ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 230-31-34
У Х В А Л А
№ 9/145 | 20.08.08 |
Справа № 9/145 | 15.08.2008 р. |
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Євротрейд Білдінг»
До відповідача Закритого акціонерного товариства «Побутрембуд»
Про стягнення 4842,75 грн.
Суддя Жирнов С.М.
Представники:
від позивача: не з»явились.
від відповідача: не з»явились.
Обставини справи:
Позивач звернувся до Господарського суду м. Києва з позовною заявою про стягнення з відповідача 4842,75 грн. основного боргу на підставі Договору № 138/06 на поставку конструкцій з ПВХ від 11.06.2007 р.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 01.08.2008 р. порушено провадження у справі № 9/145 та призначено її розгляд на 15.08.2008 р.
Сторони в судове засідання 15.08.2008 р. не з»явились, документи на виконання вимог ухвали суду від 01.08.2008 р. не подали і не надіслали, про причини неявки в судове засідання суд не сповістили.
ВРАХОВУЮЧИ, ЩО:
Особи, які беруть участь у розгляді справи, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі надіслано за поштовою адресою, зазначеною в позовній заяві (див. Роз‘яснення Президії ВАСУ від 18.09.97 р. № 02-5/289 „Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України”).
Поштові відправлення з ухвалою суду від 01.08.2008 р. були направлені позивачу і відповідачу 01.08.2008 р. за адресами, вказаними позивачем у позовній заяві, про що свідчать відмітки на зворотньому боці вищезазначеної ухвали суду.
Поштове відправлення позивачу з ухвалою суду від 01.08.2008 р. повернулось до суду з відміткою пошти: «за зазначеною адресою не проживає».
Поштове відправлення відповідачу з ухвалою суду від 01.08.2008 р. повернулось до суду з відміткою пошти: «не зареєстровано».
Письмових заяв, повідомлень суду щодо поважності причин відсутності сторін в судовому засіданні 15.08.2008 р. від останніх до суду не надходило.
Відтак, суд позбавлений можливості викликати сторони для участі останніх у подальшому можливому судовому засіданні з приводу розгляду господарського спору по суті, а рівно отримати витребувані від сторін документи, відомості, висновки, пояснення, необхідні для вирішення цього спору.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд залишає позов без розгляду, якщо позивач без поважних причин не подав витребувані господарським судом матеріали, необхідні для вирішення спору, або представник позивача не з»явився на виклик у засідання господарського суду і його нез»явлення перешкоджає вирішенню спору.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 01.08.2008 р. позивач був зобов»язаний «документально підтвердити визначений у позовній заяві юридичний статус позивача і відповідача (в тому числі надати довідки про знаходження позивача і відповідача у ЄДРПОУ станом на серпень 2008 р.) згідно вимог ст.ст. 1, 21 ГПК України; надати оригінали доданих до заяви документів; вказати та залучити до справи всі можливі докази на підтвердження позовних вимог; власне письмове підтвердження того, що у провадженні господарських судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, нема справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору».
Статтями 1, 21 Господарського процесуального кодексу України визначено, що сторонами у судовому процесі можуть бути підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (в тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб’єкта підприємницької діяльності.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців»№ 755-ІV від 15.05.2003 року з послідуючими змінами та доповненнями, документом, що підтверджує за організацією статус юридичної особи та за громадянином статус суб»єкта підприємницької діяльності, є свідоцтво про державну реєстрацію –документ встановленого зразка, який засвідчує факт внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію юридичної особи або фізичної особи –підприємця.
Частина 7 ст. 21 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців»№ 755-ІV від 15.05.2003 року з послідуючими змінами та доповненнями, передбачає чинність Виписки з Єдиного державного реєстру протягом тридцяти календарних днів з дати її видачі. Частиною 9 ст. 21 зазначеного закону встановлено, що Виписка з Єдиного державного реєстру втрачає чинність раніше строку, на який її видано, якщо до Єдиного державного реєстру були внесені зміни щодо відомостей, які зазначаються у виписці з Єдиного державного реєстру
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 65 Господарського процесуального кодексу України, з метою забезпечення правильного і своєчасного вирішення господарського спору суддя вчиняє в необхідних випадках певні дії по підготовці справи до розгляду, в тому числі витребовує від сторін документи, відомості, висновки, необхідні для вирішення спору.
Враховуючи викладене та встановивши відсутність у позовній заяві доказів щодо юридичного статусу сторін станом на час розгляду справи, а також з метою забезпечення достовірності установчих даних юридичних осіб позивача і відповідача –сторін в судовому процесі –ухвалою суду від 01.08.2008 р. від позивача (як сторони, що ініціює спір у суді та у відповідності до ст. ст. 33, 38 ГПК України) були витребувані докази юридичного статусу позивача і відповідача у вигляді довідок про знаходження останніх у ЄДРПОУ станом на серпень 2008 р.
Аналогічна вимога (щодо підтвердження наявності статусу юридичної особи) була висунута судом і до відповідача.
Згідно ст. ст. 33, 34 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи, обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідач ухвалу суду від 01.08.2008 р. не виконав, відзив на позов з підтверджуючими документами та довідку про його знаходження у ЄДРПОУ станом на серпень 2008 р не подав і не надіслав, в судове засідання 01.08.2008 р. не з»явився.
Позивач також не подав витребувану господарським судом довідку про знаходження відповідача у ЄДРПОУ станом на серпень 2008 р., а рівно і вказану довідку щодо себе, т.т. не довів суду ті обставини, які б свідчили про існування та наявність у Товариства з обмеженою відповідальністю «Євротрейд Білдінг»та у Закритого акціонерного товариства «Побутрембуд»на час розгляду справи статусу юридичної особи і про що було позивачем наголошено у позовній заяві в якості обґрунтування звернення до господарського суду.
Доказів звернення позивача до органів статистики щодо отримання довідок про знаходження позивача і відповідача у ЄДРПОУ станом на серпень 2008 р, а отже здійснення дій, пов»язаних з виконанням ухвали суду від 01.08.2008 р. також позивачем не надано та не надіслано.
Крім цього, позивачем не подані витребувані судом оригінали доданих до заяви документів, власне (позивача) письмове підтвердження того, що у провадженні господарських судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору.
Вищенаведене свідчить, що позивач не виконав вимоги ухвали суду від 01.08.2008 р., крім цього, з винних своїх дій (зазначив у позовній заяві поштові адреси позивача і відповідача, за якими поштові відправлення повернулись до суду) не з»явився в судове засідання 15.08.2008 р., а тому суд дійшов до висновку про відсутність у позивача поважних причин для невиконання вимог суду.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 01.08.2008 р. явка позивача в судове засідання 15.08.2008 р. була визнана обов»язковою, а отже останній був зобов»язаний з»явитись до суду на його виклик. Явка позивача в судове засіданні необхідна для безпосереднього сповіщення останнім про знані їм відомості та докази по справі, з»ясування наявності чи відсутності обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги в їх сукупності, вирішення інших питань, без оцінки яких неможливий всебічний, повний і об’єктивний розгляд справи по суті.
Позивач, як вже вище було зазначено, в судове засідання не з»явився та і не міг з»явитись з огляду на вказання ним своєї адреси (04112, м. Київ, вул. Оранжерейна, 3), за якою поштове відправлення повернулось до суду. Інших письмових заяв або повідомлень з приводу поважності причин своєї відсутності в судовому засіданні суду не подав та не надіслав.
Відповідно до ч. 3 ст. 22 ГПК України сторони зобов’язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, виявляти взаємну повагу до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, вживати заходів до всебічного, повного та об’єктивного дослідження всіх обставин справи.
Факт нез»явлення позивача на виклик у засідання господарського суду 15.08..2008 р. позбавляє суд можливості отримання жодних пояснень щодо підставності позову з боку позивача, необхідних для правильного вирішення господарського спору, а отже перешкоджає вирішенню його по суті, на розгляді якого саме позивач і наполягав з огляду на подання позовної заяви до Господарського суду міста Києва.
Враховуючи вищезазначене, суд робить висновок про невиконання позивачем свого процесуального обов»язку щодо добросовісного користування належними йому процесуальними правами, а рівно виявлення неповаги до суду, до прав і охоронюваних законом інтересів другої сторони, невжиття заходів до всебічного, повного та об’єктивного дослідження всіх обставин справи.
Приписами ст. 77 Господарського процесуального кодексу України визначений перелік обставин, за яких суд відкладає розгляд справи. Зокрема, відповідно до п.1 ч. 1 названої статті, у разі нез»явлення в засідання представників сторін, інших учасників судового процесу та, відповідно до п. 2 ч. 1 названої статті, у разі неподання витребуваних доказів. Однак стаття 77 ГПК України встановлює не обов’язок суду відкласти розгляд справи, а визначає лише право суду при наявності зазначених випадків.
З огляду на факт вказання позивачем у позовній заяві поштових адрес позивача і відповідача, за якими останні повернулись до суду, суд прийшов до висновку про відсутність підстав для відкладання розгляду справи та його недоцільність.
Отже, нез»явлення сторін в судове засідання 15.08.2008 р. без поважних причин та неподання останніми витребуваних господарським судом матеріалів, необхідних для вирішення спору, перешкоджає вирішенню такого, а тому суд вважає, що справа не може бути розглянута по суті і позов належить залишити без розгляду.
Судові витрати покладаються на позивача.
Керуючись ст. 1, ч. 7 ст. 21 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців», ст. ст. 21, 22, 33, 34, 44, 49, 65, п. 5 ч. І ст. 81 Господарського процесуального кодексу України,
Господарський суд міста Києва, -
УХВАЛИВ:
Позов залишити без розгляду.
Суддя С.М. Жирнов