Судове рішення #32496452

Справа № 585/3214/13-ц

Номер провадження 2/585/1044/13


Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 жовтня 2013 року м.Ромни


Роменський міськрайонний суд Сумської області в складі:

головуючого судді: Шунько Г.О.,

при секретарі: Грабарь Л.В.

розглянувши без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу в місті Ромни цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -


в с т а н о в и в :

9 вересня 2013 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про розірвання шлюбу з ОСОБА_2, мотивуючи тим, що спільне життя з відповідачем не склалося, між ними постійно виникають суперечки та непорозуміння, хоча на даний час і проживають разом, але шлюбні відносини між ними фактично припинені. Від шлюбу мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Позивач вважає, що відновлення шлюбу неможливе і суперечитиме її інтересам.

У судове засідання позивач не з'явилася, проте направила до суду заяву про розгляд справи без її присутності, позовні вимоги підтримала та просила задовольнити.

Відповідач в судове засідання також не з'явився, направивши до суду заяву про розгляд справи без його участі, проти розірвання шлюбу не заперечував.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Судом встановлено, що сторони уклали шлюб 31 липня 2004 року, зареєстрований відділом реєстрації актів цивільного стану Роменського районного управління юстиції Сумської області, про що в книзі реєстрації шлюбів зроблено актовий запис № 16 (а. с. 4).

ІНФОРМАЦІЯ_1 в період шлюбу з відповідачем позивач народила сина ОСОБА_3 (а. с. 5).

З позовної заяви вбачається, що фактичні шлюбні відносини між позивачем та відповідачем припинені, примиритися не бажають, спільне господарство не ведуть.

Наведене свідчить, що між сторонами склалися спірні сімейні правовідносини з приводу розірвання шлюбу.

Ці правовідносини регулюються ст. ст. 110, 112 Сімейного кодексу України.

Згідно ст. 110 ч. 1 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.

У відповідності до ст. 112 Сімейного Кодексу України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей.

Згідно ч. 1 ст. 113 Сімейного Кодексу України, особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

Враховуючи те, що подружжя припинило підтримувати фактичні шлюбні стосунки, примирятися не бажають, суд дійшов до висновку, що подальше збереження сім'ї суперечить їх інтересам. І відповідно до ст. 104, 105, 110, 112 Сімейного Кодексу України шлюб підлягає розірванню.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214-215, 294 ЦПК України,

ст. ст. 110, 112, 113 Сімейного кодексу України суд, -

в и р і ш и в :

Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити.

Розірвати шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_2, 1977 року народження, зареєстрований 31 липня 2004 року відділом реєстрації актів цивільного стану Роменського районного управління юстиції Сумської області, про що в книзі реєстрації шлюбів зроблено актовий запис № 16.

Після розірвання шлюбу позивачу ОСОБА_1 залишити прізвище "ОСОБА_1".

Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду Сумської області через Роменський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.


Суддя: підпис...

Копія вірна:

СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ Г. О. Шунько



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація