Справа № 2/816-2008
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 жовтня 2008 року Шаргородський районний суд Вінницької області
в складі: головуючої судді Соколовської Т.О.
при секретарі Пруц І.Л.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Шаргороді в залі суду справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Шаргородського району, Вінницької області про продовження строку для прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В:
26.09.2008 року ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаною позовною заявою, в якій зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати ОСОБА_3 .
Після її смерті залишилось спадкове майно, спадкоємцем за законом якого є він – ОСОБА_1 В серпні 2008 року він звернувся в Шаргородську державну нотаріальну контору, щоб оформити спадщину після смерті матері, однак йому було відмовлено, через пропуск термінів для прийняття спадщини, встановлених ст. 1270 ЦК України.
Причиною пропуску терміну звернення в державну нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини стало те, що в ІНФОРМАЦІЯ_2 йому пояснили, що спадщину він може оформити через шість місяців після смерті спадкодавця, оскільки він вступив у фактичне управління спадщиною, що прирівнюється до подання заяви про прийняття спадщини.
Просить визнати строк для прийняття спадщини пропущеним з поважних причин та визначити додатковий строк для подання ним заяви про прийняття спадщини – шість місяців.
В попередньому судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримав вимоги, посилаючись на ті ж обставини, що і в позовній заяві, просив справу розглянути в попередньому судовому засіданні.
Представник відповідача - ОСОБА_2 в попередньому судовому засіданні позов визнав, не заперечував про встановлення позивачу додаткового строку для прийняття спадщини, не заперечує, щоб рішення було ухвалено в попередньому судовому засіданні.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу, згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності до того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.
Вирішуючи спір, суд встановив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3 /а.с.8/, спадкоємцем за законом якого є ОСОБА_1 /а.с.5-7/, який вступив у фактичне управління спадщиною, але всупереч вимогам законодавства не подав у державну нотаріальну контору заяву про прийняття спадщини через невірну консультацію працівників сільської ради.
Даному факту відповідають спадкові правовідносини, які регулюються ст. ст. 1220, 1270, 1272 ЦК України, відповідно до яких спадщина відкривається внаслідок смерті особи. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини /ст. 1272 ЦК України/.
Оскільки судом встановлено, що строк для прийняття спадщини позивач пропустив з поважних причин, тому є підстави для визначення додаткового строку для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 209, 212-215, ч.4 ст.130, ч.4 ст.174 ЦПК України, на підставі ст. ст. 1220, 1269, 1270, 1272 ЦК України, суд
В и р і ш и в:
Позов задоволити.
Визнати строк для прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 пропущеним ОСОБА_1 з поважних причин.
Визначити Л ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , жителю АДРЕСА_1 , Шаргородського району, Вінницької області додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , в шість місяців з дня ухвалення рішення суду – до 09 квітня 2009 року.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного суду через Шаргородський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Рішення набирає законної сили через 10 днів після його проголошення, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. У разі подання заяви про апеляційне оскарження, але неподання у 20 денний строк апеляційної скарги, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
СУДДЯ: