Судове рішення #32381445

Справа№ 112/1894/13-ц

УХВАЛА


30 вересня 2013 року

Нижньогірський районний суд АР Крим у складі:

головуючого судді - Чернецької В.В.

при секретарі - Яновій Г.В.,

розглянувши в судовому засіданні в смт. Нижньогірський цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,


в с т а н о в и в:

ПАТ «Дельта Банк» звернулося до суду з позовом про стягнення з відповідача заборгованості за кредитним договором в сумі 148683,07 гривень.

Сторони в судове засідання не з'явились з невідомої суду причини, про час та місце проведення судового засідання були повідомлені належним чином.

У зв'язку з неявкою у судове засідання осіб, що беруть участь у справі, фіксування судового процесу не здійснювалось відповідно до вимог ч. 2 ст. 197 ЦПК України.

В ході судового засідання судом встановлено, що відповідач за адресою: АДРЕСА_1, був знятий з реєстрації та вибув до м. Сімферополя АР Крим, що підтверджується довідкою Нижньогірського ГУ ДМС України в АР Крим. Крім того, згідно довідки відділу адресно-довідкової роботи УПРГРФО ГУ ДМС України від 11.09.2013 року відповідач з 21.06.2011 року зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2

Враховуючи викладене, суд вважає, що дана справа не підсудна Нижньогірському районному суду АР Крим з наступних підстав.

У відповідності до ст. 109 ЦПК України, позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її перебування.

Згідно ст. 116 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо після відкриття провадження у справі і до початку судового розгляду виявилося, що заяву було прийнято з порушенням правил підсудності.

Постановою Пленуму Верховного Суду України №2 "Про застосування норм цивільного законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції" від 12.06.2009 року, зокрема п. 6, передбачено, що якщо після відкриття провадження у справі і до початку судового розгляду (розгляду справи по суті - стаття 173 ЦПК України), виявиться, що заяву було прийнято з порушенням правил підсудності, суд передає справу на розгляд належному суду незалежно від волевиявлення сторін.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що вказана справа прийнята з порушенням правил підсудності, тому підлягає передачі на розгляд до суду за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 109, 116, 210 ЦПК України, суд


у х в а л и в:

Передати цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором на розгляд Київського районного суду м. Сімферополя, АР Крим.

Копію ухвали надіслати сторонам.

Ухвала може бути оскаржене до Апеляційного суду АР Крим у м. Феодосія шляхом подачі апеляційної скарги через Нижньогірський районний суд АР Крим протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали суду.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, якщо не було подано апеляційну скаргу. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.


Головуючий:



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація