Справа № 2-1273/12 Головуючий у І інстанції Рудюк О.Д.
Провадження № 22-ц/780/4468/13 Доповідач у 2 інстанції Іванова
Категорія 44 07.10.2013
УХВАЛА
Іменем України
02 жовтня 2013 року колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Київської області в складі:
головуючого - Іванової І.В.,
суддів - Савченка С.І., Панасюка С.П.
при секретарі - Бобку О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні апеляційного суду Київської області цивільну справу за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Земельний кадастр» на рішення Вишгородського районного суду Київської області від 27.09.2012 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ТОВ «Земельний кадастр», управління Держкомзему у Вишгородському районі Київської області, треті особи: ОСОБА_2. ОСОБА_3 про визнання недійсними та скасування державних актів на право власності на земельні ділянки,-
ВСТАНОВИЛА:
У липні 2012 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Земельний кадастр», управління Держкомзему у Вишгородському районі, треті особи - ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання недійсними та скасування Державних актів на право власності на земельні ділянки.
В обґрунтування своїх вимог послався на те, що рішенням Вищедубечанської сільської ради Вишгородського району Київської області від 22.02.2004р. №77 йому було безкоштовно передано у приватну власність земельну ділянку площею 0,27га, у тому числі - 0,12 га для будівництва і обслуговування житлового будинку; 0,15 га - для ведення особистого селянського господарства по АДРЕСА_1
21.11.2009 року він отримав Державний акт на право власності на земельну ділянку площею 0,0916га. по АДРЕСА_1 і 24.11.2009р. - на земельну ділянку площею 0,1250 га. за тією ж адресою.
14.12.2009 року ОСОБА_2 отримала Державні акти на право власності на земельні ділянки площею 0,1250 га. та 0,916 га. в АДРЕСА_1
ОСОБА_3 отримала Державні акти на право власності на земельні ділянки площею 0,2214 га. та 0,2500 га. по АДРЕСА_2
Далі зазначив, що при виготовленні державних актів на право власності на земельні ділянки, видані на імена позивача та третіх осіб відповідачем було допущено технічні помилки в ході їх обміру.
У зв'язку з викладеними обставинами, позивач ОСОБА_1 просив суд визнати недійсними та скасувати Державні акти на право власності на земельні ділянки позивача та третіх осіб, зобов'язати відповідача виготовити нові Державні акти.
У судовому засіданні позивач у частині зобов'язання виготовити нові державні акти від позову відмовився, решту позовних вимог підтримав і просив їх задовольнити.
Треті особи підтримали позов, просили його задовольнити.
Рішенням Вишгородського районного суду Київської області від 27 вересня 2012 року позов ОСОБА_1 задоволено.
Скасовано Державні акти на право власності на земельні ділянки ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 (серія ЯЖ №247311, Серія ЯЖ №247312, Серія ЯЖ №247308, Серія ЯЖ №247309, Серія ЯД №668796, серія ЯД №668797).
В апеляційній скарзі ТОВ «Земельний кадастр» просить рішення суду скасувати та ухвалити в цій частині нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1
В обґрунтування своєї скарги послався на те, що судом порушено норми матеріального права, не досліджено повністю обставини справи, які мають суттєве значення для ухвалення законного рішення.
Колегія суддів, заслухавши суддю доповідача, пояснення учасників, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції, обговоривши доводи апеляційної скарги, приходить до наступного.
Судом встановлено, що рішенням Вищедубечанської сільської ради Вишгородського району Київської області від 22.02.2004р. №77 позивачу ОСОБА_1 було безкоштовно передано у приватну власність земельну ділянку площею 0,27 га, у тому числі - 0,12 га для будівництва і обслуговування житлового будинку; 0,15 га - для ведення особистого селянського господарства по АДРЕСА_1
На підставі вказаного рішення ОСОБА_1 видано Державний акт на право власності на земельну ділянку площею 0,0916 га. по АДРЕСА_1 і на земельну ділянку площею 0,1250 га. за тією ж адресою.
Рішенням Вищедубечанської сільської ради Вишгородського району Київської області від 22.02.2004р. №77 ОСОБА_2 передано безоплатно у приватну власність земельну ділянку площею 0,22 га, у тому числі - 0,12 га для будівництва і обслуговування житлового будинку; 0,10 га - для ведення особистого селянського господарства по АДРЕСА_1
На підставі вказаного рішення ОСОБА_2 видано державні акти на право власності на земельну ділянку площею 0,1250 га для обслуговування житлового будинку та господарських будівель та споруд, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 Вишгородського району Київської області та на право власності на земельну ділянку площею 0,0916 га для ведення особистого селянського господарства, що розташована за адресою: АДРЕСА_3
ОСОБА_3 отримала Державні акти на право власності на земельні ділянки площею 0,2214 га. та 0,2500 га. по вул. Леніна, 61 в АДРЕСА_3
Задовольняючи позов ОСОБА_1, суд першої інстанції виходив з того, що у зв'язку з неналежним документальним оформленням державних актів на право власності на ці земельні ділянки порушено права позивача та третіх осіб.
Колегія суддів погоджується з таким висновком з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 116 ЗК України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 126 ЗК України (в редакції, чинній на час видачі актів) право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами. Форми державних актів затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. п. 1.13, 2.1 Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право приватної власності на землю, право колективної власності на землю, право власності на землю і право постійного користування землею, договорів на право тимчасового користування землею (в тому числі на умовах оренди) та договорів оренди землі, затвердженої наказом Державного Комітету України по земельних ресурсах 4 травня 1999 року N 43 (далі - Інструкція), складання державного акта на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою при передачі земельної ділянки, що була раніше надана громадянам, підприємствам, установам, організаціям і об'єднанням громадян всіх видів, у постійне користування або при переоформленні правовстановлюючих документів на ці земельні ділянки, проводиться після відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та закріплення їх довгостроковими межовими знаками встановленого зразка за затвердженою відповідною технічною документацією; роботи зі складання державного акта на право власності на земельну ділянку або на право постійного користування земельною ділянкою виконуються в такій послідовності: підготовчі роботи; встановлення (відновлення) в натурі (на місцевості) меж земельної ділянки та меж обмежень на використання земельної ділянки; складання кадастрового плану земельної ділянки; заповнення бланка державного акта.
Як вбачається із висновку TOB «Інтелектуальний Геодезичний Альянс 2010» при оформленні земельних ділянок ОСОБА_1, ОСОБА_3, ОСОБА_2 - TOB «Земельний кадастр» допустило грубі технічні помилки під час складання Державних актів на їх ім'я за адресою: АДРЕСА_4
В даному випадку, колегія суддів погоджується з висновком суду про необхідність скасування спірних державних актів без скасування рішень ради на підставі яких вони видані, оскільки при виготовленні саме Державних актів були допущенні технічні помилки, які відповідач виправляти відмовився, про що не заперечував в суді.
Доводи апеляційної скарги відповідача ТОВ «Земельний кадастр» не спростовують висновків суду першої інстанції.
За таких обставин, колегія суддів вважає, що рішення суду першої інстанції відповідає вимогам закону та обставинам справи, доводи апеляційної скарги не можуть бути підставою для його скасування
Керуючись ст.ст. 308,314,315 ЦПК України, колегія суддів судової палати у цивільних справах,-
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Земельний кадастр» відхилити.
Рішення Вишгородського районного суду Київської області від 27.09.2012 року залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржене в касаційному порядку безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили.
Головуючий :
Судді :
- Номер: 2/2406/1106/12
- Опис: про стягнення аліментів
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-1273/12
- Суд: Кіцманський районний суд Чернівецької області
- Суддя: Іванова І. В.
- Результати справи: заяву задоволено частково
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 30.10.2012
- Дата етапу: 22.01.2013