Судове рішення #32317764

№ справи:124/2516/2013 Головуючий суду першої інстанції:Деменок С.В.

№ провадження:22-ц/190/5827/13Доповідач суду апеляційної інстанції:Белинчук Т. Г.

________________________________________________________________________________



УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ



"23" вересня 2013 р. колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді:Белинчук Т.Г.

суддів:Ісаєва Г.А., Підлісної І.А.

при секретарі:Урденко Г.В.




розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_6 до ОСОБА_7 про розірвання шлюбу, стягнення аліментів,

за апеляційною скаргою ОСОБА_7 на рішення Центрального районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим від 09 серпня 2013 року в частині стягнення аліментів на утримання дитини, -


в с т а н о в и л а :


01 квітня 2013 року ОСОБА_6 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_7 про розірвання шлюбу, стягнення аліментів.

Свої вимоги мотивує тим, що з 18.06.2005 року вона перебуває з ОСОБА_7 у зареєстрованому шлюбі, від якого подружжя маж малолітню дитину - ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_1. Однак, їх сім'я фактично розпалася внаслідок несумісності характерів та відсутності взаєморозуміння між подружжям. Шлюбні відносини між подружжям припинено з листопада 2012 року, спільне господарство не ведеться, примирення між подружжям неможливо, тому шлюб необхідно розірвати. Оскільки згоди щодо утримання спільної дитини не досягнуто та відповідач не несе витрати на дитину, не забезпечує її матеріально, позивачка просить стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини у розмірі ? частини усіх видів заробітку, але не менше 30% від прожиткового мінімуму на дитини відповідного віку, щомісячно до її повноліття.

Рішенням Центрального районного суду м. Сімферополь АР Крим від 09 серпня 2013 року позов задоволено частково. Шлюб, між ОСОБА_7 та ОСОБА_6 розірвано. Стягнуто з ОСОБА_7 на користь ОСОБА_6 аліменти на утримання дитини - ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_1, в твердій грошовій сумі у розмірі 600 грн. щомісячно, починаючи з 01.04.2013 року до досягнення дитиною повноліття. Вирішено питання щодо розподілу судових витрат.

В апеляційній скарзі ОСОБА_7 ставить питання про скасування рішення суду в частині стягнення аліментів на утримання дитини і просить ухвалити в цій частині нове рішення, яким зменшити розмір аліментів з 600 грн. до 400 грн., посилаючись на те, що рішення незаконне і необґрунтоване, ухвалено з порушенням норм матеріального і процесуального права. Зазначає, що він вже сплачує аліменти на неповнолітню дитину ОСОБА_10 у розмірі 200 грн. щомісячно. Також вказує, що на даний момент він не де не працює, живе на не постійні доходи і сума у розмірі 600 грн. для сплати аліментів для відповідача дуже значна. На підставі викладеного просить суд задовольнити його апеляційну скаргу.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення осіб, які з'явилися до суду апеляційної інстанції, перевіривши матеріали справи і доводи скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга є необґрунтованою і не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до вимог статті 303 ЦПК України, під час розгляду справи в апеляційному порядку апеляційний суд перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції.

Ухвалюючи рішення про часткове задоволення позову та стягуючі аліменти на утримання дитини у твердій грошовій сумі у розмірі 600 грн., суд першої інстанції виходив з того, що відповідач має нерегулярний, мінливий дохід та керувався положеннями статей 182, 184 СК України.

З даними висновками суду першої інстанції погоджується колегія суддів, оскільки вони відповідають вимогам закону і підтверджені зібраними по справі доказами.

Стаття 180 СК України передбачає, що батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повнолітня.

Відповідно до частини 1 статті 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Відповідно до положень частини 1 статті 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.

З матеріалів справи вбачається, що сторони перебували у шлюбі, від шлюбу мають, неповнолітню дитину - сина ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_1, який поживає разом з позивачкою.

Розглядаючи спір на підставі статті 184 СК України, суд першої інстанції визначив розмір аліментів у твердій грошовій сумі, оскільки відповідач як платник аліментів має нерегулярний дохід, постійно не працює.

Відповідач пояснив колегії суддів, що на даний час він не працює, останній раз мав постійне місце роботи 3 роки тому.

Колегія суддів вважає встановленим, що відповідач не має постійного доходу, оскільки постійного місця роботи не має, при цьому відповідач є працездатним, молодого віку - ІНФОРМАЦІЯ_3.

Колегія суддів вважає, що визначений судом розмір аліментів у сумі 600 грн. щомісячно є обґрунтованим, визначений з урахуванням стану здоров'я та матеріального становища дитини.

При визначенні розміру аліментів враховано стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів.

Посилання апелянта на відсутність заробітку, не звільняє його від обов'язку утримувати неповнолітню дитину.

Доводи скарги про сплату аліментів на утримання іншої дитини у розмірі 200 грн.( а.с.22-24), не є підставою для зменшення розміру аліментів на сина ОСОБА_8, оскільки встановлений судом першої інстанції розмір аліментів у сумі 600 грн., дозволить матеріально утримувати дитину, якій на даний час виповнилося 7 років.

Доводи апеляційної скарги не заслуговують на увагу суду апеляційної інстанції, оскільки не спростовують висновків суду першої інстанції.

За таких обставин, колегія суддів вважає, що при розгляді справи вимоги матеріального і процесуального права судом першої інстанції додержано, підстав для зміни рішення в частині стягнення аліментів на утримання дитини немає.

Рішення суду в частині розірвання шлюбу не оскаржується, тому колегія суддів не входить в обговорення його законності і обґрунтованості.

Виходячи з наведеного та керуючись статтями 303, 307, 308, 314, 315, 325 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів судової палати у цивільних справах,


у х в а л и л а :


Апеляційну скаргу ОСОБА_7 відхилити.

Рішення Центрального районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим від 09 серпня 2013 року в частині стягнення аліментів на утримання дитини залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів.


Судді:


Белинчук Т.Г. Ісаєв Г.А. Підлісна І.А.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація