№ 1-кп/763/260/13
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 жовтня 2013 року м. Севастополь
Гагарінський районний суд м. Севастополя в складі:
головуючого -судді Хорошева О.С.,
при секретарі Фокіної Ю.В.,
за участю прокурора Семеннікової М.О.,
обвинуваченого ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі кримінальне провадження відносно:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Севастополя, громадянина України, українця, не одруженого, працюючого оператором атракціонів у дитячому парку «Казка», що зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1, раніше судимого: 21.05.2001 року Гагарінським районним судом м. Севастополя по ст. 229-1 ч. 2 КК України до покарання у вигляді позбавлення волі на строк 5 років 6 місяців з додатковою мірою покарання конфіскація майна, 12.09.2005 року умовно-достроково звільнений з Сімферопольської виправної колонії № 102 за ухвалою Залізничного суду м. Сімферополя від 05.09.2005 року з не відбутим строком покарання 1 рік 2 місяця 13 днів, 30.11.2006 року засуджений Гагарінським районним судом м. Севастополя за ст. 190 ч. 1 КК України до покарання у вигляді обмеження волі на строк 2 роки 11 місяців, 05.05.2009 року засуджений Гагарінським районним судом м. Севастополя за ст. 309 ч. 2 КК України до покарання у вигляді позбавлення волі на строк 3 роки, 05.05.2012 року звільнений з Сімферопольської виправної колонії АР Крим № 102 у зв'язку з відбуттям строку покарання,
що обвинувачується у скоєнні кримінального правопорушення, що передбачене ч. 2 ст. 309 КК України,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 при невстановлених досудовим слідством обставинах, до 17 червня 2013 року, діючи умисно, посягаючи на встановлений законом порядок обігу наркотичних засобів та охорону здоров'я населення, без мети збуту, незаконно придбав одноразовий медичний шприц об'ємом на 5 мл з речовиною коричневого кольору, яка є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонений - ацетильованим опієм, який незаконно, без мети збуту, зберігаючи в кармані в зазначеному медичному шприці, переніс о 20 годині 00 хвилин 17 червня 2013 року до ділянки місцевості розташованої навпроти входу в під'їзд № 2 буд. АДРЕСА_2.
Після чого, приблизно в 20 години 00 хвилин 17 червня 2013 року ОСОБА_1 був зупинений старшим оперуповноваженим ВБНОН УМВС України в м. Севастополі ОСОБА_3, яким згодом була викликана слідчо-оперативна група Гагарінського РВ УМВС України в м. Севастополі. Після чого старшим слідчим СВ Гагарінського РВ УМВС України в м. Севастополі лейтенантом міліції ОСОБА_2 в період часу з 20 годин 20 хвилин до 20 годин 40 хвилин в ході проведення огляду місця події, а саме ділянки місцевості розташованої навпроти входу в під'їзд № 2 буд. АДРЕСА_2 було виявлено і вилучено одноразовий медичний шприц об'ємом 5 мл з рідиною коричневого кольору об'ємом 2,4 мл, яка відповідно до висновку судової експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів № 232 від 04.07.2013 року є особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонений - ацетильований опій, масою у перерахунку на суху речовину 0,0888 г., який ОСОБА_1 незаконно придбав при невстановлених досудовим слідством обставинах і незаконно зберігав при собі без мети збуту до його вилучення працівником міліції.
Під час судового розгляду ОСОБА_1 свою вину визнав в повному обсязі та показав суду, що 17.06.2013 року за 75 гривень для особистого вживання він купив з рук у незнайомої особи 2,4 мл. ацетильованого опію в шприці на 5 мл в АДРЕСА_2. Рідина у шприці була коричневого кольору. Придбаний опій у шприці він поклав у кишеню і збирався піти додому, проводити дівчину, проте о 20 годині його затримав старший оперуповноважений ВБНОН УМВС України в м. Севастополі ОСОБА_3 і викликав слідчо-оперативну групу. По приїзду слідчо-оперативної групи перебуваючи навпроти входу в під'їзд № 2 будинку АДРЕСА_2 у нього вилучили придбаний наркотик. Обвинувачений шкодує про скоєний їм злочин, щиросерде кається.
За погодженням прокурора та обвинуваченого, не досліджувались докази фактичних обставин по справі, які ніким не оспорюються. Обвинуваченому роз'яснено вимоги ст. 349 КПК України й те, що він не зможе в подальшому оскаржити ці обставини по справі в апеляційному порядку.
Суд вважає, що вина ОСОБА_1 у скоєнні кримінального правопорушення, що передбачене ч. 2 ст. 309 КК України, тобто в незаконному придбанні, зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, вчинене повторно, доказана свідченнями обвинуваченого ОСОБА_1 Кваліфікація його дій правильна.
В судовому засіданні були дослідженні характеризуючи обвинуваченого матеріали, відповідно до яких він за місцем мешкання характеризується негативно, за місцем роботи характеризується позитивно, перебував на обліку нарколога з діагнозом наркоманія з 1997 року по 2012 рік, та був знятий з обліку у зв'язку з відсутністю відомостей, на обліку у психолога не перебуває, раніше судимий: 21.05.2001 року Гагарінським районним судом м. Севастополя по ст. 229-1 ч. 2 КК України до покарання у вигляді позбавлення волі на строк 5 років 6 місяців з додатковою мірою покарання конфіскація майна, 12.09.2005 року умовно-достроково звільнений з Сімферопольської виправної колонії № 102 за ухвалою Залізничного суду м. Сімферополя від 05.09.2005 року з не відбутим строком покарання 1 рік 2 місяця 13 днів, 30.11.2006 року засуджений Гагарінським районним судом м. Севастополя за ст. 190 ч. 1 КК України до покарання у вигляді обмеження волі на строк 2 роки 11 місяців, 05.05.2009 року засуджений Гагарінським районним судом м. Севастополя за ст. 309 ч. 2 КК України до покарання у вигляді позбавлення волі на строк 3 роки, 05.05.2012 року звільнений з Сімферопольської виправної колонії АР Крим № 102 у зв'язку з відбуттям строку покарання.
Цивільний позов по справі не заявлено.
Відповідно до ст. 66 КК України, обставинами, що пом'якшують покарання обвинуваченому, суд визнає щире каяття.
Обставини, що обтяжують покарання обвинуваченому відповідно до ст. 67 КК України, судом не встановлено.
Відповідно до вимог ст. 12 КК України, злочин, що передбачений ч. 2 ст. 309 КК України класифікується як злочин середньої тяжкості.
При призначенні покарання, суд також враховує особу обвинуваченого, враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, враховує суспільну небезпеку скоєного злочину.
Враховуючи всі перелічені обставини, думку прокурора, думку обвинуваченого, а також ту обставину, що ОСОБА_1 скоїв злочин будучи раніше судимим, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 не встав на шлях виправлення, відповідних висновків для себе не зробив, у зв'язку з чим існує необхідність призначення покарання ОСОБА_1 у вигляді позбавлення волі, а також про неможливість перевиховання обвинуваченого без ізоляції від суспільства, оскільки вищевказані обставини є свідченням високої ймовірності скоєння ОСОБА_1 нових кримінальних правопорушень. Таке покарання, на думку суду, буде необхідним та достатнім для перевиховання обвинуваченого і засобом запобігання вчиненню нових злочинів обвинуваченим.
Судовими витратами суд визнає витрати на проведення експертизи наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів на суму 856 гривень 52 копійки, які підлягають стягненню з обвинуваченого в дохід держави.
Арешт на майно ОСОБА_1 не накладався.
Речові докази: опій ацетильований 2,4 мл в шприці на 5 мл, що переданий на зберігання в камеру схову речових доказів Гагарінського РВ УМВС України в м. Севастополі, підлягає знищенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 373, 374 КПК України, суд -
УХВАЛИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні злочину, що передбачений ч. 2 ст. 309 КК України, та призначити йому покарання у вигляді позбавлення волі строком на 2 (два) роки.
Строк покарання обчислювати з 01.10.2013 року.
Обрати ОСОБА_1 запобіжний захід у виді тримання під вартою з поміщенням його до ІТУ м. Севастополя та подальшим етапуванням до ССІ-15 м. Сімферополя.
Цивільний позов не заявлений.
Арешт на майно ОСОБА_1 не накладався.
Речові докази: опій ацетильований 2,4 мл в шприці на 5 мл, що переданий на зберігання в камеру схову речових доказів Гагарінського РВ УМВС України в м. Севастополі, знищити.
Судові витрати, пов'язані із залученням експерта, відповідно до ч. 2 ст. 124 КПК України стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави у повному обсязі у розмірі 856 гривень 52 копійки.
Вирок відповідно до ст. 532 КПК України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано.
Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду м. Севастополя протягом 30 днів з дня його проголошення, шляхом подачі апеляції через Гагарінський районний суд м. Севастополя.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Копію вироку негайно після його проголошення вручити обвинуваченому і прокурору.
Суддя Гагарінського районного
суду міста Севастополя О.С. Хорошев