Справа №339/626/13-ц
46
2/339/247/13
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30.09.2013 м. Болехів
Болехівський міський суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого-судді: Сметанюка В.Б.,
за участю: секретаря Ганчар Т.I.,
позивача: ОСОБА_1,
відповідачки: ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Болехові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом, просить розірвати шлюб з відповідачкою, який був зареєстрований 27 квітня 2007 року у виконкомі Тисівської сільської ради, про що в книзі реєстрації актів про укладення шлюбу зроблено актовий запис № 9. Від спільного подружнього життя у них народився дочка - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Подружнє життя з відповідачкою не склалося. Позивач миритися не бажає, просить задоволити позов: розірвати шлюб, неповнолітню дочку залишити на виховання з відповідачкою.
У судовому засіданні позивач заявлений позов підтримав.
Відповідачка в судовому засіданні пояснила, що хоче зберегти сім'ю для дочки та просить надати півроку на примирення.
Суд, вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Згідно записів у свідоцтві про шлюб, сторони зареєстрували шлюб 27.04.2007 року. Від даного шлюбу позивачка народила дочку - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Згідно зі ст. 111 Сімейного кодексу України, суд вживає заходів щодо примирення подружжя, якщо це не суперечить моральнім засадам суспільства.
Відповідно до п. 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 21 грудня 2007 року № 11 "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя" передбачене ч. 1 ст. 111 СК України вжиття судом заходів щодо примирення подружжя застосовується у випадку відсутності згоди одного з них на розірвання шлюбу за ініціативою однієї зі сторін або суду у формі відкладення розгляду справи слуханням та надання сторонам строку на примирення. Судам слід використовувати надану законом можливість відкласти розгляд справи для примирення подружжя, особливо за наявності неповнолітніх дітей.
Розірвання шлюбу є крайнім заходом, і може мати місце лише у випадку, коли суд прийде до висновку про безповоротну втрату можливості збереження шлюбу.
Встановлені судом обставини, характер відносин між сторонами, їх тривалість, заявлені причини розлучення, наявність у сторін малолітньої дитини, приводять суд до висновку про необхідність надання сторонам часу для примирення, що не суперечить їхнім інтересам та моральним засадам суспільства, оскільки дасть сторонам змогу остаточно визначитись стосовно подальшого перебування в шлюбі та проживання однією сім'єю.
Відповідно до п.7 ч.1 ст.201 ЦПК України суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у випадку надання подружжю строку на примирення.
На підставі наведеного, ст. 111 СК України, керуючись ст.ст. 195, 201, 209-210 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Надати сторонам по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 термін на примирення строком на шість місяців.
Провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу на час примирення - зупинити.
Ухвала в частині надання терміну для примирення оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.
Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду в частині зупинення провадження подається протягом п'яти днів з дня її проголошення, а у разі якщо її було постановлено без участі особи, яка її оскаржує - протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Апеляційна скарга подається Апеляційному суду Івано-Франківської області через Болехівський міський суд Івано-Франківської області.
Суддя В.Б. Сметанюк