Судове рішення #3226862

                                                                                    

№ 2- 1169/07

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

24 жовтня  2008 року Миколаївський районний суд Львівської області

в складі: головуючого-судді Березюка Г.М.

при секретарі Паньківа В.І.

розглянувши у  відкритому судовому засіданні в місті Миколаєві справу за позовом ОСОБА_1 до Демнянської сільської ради Миколаївського району Львівської області про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування за заповітом,

в с т а н о в и в:

         Позивачка. звернулася до суду з позовом про визнання за нею права власності на житловий будинок в порядку спадкування за заповітом. В обґрунтування позовних вимог покликається на наступне.

         В АДРЕСА_1 розташований житловий будинок, що належав ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Вона доводиться покійному  двоюрідною племінницею,займалася похованням свого дядька,обробляє город,підтримує в належному стані будинок,тобто фактично прийняла спадщину.Загальна вартість спадкового будинку  становить 34806 грн. ОСОБА_2 15.03.1995 року склав заповіт у  її користь, а інших спадкоємців, крім неї, не має.  З приводу цього, просить визнати за нею право власності на житловий будинок. 

         В судовому засіданні позивачка. позовні вимоги підтримала в повному обсязі та дала пояснення, аналогічні доводам позовної заяви.

         Представник відповідача, голова Демнянської сільської ради Миколаївського району Львівської області ОСОБА_3  в судовому засіданні позов визнав та не заперечив щодо його задоволення. 

         Представники третіх осіб, Стрийського ДК МБТІ і Миколаївської держнотконтори,  в судовому засіданні позов визнали та не заперечила щодо його задоволення.

         Заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку про підставність позовних вимог позивача.

         Відповідно до ст.380 ЦК України житловий будинок є об'єктом права власності.

         Згідно ч. 1 ст. 316 ЦК України правом власності є право особи на річ ( майно ), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.      

           Відповідно до ч. 2 ст. 325 ЦК України фізичні та юридичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати.

         З  технічного паспорта на житловий будинок від 04.08.2008 року  виданого Стрийським ДК МБТІ вбачається, що власником житлового будинку є ОСОБА_2 і дійсна вартість його становить 34806  грн.

         Розпорядження заповідача,  ОСОБА_2 відносно  свого майна  на користь  ОСОБА_1, стверджує  заповіт від 15.03.1995 року, посвідчений в Демнянській сільській раді Миколаївського району Львівської області.

         Згідно запису в погосподарських книгах №729 по с.Демня Миколаївського району  вбачається, що  головою двору в АДРЕСА_1 був ОСОБА_2.

         Свідоцтво про смерть НОМЕР_1 стверджує, що ОСОБА_2 помер  13 серпня 2002 року, про що в книзі реєстрації актів про смерть зроблено запис за №14.

         Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.

         Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

         Перехід прав та обов'язків ( спадщина ) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб ( спадкоємців ) є спадкуванням  ( ст. 1216 ЦК України ), яке здійснюється за заповітом або за законом ( 1258 ЦК України).

         Матеріалами справи підтверджено, що позивачка  ОСОБА_1 доводиться спадкодавцеві племінницею, вона прийняла спадщину, оскільки проводить догляд за будинком, сплачує комунальні послуги.

         За таких обставин суд вважає за можливе визнати право власності на спірний житловий будинок за позивачкою ОСОБА_1

         Відповідно до ст.392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається  іншою особою. Позивачка звернулася до суду, оскільки їй у видачі свідоцтва про право власності на будинок відмовлено.

         Типовим положенням  про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженим Наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002 року № 7/5  встановлений перелік правовстановлюваних документів, на підставі яких проводиться реєстрація прав власності на об'єкти нерухомого майна,  серед яких є рішення судів про визнання права власності на об'єкти нерухомого майна.  Свідоцтво про право власності на будинок не видається, а документом, що підтверджує право власника на нерухоме майно, є судове рішення.

               На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 316-321, 325, 328, 392, 1216,1222,1233 Цивільного кодексу України та ст. ст. 10, 60, 212, 215 ЦПК України, суд -

в и р і ш и в :

               Позов задоволити.

               Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 в порядку спадкування за заповітом.

                Рішення може бути оскаржене з дня його проголошення до апеляційного суду Львівської області протягом двадцяти днів після подання в десятиденний строк  заяви про апеляційне оскарження, через районний суд.

 

 

 

                 Суддя:

 

 

Оригінал рішення виготовлений в нарадчій кімнаті в одному екземплярі.

 

 

  • Номер: 6/644/66/16
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1169/07
  • Суд: Орджонікідзевський районний суд м. Харкова
  • Суддя: Березюк Г.М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 22.04.2016
  • Дата етапу: 01.07.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація