УКРАЇНА
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 грудня 2007 року апеляційний суд Житомирської області в складі:
головуючого - судді Головчук С. В. суддів: Миніч Т.І., Забродського М. І. при секретарі судового засідання Прищепі О.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі цивільну справу за заявою Закритого акціонерного товариства комерційного банку „ПриватБанк" (далі - ЗАТ „ПриватБанк") про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за кредитом за апеляційною скаргою ЗАТ „ПриватБанк"
на ухвалу судді Бердичівського міськрайонного суду від 25 жовтня 2007 року, -
встановив:
ЗАТ „ПриватБанк" звернулось з заявою про видачу судового наказу про стягнення всієї суми кредиту з ОСОБА_1, посилаючись на невиконання кредитних зобов'язань цим боржником за договором від 13.01.2006 року на суму 6800, 00 грн. Заявник просив стягнути з ОСОБА_1 суму 10223, 16 грн., в тому числі: заборгованості за кредитом, по процентах за користування кредитом.
Ухвалою Бердичівського міськрайонного суду від 25.10.2007 року відмовлено в прийнятті заяви про видачу судового наказу.
В апеляційній скарзі ЗАТ „ПриватБанк" порушує питання про скасування ухвали судді та направлення справи до суду 1 інстанції для розгляду по суті. Заявник зазначає, що суд не звернув уваги на те, що вимоги заявлені відповідно до правил ст. 96 ЦПК та ґрунтуються на правочині, вчиненому у письмовій формі. З боржником укладено письмовий договір на отримання кредиту, яким визначені умови, права та обов'язки сторін.
Перевіривши законність та обґрунтованість ухвали в межах доводів апеляційної скарги, суд вважає, що вона не підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 96 ЦПК судовий наказ може бути виданий у разі заявления вимоги, яка грунтується на правочині, вчиненому у письмові формі.
Крім цього, слід враховувати, що вимоги, передбачені ч.1 ст. 96 ЦПК мають бути документально підтверджені та безспірні. Тобто, не можуть викликати сумнів ні момент настання права вимоги, ні сума грошових коштів. У наказному провадженні не може розглядатись спір про право.
Із змісту заяви про видачу судового наказу по даній справі та
Справа №22ц/2554 Головуючий у суді 1 -ї інстанції Потапова Т.М.
Категорія 66 Суддя-доповідач Головчук С. В.
2
доданих матеріалів вбачається, що заявник порушує питання про стягнення всієї суми кредиту та відсотків за користування кредитом. Проте строк користування кредитом та відсотки за користування ним у підписаному сторонами письмовому правочині не обумовлені (а.с. 11). Розрахунок заборгованості складено заявником одноособово. Тобто заявлені вимоги не є безспірними.
За таких обставин суд дійшов правильного висновку про відмову Лв прийнятті заяви.
Підстави для скасування ухвали відсутні.
Керуючись ст. ст. 303, 307, 312-315 ЦПК України, апеляційний суд
ухвалив
апеляційну скаргу ЗАТ „ПриватБанк" відхилити.
Ухвалу Бердичівського міськрайонного суду від 25 жовтня 2007 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня її проголошення.