідний актовий запис № 1524 та видано свідоцтво про шлюб (а.с. 4).
Від шлюбу сторони мають сина - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 5).
Тривалий час сторони не підтримують сімейно-шлюбних стосунків, не ведуть спільного господарства, проживають окремо один від одного. Дитина проживає разом з матір'ю.
Майнових спорів, а також спорів щодо утримання і виховання дитини ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не мають.
Спірні правовідносини, що виникли між сторонами регулюються нормами Сімейного кодексу України.
За визначенням ст. 3 СК України сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки.
Позивач та відповідач мають різні погляди на сімейне життя, втратили один до одного почуття любові та взаємоповаги, що призвело до фактичного відчуження один від одного.
Відповідно до ч. 2 ст. 112 СК України шлюб розривається, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них.
З урахуванням встановлених обставин справи, визнання позову відповідачем, та на підставі ст.ст. 104, 105, 110-112 СК України, суд приходить до висновку про те, що дана сім'я тривалий час носить формальний характер, вжиття заходів щодо збереження сім'ї не може дати позитивного результату, буде суперечити інтересам сторін, впливати на їх психоемоційний стан, тому підстав для збереження надалі міцної та здорової сім'ї не вбачається.
На підставі викладеного, ст.ст. 104, 110, 112, 115 СК України та керуючись ст. ст. 3 - 14, 60, 61, 169, 130, 209, 213, 214, 215, 218 ЦПК України, суд,
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Шлюб зареєстрований у Відділі реєстрації актів громадянського стану Солом'янського районного управління юстиції в м. Києві 25 жовтня 2002 року (актовий запис № 1524) між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - розірвати та вважати його припиненим з дня набрання рішенням суду законної сили.
Після розірвання шлюбу ОСОБА_1 залишити призвіще «ОСОБА_1».
Рішення суду після набрання ним законної сили на правити до Відділу реєстрації актів цивільного стану Подільського районного управління юстиції у м. Києві для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян для проставлення відмітки в актовому записі про шлюб, відповідно до вимог ч. 2 ст. 115 СК України.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Подільський районний суд м. Києва. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя О. В. Васильченко