Судове рішення #32261357

Справа № 188/1452/13-ц

Провадження № 2/188/614/2013




РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


21 серпня 2013 року Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді: Місюра К.В.

при секретарі: Хандрига Л.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у смт. Петропавлівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась з позовом до суду, відповідно до якого просить стягнути з ОСОБА_2 на свою користь аліменти на утримання неповнолітньої дитини - доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частини з усіх видів доходу (заробітку) до повноліття дитини, починаючи з дня подання позову, тобто з 24.07.2013р.

Позовні вимоги мотивовані тим, що від спільного проживання з відповідачем позивач має неповнолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Позивач зазначає, що відповідач не надає матеріальної допомоги на утримання дитини, працює на шахті «Сташкова», має стабільний дохід, а матеріальне становище не дозволяє позивачу самостійно утримувати дитину.

Позивач у судове засідання не з'явилась, до початку судового засідання від позивача надійшла заява про розгляд справи у її відсутність, на задоволенні позовних вимог позивач наполягає.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином, про що свідчить особиста розписка відповідача про повідомлення його про розгляд справи, що відбудеться 21.08.2013 року о 08:00 годині, яку він одержав 15.08.2013р. В судовому засіданні, яке відбулося 15.08.2013 року, відповідач заперечував проти задоволення позовних вимог в розмірі 1/4 частини, посилаючись на те, що він не має змоги сплачувати аліменти в такому розмірі, оскільки має ще певні фінансові зобов'язання, докази в підтвердження чого будуть ним надані.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Частина 3 ст. 181 Сімейного Кодексу України встановлює, що за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Відповідно до ч. 1 ст. 182 Сімейного Кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує:

1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини;

2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;

3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, доньки, сина;

4) інші обставини, що мають істотне значення.

Частина 2 тієї ж статті зазначає, що розмір аліментів на одну дитину за жодних обставин не може бути меншим ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Згідно ч. 1 ст. 183 Сімейного Кодексу України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

Так, відповідно до свідоцтва про народження ОСОБА_3, її батьками є ОСОБА_2 та ОСОБА_1 (а.с. 4).

Відповідно до ч. 1 ст. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Згідно ч. 2 ст. 10 ЦПК України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості.

Кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу (ст. 60 ЦПК України).

В судовому засіданні відповідач, заперечуючи проти повного задоволення позовних вимог, не надав жодних доказів, які б спростовували позовні вимоги та обставини справи, встановлені в судовому засіданні, або слугували б підставою для часткового задоволення позовних вимог.

Жодних доказів в підтвердження неможливості надавати матеріальну допомогу позивачу в розмірі, заявленому в позовній вимозі, відповідачем також не надано.

Враховуючи всі вивченні судом обставини, суд вважає, що оскільки відповідач працює на шахті «Сташкова», має стабільний дохід у вигляді заробітної плати, не надав жодних доказів в обґрунтування своїх заперечень, за будь-яких обставин не звільнений від зобов'язання утримувати дитину, отже повинен виплачувати позивачу на доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти в розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.

Згідно ст. 212 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3, 57-60, 79, 88, 212, 213-215, 218, 223, п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України, ст.ст. 180-183 Сімейного Кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_2) аліменти в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходів), але не менше 30% прожиткового мінімуму на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, щомісячно, починаючи з 24 липня 2013 року до досягнення нею повноліття.

Допустити негайне виконання рішення у межах суми платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь держави судовий збір в розмірі 229 (двісті двадцять дев'ять) грн. 40 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Дніпропетровської області через Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня його проголошення.

Суддя К. В. Місюра



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація