36000, м. Полтава, вул.Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
24.06.2008 Справа №21/139
м. Полтава
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Миргородському районі,м. Миргород,вул. Гоголя,159
до Громадської організації по підтримці ініціатив жінок села "Гордіївна",Миргородський район,с. Остапівка,пров. Северинівка,2
про стягнення 857 грн. 51 коп.
Суддя: Тимченко Б.П.
Секретар судового засідання: Скук І.А.
Представники:
від позивача: Бочкарьова Л.І., дов. № 2797/07-15 від 17.04.08р.
від відповідача: не з’явився
СУТЬ СПОРУ: Розглядається позовна заява Управління Пенсійного фонду України Миргородського району до громадської організації по підтримці ініціатив жінок села "Гордіївна" про стягнення недоїмки по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 857,51грн.,з яких 707,70грн. заборгованість по страхових внесках,117,96грн. заборгованість по фінансових санкціях,31,85грн. заборгованість по пені.
Ухвалою суду від 16.05.2008 р. відповідача зобов’язано надати суду довідку органу статистики про юридичну особа та включення до ЄДРПОУ, документально обґрунтовані заперечення проти позову, докази вжиття заходів по самостійному регулюванню предмета спору, інші докази в порядку ст.ст. 69-70, 79 КАС України.
Відповідач заперечення на позовну заяву та інші докази не надав, не забезпечив явку в судове засідання уповноваженого представника, хоча був повідомлений про місце, дату і час розгляду справи належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Представник позивача позовні вимоги підтримав з мотивів, наведених у позовній заяві, посилаючись на те, що у відповідача перед позивачем виник борг на суму 857,51грн.Вказаний борг на момент пред"явлення позову відповідачем не погашено, що є підставою для звернення позивача до суду з метою примусового стягнення.
Розглянувши матеріали справи, оцінивши докази та заслухавши представника позивача, суд встановив:
Відповідно до п. 15 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 р. № 121/2001 органом уповноваженим здійснювати відповідні функції у спірних відносинах є управління Пенсійного фонду України в Миргородському районі.
Відповідно до ст.ст. 14, 15 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 р. № 1058 відповідач є платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до ст.19 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” страхові внески до солідарної системи нараховуються на суми фактичних витрат на оплату праці працівників, що включає витрати на виплату основної й додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України “Про оплату праці”, виплату винагороди фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасової непрацездатності.
Страхові внести нараховуються на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.
Розмір страхових внесків, встановлюється Законом України “Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування” від 26.06.1997 р. № 400 та Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою Постановою правління ПФУ 19.12.2003 р. № 2101, зареєстрованою в МЮУ 16.01.2004 р. за № 64/8663 і дорівнюється 33,2% від фонду оплати праці та 1-2%, що утримуються із заробітної плати працюючих.Але так як відповідач є платником фіксованого сільськогосподарського податку,то відповідно до Закону України "Про фіксований сільськогосподарський податок" проводяться утримання 1-2% від зарплати працюючих.
Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідних базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього період.
Відповідно до ч. 1 ст. 106 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов’язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею Суми страхованих внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану страхувальника (ч. 12 ст. 20 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
Відповідно до п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі: 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум –у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно; 20 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум –у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно; 50 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум –у разі затримки їх сплати у строк понад 90 календарних днів включно.
Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахованих за кожних день прострочення.
За несвоєчасну сплату страхових внесків до відповідача було застосовано фінансових санкцій та нараховане пені на загальну суму 149,81грн., за рішеннями № 131 від 31.08.07р.; № 132 від 31.08.07р.; № 137 від 06.09.07 р.; №145 від 24.09.07р.
Вищезазначені рішення були направлені відповідачу і отриманні останнім, що підписами представника відповідача на повідомленнях про вручення поштових відправлень.
В порядку ч. 13 ст. 106 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” платник страхованих внесків має право на оскарження рішення про застосування фінансових санкцій та нарахуванням пені протягом 10 робочих днів з дня отримання рішення.
Рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені не були оскаржені відповідачем у встановленому законом порядку, в зв’язку з чим сума боргу по сплаті страхових внесків з урахуванням фінансових санкцій і пені вважається узгодженою і підлягає сплаті в повному обсязі.
Рішеннями про застосування фінансових санкцій та нарахування пені відповідачу надавався термін для добровільного перерахування штрафу, якій дорівнювався 10 днів з дня одержання рішень.
Відповідно до ч. 2 ст. 106 “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” своєчасно не сплачені суми страхових внесків вважаються простроченою заборгованістю зі сплати страхових внесків (недоїмкою).
Враховуючи наведені законодавчі норми та обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі зазначеного та керуючись ст.ст. 72, 94, 160-164 КАС України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з громадської організації по підтримці ініціатив жінок села "Гордіївна",37600,Полтавська обл.,Миргородський район,с. Остапівка,пров. Северинівка,2,іден. код 26457792,р/р 26000100156615 в ПОФ АППБ "Аваль",МФО 331605:
- на користь Управління Пенсійного фонду України в Миргородському районі (37600 м. Миргород,вул. Гоголя,159,код 22532453 р/р 25606301289 в ОПЕРВ Полтавського обласного управління ВАТ "Державний ощадний банк України",МФО 331467,) недоїмку по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 707,70грн.,заборгованість по сплаті фінансових санкцій 117,96грн.,заборгованість по пені 31,85грн;
3. Видати виконавчий документ з набранням постановою законною сили за заявою особи, на користь якої прийнята постанова.
4. Постанову надіслати сторонам за адресами, вказаними у вступній частині постанови.
Суддя Тимченко Б.П.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.