Справа № 133/2074/13
Провадження №11-кп/772/244/2013 Категорія: крим.
Головуючий у суді 1-ї інстанції: Воронюк В.А.
Доповідач : Ляліна Л. М.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В АЛ А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 вересня 2013 року
Колегія суддів судової палати у кримінальних справах
апеляційного суду Вінницької області
в складі:
головуючого: Ляліної Л.М.
суддів : Рибчинського В.П., Ващук В.П.
при секретарі: Луполі М.А.
з участю прокурора: Старинця О.Ю.
обвинувачених: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4
захисників: ОСОБА_5 , ОСОБА_6, ОСОБА_7
розглянула «23» вересня 2013 року у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці кримінальне провадження за апеляційною скаргою прокурора , що брав участь в розгляді справи судом першої інстанції на ухвалу Козятинського міськрайонного суду від 02 серпня 2013року , якою обвинувальний акт відносно
ОСОБА_2
ІНФОРМАЦІЯ_1,
раніше судимого 16.08.2011 р.
Люботинським міським судом
Харківської області за ч. 3 ст. 185
КК України волі до 3 - х років
позбавлення із застосуванням
ст.. 75 КК України
за ст..ст. 185 ч.5 , 186 ч.5, 187 ч.4 КК України,
ОСОБА_3,
ІНФОРМАЦІЯ_2,
Раніше судимого 21.07.2011року
Костянтинівським міскрайонним
судом Донецької області за ч. 2 ст. 15,
ч.2 ст. 186 КК України до 2 - х років
позбавлення волі ;
за с. 5 ст. 185 , ч. 5 ст. 186 , ч. 4 ст. 187 КК України
ОСОБА_4,
ІНФОРМАЦІЯ_3, раніше
не судимого,
за ч. 5 ст. 185 , ч. 5 ст. 186 , ч. 4 ст. 187, п. 6 ч.2 ст. 115 КК України;
повернуто старшому прокурору відділу нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю, та процесуального керівництва прокуратури Вінницької області Краєвській Н.Й. для належного оформлення.
Як зазначено в ухвалі , суд вважає неможливим призначення кримінального провадження провадження до судового розгляду , оскільки при складанні обвинувального акту допущені порушення статті 291 КПК України, а саме : формулювання обвинувачення складено не відносно кожного з обвинувачених , а стосовно всіх обвинувачених разом , що є неприпустимим.
Крім того, як вбачається з матеріалів провадження , злочини вчинено організованою групою , проте в обвинувальному акті відсутні посилання на ст.. 27 КК України та відповідні частини даної норми , які розмежовують участь кожного з обвинувачених у скоєних злочинах.
В апеляційній скарзі прокурор , що брав участь в розгляді кримінального провадження в суді першої інстанції , просить скасувати ухвалу суду і справу призначити до нового розгляду в суді першої інстанції.
Заслухавши доповідача , прокурора Старинця О.Ю. , який підтримав апеляційну скаргу і просить задовольнити її , а також продовжити строк тримання під вартою обвинувачених ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 і їх захисників ОСОБА_5 , ОСОБА_6, ОСОБА_7,, які заперечують проти апеляційної скарги , обговоривши доводи апеляції, колегія суддів вважає , що вона підлягає задоволенню.
Відповідно до вимог п. 5 ч. 2 ст. 291 КПК України обвинувальний акт має містити , крім іншого , такі відомості : виклад фактичних обставин кримінального провадження , які прокурор вважає встановленими; правову кваліфікацію кримінального правопорушення з посиланням на положення закону і статті ( частини статті) Закону України про кримінальну відповідальність на формулювання обвинувачення .
Обвинувальний акт щодо ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 складено у відповідності до вимог ч. 2 ст. 291 КПК України та містить усі перелічені вище відомості : викладені фактичні обставини всіх злочинів , вчинених вказаними особами , дана правова кваліфікація кожного злочину та наведено формулювання обвинувачення ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4
КПК України не вимагає дублювання перелічених відомостей в обвинувальному акті щодо кожного обвинуваченого окремо. Оскільки дії всіх обвинувачених стосовно кожного вчиненого ними злочину кваліфікуються за однією і тією ж статтею та частиною статті КК України, в їх діях вбачаються одні і ті ж кваліфікуючі ознаки , спільне формулювання обвинувачення ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 не суперечить вимогам п.5 ч.2 ст. 291 КПК України.
Безпідставно в ухвалі суду зазначено про необхідність посилання у обвинувальному акті на ст.. 27 КК України.
Пункт 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 13 від 23.12.2005 р. « Про практику розгляду судами кримінальних справ про злочини , вчинені стійкими злочинними об'єднаннями дії організатора злочину ( злочинів), якщо він був одним з виконавців діянь , що становлять об'єктивну сторону складу цього злочину , належить кваліфікувати за статтею Особливої частини КК України без посилання на ч.3 ст. 27 КК України.
Клопотання прокурора про продовження строку тримання під вартою щодо ОСОБА_2, ОСОБА_3 і ОСОБА_4 підлягає задоволенню, оскільки вони обвинувачуються у вчиненні особливо тяжких злочинів , ОСОБА_2 і ОСОБА_3 раніше судимі, можуть продовжувати злочинну діяльність, знаходячись на волі.
Керуючись ст..ст. 404, 405, 419,401 ч. 1 п.3 КПК України, колегія суддів
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційну скаргу прокурора, що брав участь в розгляді кримінального провадження в суді першої інстанції , задовольнити.
Ухвалу Козятинського міськрайонного суду Вінницької області від 2 серпня 2013року , якою обвинувальний акт відносно ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 повернуто старшому прокурору прокуратури Вінницької області Краєвській Н.Й. для належного оформлення , скасувати.
Кримінальне провадження направити на новий судовий розгляд в той же суд.
Продовжити строк тримання під вартою ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, до трьох місяців, до 24 жовтня 2013 року, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , до трьох місяців , до 24 жовтня 2013року , ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, до трьох місяців, до 24 жовтня 2013року.
Судді:
Ляліна Л.М. Ващук В.П. Рибчинський В.П.
З оригіналом вірно: