ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 817/3084/13-а
20 вересня 2013 року м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Нор У.М. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Млинівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Рівненській області
доКомунальноого підприємства "Сільпобутсервіс"
про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ :
Млинівська міжрайонна державна податкова інспекція Головного управління Міністерства доходів і зборів у Рівненській області звернулася до суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства «Сільпобутсервіс» про стягнення податкового боргу в сумі 635,60 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що станом на 06.08.2013 року за відповідачем рахується податковий борг у сумі 635,60 грн., зокрема: комунальний податок (пеня) у розмірі 317,82 грн. та податок на прибуток комунальних підприємств (пеня) у розмірі 317,78 грн. Вказана недоїмка є податковим боргом, який виник 19.06.2013 року внаслідок нарахування пені за несвоєчасну сплату узгоджених податкових зобов'язань, на підставі ст. 129 Податкового кодексу України. Вказаний борг у добровільному порядку відповідачем не сплачений.
Представник позивача у судове засідання не прибув, надіслав клопотання у якому просить позовні вимоги задоволити, справу розглядати за його відсутності,
Представник відповідача Комунального підприємства «Сільпобутсервіс», у судове засідання не прибув, про причини неприбуття суд не повідомив. Про дату, час і місце судового розгляду , з урахуванням вимог ст.ст. 33,35 Кодексу адміністративного судочинства України, повідомлений належним чином.
У відповідності до вимог ч.6 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому проваджені у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
За наведених обставин, суд вважає за можливе здійснити розгляд справи за відсутності представника відповідача в порядку письмового провадження.
Дослідивши наявні у справі матеріали, оцінивши їх в сукупності, перевіривши їх дослідженими доказами, у відповідності до норм чинного законодавства, суд дійшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Комунальне підприємство «Сільпобутсервіс» зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності Млинівською районною державною адміністрацією 04.03.2002 року, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію (а.с. 10).
Згідно довідки від 22.08.2013 року № 1317101400003, відповідач перебуває на обліку як платник податків у Млинівській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Рівненській області з 11.04.2002 року (а.с.9).
18.07.2008 року Рівненським окружним адміністративним судом винесено постанову по справі 2а-2828/08 про стягнення з Комунального підприємства «Сільпобутсервіс» заборгованості перед бюджетом у сумі 1020 грн. 18.09.2008 року видано виконавчий лист по даній справі, який направлено до Відділу державної виконавчої служби Млинівського районного управління юстиції. На підставі п.2 ч.1 ст.47 Закону України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999 року № 606-XIV, 26.10.2011 року державним виконавцем даного відділу було винесено постанову про повернення виконавчого документа стягувачеві.
Так як засновником Комунального підприємства «Сільпобутсервіс» є Кораблищенська сільська рада Млинівського району, позивач на підставі ст. 96 Податкового кодексу України звертався з позовом до Кораблищенської сільської ради про звернення стягнення податкового боргу на кошти органу місцевого самоврядування, до сфери управління якого належить майно комунального підприємства. Відповідно до постанови Рівненського окружного адміністративного суду по справі №2а/1770/1115/2012 від 20.11.2012 року, яка ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 22.01.2013 року залишена в силі, позовні вимоги позивача було задоволено. 22.04.2013 року виконавчий лист про стягнення податкового боргу з Кораблищенської сільської ради, як засновника, було направлено для примусового виконання до управління державної казначейської служби України у Млинівському районі Рівненської області. Даний виконавчий лист виконано 19.06.2013 року.
У зв'язку із несвоєчасною сплатою зобов'язань 19.06.2013 року Комунальному підприємству «Сільпобутсервіс» нараховано пеню у сумі 635,60 грн., що вбачається з копій облікових карток (а.с.12-13), з яких: пеня по комунальному податку у сумі 317,82 грн. та пеня по податку на прибуток комунальних підприємств у сумі 317,78 грн.
На момент розгляду справи Комунальним підприємством «Сільпобутсервіс» податковий борг не погашено.
Пп. 14.1.162 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України встановлено, що пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.
Порядок нарахування пені передбачено ст.129 Податкового кодексу України (надалі - ПК України). Після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні згідно із цим Кодексом. Нарахування пені закінчується у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань.
Пунктом 129.4 ст. 129 ПК України встановлено, що пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Відповідно до п.131.1 ст.131 ПК України передбачено, що нараховані контролюючим органом суми пені самостійно сплачується платником податків.
Сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності є грошовим зобов'язанням платника податків у відповідності до п.14.1.39 ст. 14 ПК України.
Згідно ст.37 ПК України Підставами для припинення податкового обов'язку, крім його виконання, є: ліквідація юридичної особи; смерть фізичної особи, визнання її недієздатною або безвісно відсутньою; втрата особою ознак платника податку, які визначені цим Кодексом; скасування податкового обов'язку у передбачений законодавством спосіб.
Виконанням податкового обов'язку відповідно до ст.38 ПК України визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Відповідно до пп.41.1.1 п.41.1 ст.41 ПК України органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Підпунктом 41.5 статті 41 ПК України передбачено, що органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Пунктом 11 ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" №509-XII від 04.12.1990р. встановлено право державних податкових інспекцій подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
За наведених обставин, позовні вимоги належить задовольнити як такі, що повністю підтверджені належними та допустимим доказами.
Підстави для застосування ст.94 КАС України у суду відсутні, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п.7 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI.
Керуючись статтями 17-19, 35, 71, 122, 160-163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути із Комунального підприємства «Сільпобутсервіс» на користь місцевого бюджету Кораблищенської сільської ради (ЄДРПОУ 23304033) податковий борг у сумі 635,35 грн. ( з яких, борг по пені по комунальному податку у сумі 317,82 грн. та борг по пені з податку на прибуток комунальних підприємств у сумі 317,78 грн.).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Нор У.М.