УХВАЛА
10 вересня 2013 р. Справа№804/11811/13-а
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Царікова О.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Приватного підприємства «Меновщиков» до Генеральної прокуратури України, Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Клюєва А.П., Спікера Верховної ради України Рибака В.В., Кабінету Міністрів України, Міністерства соціальної політики України про зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
06 вересня 2013 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Приватного підприємства « Меновщиков» до Генеральної прокуратури України, Секретаря Ради Національної Безпеки і оборони України Клюєва А.П., Спікера Верховної ради України Рибака В.В., Кабінету Міністрв України, Міністерства соціальної політики України про зобов'язання вчинити певні дії.
Вивчивши подані позовні матеріали, суд дійшов висновку, що адміністративний позов подано з порушенням вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), і підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно частини 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень про поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
У відповідності до частин 1, 2 п. 3 ч. 2 ст.4 Закону України « Про судовий збір» ставка судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру становить 1% розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 01 січня календарного року, в якому подається відповідний позов, та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат; за подання адміністративного позову немайнового характеру 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно зі ст. 8 Закону України «Про державний бюджет України на 2013 рік» від 06.12.2012 № 5515-VI, з 01 січня 2013 року мінімальна заробітна плата становить 1 147, 00 грн.
Позивачем заявлені позовні вимоги про зобов'язання вчинити певні дії, проте до матеріалів адміністративного позову не додано документу про сплату судового збору в установленому законом порядку та розмірі, а саме: в сумі 34,41 грн.
Крім того, згідно з ч. 4 ст. 106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Частиною 7 ст. 56 КАС України передбачено, що законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Частиною 2 ст. 58 КАС України визначено, що повноваження законних представників підтверджуються документами, які, зокрема, стверджують займану ними посаду.
Як вбачається з поданих до суду матеріалів адміністративного позову, подана позовна заява підписана керівником Приватного підприємства «Меновщиков» Організаційний комітет ВУ та СУН та Спасіння України від Грабежу МКОКАУ «Меновщиков», однак в порушення вищевказаних вимог позивачем не надано доказів на підтвердження повноважень особи, яка підписала таку позовну заяву.
Разом з тим, відповідно до ч. 4 ст.105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про:
- скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
- зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
- зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
- стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
- виконання зупиненої чи невчиненої дії;
- встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
- примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовні заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою та п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, яким позивач обґрунтовує свої вимоги , а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Позивач звернувся з адміністративним позовом до декількох відповідачів, проте останнім не зазначено зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів. Таким чином, позивачеві необхідно уточнити позовні вимоги щодо кожного із відповідачів з урахуванням вимог частини 4 статті 105 КАС України.
Частиною 3 статті 106 КАС України визначено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Письмовими доказами є документи, які за змістом ч. 2 ст. 69, ч. 4 ст. 79, п. 6 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України подаються в оригіналах або належним чином засвідчених копіях.
При цьому згідно з пунктом 5.27 Національного стандарту України «Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів»(ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 № 55, копія документа засвідчується відміткою, що складається зі слів «Згідно з оригіналом», назвою посади, особистим підписом особи, яка засвідчує копію, її ініціалами та прізвищем, датою засвідчення копії, що проставляється у лівому нижньому куті документа.
В порушення вищевказаних вимог, до матеріалів адміністративного позову додані копії документів, які взагалі не засвідчені.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху і встановлює строк для їх усунення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Приватного підприємства «Меновщиков» до Генеральної прокуратури України, Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Клюєва А.П., Спікера Верховної ради України Рибака В.В., Кабінету Міністрів України, Міністерства соціальної політики України про зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.
Надати позивачу строк до 23 вересня 2013 р. для усунення недоліків, шляхом надання до суду:
- оригіналу квитанції про сплату судового збору,
- документів, на підтвердження повноважень особи, яка підписала адміністративний позов
- належним чином оформленого адміністративного позову з урахуванням вимог ст.. 105, 106 КАС України,
- належним чином засвідчених копій документів, доданих до адміністративного позову.
Роз'яснити заявнику, що відповідно до п.1 ч.3 ст.108 КАС України заява повертається заявникові, якщо він не усунув недоліки заяви, яку залишено без руху.
Копію ухвали направити особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд у п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.В. Царікова