Судове рішення #32497574

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_______________________________________________________________________________


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху


08 жовтня 2013 р. Справа № 821/3837/13-а

Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Кузьменко Н.А., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до начальника Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Херсонській області Бойко О. М. про визнання неправомірною відмову у реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації та стягнення коштів за завдану моральну шкоду, -

встановив:


07 жовтня 2013 року до Херсонського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до начальника Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Херсонській області Бойко О.М. з позовними вимогами про визнання неправомірною відмови в реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації та стягнення коштів за завдану моральну шкоду, а саме:

- визнати протиправною відмову відповідача в реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації;

- зобов'язати відповідача зареєструвати декларацію про готовність об'єкта до експлуатації;

- стягнути з відповідача на користь позивача кошти за завдану моральну шкоду.

Суддя, вивчивши матеріали адміністративного позову, вважає, що його необхідно залишити без руху, виходячи з наступного.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу.

Частиною 2 ст.106 КАС України передбачено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Позивачу необхідно надати належні докази, що підтверджують завдання йому діями відповідача моральної шкоди, обґрунтувати в чому вона полягає та зазначити розмір моральної шкоди.

Відповідно до вимог ч. 3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Позивач в п.4 резолютивної частини адміністративного позову просить суд застосувати до нього п.2 ч.13 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» та звільнити від сплати судового збору.

Вищезазначеним пунктом передбачено, що судовий збір не справляється за подання позовної заяви про відшкодування шкоди, заподіяної особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їх посадовою або службовою особою, а так само незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури або суду.

Статтею 2 Закону України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року №3674-VI (далі - Закон України №3674) визначено, що платниками судового збору є, зокрема, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду.

Розміри ставок судового збору за подання адміністративного позову до адміністративного суду встановлені Законом України "Про судовий збір" та складають, відповідно, 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат - за подання позову майнового характеру та 0,03 розміру мінімальної заробітної плати - за подання позову немайнового характеру (ч. 2 ст. 4 Закону).

Позивач, обраховуючи розмір судового збору, повинен керуватися положеннями Закону України "Про судовий збір", якими встановлено порядок визначення ставки судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру.

Згідно ст.8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" з 01.01.2013 року розмір мінімальної заробітної плати складає 1147 грн., а тому розмір судового збору складає 34,41 грн. (1147*0,03=34,41 грн.).

Перелік дій та документів, які є об'єктами справляння державного мита, міститься у статті 3 Закону України №3674, водночас за якою судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

З огляду на вищевикладене, позивачем не надано доказів сплати судового збору (квитанція, платіжне доручення тощо).

Згідно з частиною 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України подання позовної заяви без додержання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для залишення заяви без руху.

Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.

Керуючись ч.2,3 ст. 106, ч.1 ст. 108, ст. 160, ст. 165, КАС України, суддя -


ухвалив:

Залишити позовну заяву без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 18 жовтня 2013 р., а саме: надати докази сплати судового збору; надати належні докази на підтвердження викладених в адміністративному позові порушень стосовно моральної шкоди та роз'яснити, що у разі не виконання вимог суду щодо усунення недоліків, у визначений судом термін, позовну заяву разом з додатками буде повернуто позивачу відповідно до п.1 ч.3 ст. 108 КАС України.

Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із вказівкою на номер справи 821/3837/13-а та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали.



Суддя Кузьменко Н.А.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація