Судове рішення #3226836
Справа №1-79/08

 

Справа №1-79/08

В И Р О К

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 

03 квітня 2008 року  Миколаївський районний суд Львівської області

в складі: головуючого-судді Березюка Г.М.

при секретарі Паньків В.І.

з участю прокурора Пристаюка В.Б.

та адвоката ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Миколаєві справу про обвинувачення

ОСОБА_1. ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, уродженця с.Ричагів Миколаївського району Львівської області, громадянина України, українця, безпартійного, з освітою 8 класів, не військовозобов'язаного, розлученого, проживаючого в АДРЕСА_1, не працюючого, раніше не судимого 

 

- у вчиненні злочину, передбаченого ст.164 ч.1 КК України,

в с т а н о в и в :

Підсудний ОСОБА_1, згідно рішення  Миколаївського районного суду Львівської області від 26 грудня 2001року, зобов'язаний сплачувати в користь   ОСОБА_3  щомісячно аліменти на утримання чотирьох неповнолітніх дітей в розмірі Ѕ  частини із всіх видів заробітку, до досягнення ними повноліття.

Підсудний ОСОБА_1, знаючи про дане рішення суду і про кримінальну відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів, злісно ухилявся від виконання свого батьківського обов'язку,  і незважаючи на неодноразові попередження, злісно ухилявся від сплати встановлених  коштів, в результаті чого станом на 31.01.2008року утворилась заборгованість по аліментах на суму 19920грн. 42коп., чим спричинив матеріальну шкоду.    

В пред'явленому звинуваченні за ст.164 ч.1 КК України підсудний ОСОБА_1 винним себе  визнав повністю, щиро розкаявся та пояснив, що в період 1980-2002рр. перебував у зареєстрованому  шлюбі із ОСОБА_4, від якого народились п'ятеро дітей, а саме: ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2р.н., ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3р.н., ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_4р.н., ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_5р.н., ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_6р.н., в актових записах про народження яких записаний батьком. 26.12.2001року рішенням Миколаївського районного суду Львівської області з нього було присуджено стягувати щомісячно аліменти в користь  його колишньої дружини ОСОБА_4 на утримання чотирьох неповнолітніх дітей в розмірі Ѕ  частини із всіх видів заробітку, до досягнення ними повноліття.  Дане рішення суду він не виконував через перебування із колишньою дружиною у неприязних відносинах. Однак працюючи на цегельному заводі в с.Гаї Пустомитівського району особисто дітям давав гроші, купляв їм продукти харчування і вони на нього не скаржились.  Зазначив, що  попереджався з боку державного виконавця та працівників міліції про необхідність виконання батьківського обов'язку та можливості кримінальної відповідальності. Про порушення проти нього кримінальної справи за заявою ОСОБА_4, по факту ухилення від сплати аліментів на утримання дітей, дізнався від працівників міліції Миколаївського РВ ГУМВСУ. Заборгованість по аліментах в сумі 19920грн. 42коп. визнав повністю та обіцяє погасити.

Крім особистого визнання підсудним своєї винності у скоєному злочині, вина ОСОБА_10 у пред'явленому звинуваченні за ст.164 ч.1 КК України повністю доведена в судовому засіданні і стверджується такими доказами.

Так допитані судом неповнолітні потерпілі ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_7 пояснили, що ОСОБА_1 доводиться їм батьком, який з 2002року з ними разом не проживає, оскільки їхні батьки розірвали шлюб, через вживання батьком спиртних напоїв, на ґрунті яких в сім'ї виникали сварки та скандали. Батько їх матеріально не утримував, інколи давав 20-30грн., пиячив. Їх утримував старший брат ОСОБА_5, який був вже повнолітнім і працював, тому  всі вони знаходилися на його повному утриманні. Батько не приймає активної участі у їхньому піклуванні, не забезпечує грішми, продуктами харчування, одягом, ігноруючи судове рішення.

Показами допитаної в судовому засіданні законного представника неповнолітніх  потерпілих ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_7 - ОСОБА_4  стверджується, що перебуваючи у шлюбі з ОСОБА_1  нажили п'ятеро дітей, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2р.н., ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3р.н., ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_4р.н., ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_5р.н., ОСОБА_9, ІНФОРМАЦІЯ_6р.н. Шлюб між ними виявився невдалим через вживання ОСОБА_1 спиртних напоїв, на підставі чого шлюб розірвали. Оскільки між ними не було узгоджено порядок утримання дітей, тому вона звернулася в судовому порядку  про стягнення аліментів. Однак ОСОБА_1, знаючи про рішення суду, і працюючи різноробочим по вільному найму,  ухилявся від сплати аліментів, на виклики ДВС не реагував, чим злісно ухилявся від сплати аліментів. До підсудного має матеріальні претензії в сумі 19920грн. 42коп., які просить стягнути.  

В судовому засідання свідок ОСОБА_11 показала, що у її провадженні знаходиться виконавчий лист, виданий на підставі рішення Миколаївського районного суду Львівської області від 26.12.2001року про стягнення з ОСОБА_1 в користь ОСОБА_4 щомісячно аліменти на утримання чотирьох неповнолітніх дітей в розмірі Ѕ  частини із всіх видів його заробітку, до досягнення ними повнолітня, починаючи з 17.12.2001року і заборгованість аліментів по даному документу станом на 31.01.2008року складає 19920грн. 42коп. Боржник, на неодноразові виклики та попередження про кримінальну відповідальність, які робилися з дня відкриття виконавчих проваджень не реагував.

Крім вищенаведених доказів, винність підсудного ОСОБА_1 у пред'явленому звинуваченні за ст.164 ч.1 КК України стверджується рядом письмових доказів по справі, зокрема: заявою законного представника неповнолітніх потерпілих ОСОБА_4 від 05.02.2008року; першими поясненнями учасників та очевидців події злочину; постановою Миколаївського районного суду Львівської області від 26.12.2001року;  виконавчим листом Миколаївського районного суду Львівської області 26.12.2001р. викликами ДВС та попередженнями про кримінальну відповідальність за ухилення від сплати аліментів; розрахунками щодо заборгованості по аліментах станом на 31.01.2008року на загальну суму 19920грн.42коп., ; висновком спеціальної медичної наркологічної комісії №108 від 21.02.2008року з якої вбачається, що ОСОБА_1  страждає хронічним алкоголізмом і йому рекомендовано пройти курс лікування від алкоголізму,  а також іншими письмовими документами зібраними по даній  справі.

Як вбачається  з висновку наркологічної комісії ОСОБА_1 страждає  хронічним алкоголізмом, тому наркологічна комісія рекомендувала  до нього застосувати примусове лікування від алкоголізму. Однак, згідно Постанови Пленуму Верховного Суду України від 03.06.2005року №7 примусове лікування на підставі ст.96 КК України підлягають лише особи, які вчинили злочини та страждають на хвороби, що становлять небезпеку для здоров'я інших осіб, а наркоманія та алкоголізм до цих хвороб не належать, оскільки вони є соціально небезпечними захворюваннями, тому суд не вправі застосувати до ОСОБА_1 примусове лікування від алкоголізму.

Таким чином, вина підсудного ОСОБА_1 у злісному ухиленні від сплати аліментів встановлених рішенням Миколаївського районного суду Львівської області від 26.12.2001року, в судовому засіданні доведена повністю,  тому суд вважає, що дії ОСОБА_1  правильно кваліфіковані досудовим слідством за ст.164 ч.1 КК України.

При обранні виду і міри покарання  підсудному ОСОБА_1, суд враховує ступінь тяжкості злочину вчиненого підсудним, з другого боку судом враховуються і ряд обставин, які пом'якшують покарання, зокрема те, що підсудний ОСОБА_1 вперше притягується до кримінальної відповідальності, по місцю проживання характеризується позитивною, щиро розкаявся у вчиненому, активно сприяв розкриттю злочину.

При таких обставинах, суд вважає, що виправлення і перевиховання ОСОБА_1  можливе без ізоляції від суспільства, а тому покарання підсудному слід обрати у вигляді обмеження волі, звільнивши його від відбування покарання з випробуванням, тобто із застосуванням ст.75 КК України. 

Суд, відповідно до ст.76 КК України, рекомендує ОСОБА_1, у порядку покладення обов'язку, пройти курс лікування від алкоголізму. 

На підставі наведеного та керуючись ст.ст.323,324 КПК України, суд -

з а с у д и в :

ОСОБА_1  визнати винним та засудити за ст.164 ч.1 КК України на 2 (два) роки обмеження волі.

У відповідності з ст.ст. 75,76 КК України звільнити засудженого ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання з іспитовим строком на 1 (один) рік 6 місяців, якщо він протягом цього терміну не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки не виїжджати за межі України  на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти про зміну місця свого проживання кримінально-виконавчу систему, періодично  з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи та пройти курс лікування від алкоголізму строком до трьох місяців.  

Міру запобіжного заходу щодо засудженого ОСОБА_1 - підписку про невиїзд, -  залишити без змін до набрання вироком законної сили.

Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду Львівської області протягом 15-ти днів з моменту його оголошення, через районний суд.

 

 

 

 Суддя:

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація