Судове рішення #32222985

Категорія 48 Головуючий в 1 інстанції - Істягіна С.М.

Доповідач - Барсукова О.І.


У Х В А Л А

Іменем України


12 серпня 2013 року Апеляційний суд Донецької області в складі:

головуючого судді: Солодовник О.Ф.,

суддів: Барсукової О.І., Дундар І.О.,

при секретарі : Пасічній О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів

за апеляційною скаргою ОСОБА_1

на рішення Калінінського районного суду м. Донецька від 18 травня 2013 року,-


В С Т А Н О В И В :


25 грудня 2012 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про зменшення розміру аліментів, в якому зазначив, що рішенням Калінінського районного суду м. Донецька від 07 вересня 2006 року з нього на користь відповідачки стягнуто аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/4 частини від усіх видів доходів до повноліття дитини.

Свої вимоги обґрунтовував тим, що на теперішній час його сімейний та матеріальний стан змінились, оскільки ІНФОРМАЦІЯ_4 у нього від другого шлюбу народилась донька ОСОБА_4, він втратив роботу, постійного заробітку не має, дружина знаходиться с 22.01.2011 року по ІНФОРМАЦІЯ_5 у відпустці по догляду за дитиною. Просив зменшити розмір аліментів, які стягуються з нього за рішенням Калінінського районного суду м. Донецька від 07 вересня 2006 року на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 з 1/4 частини від усіх видів доходів до 1/6 частини від усіх видів доходів до повноліття дитини.

Рішенням Калінінського районного суду м. Донецька від 18 травня 2013 року позовні вимоги задоволено частково. Зменшено розмір аліментів, які стягуються на підставі рішення Калінінського районного суду м. Донецька від 07.09.2006 року з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, аліменти на утримання неповнолітнього сина, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, з 1/4 до 1/5 частини всіх видів доходів щомісячно, але не менш, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку,починаючи з дня набрання рішенням законної сили та до досягнення дитиною повноліття.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить рішення суду першої інстанції скасувати, ухвалити нове рішення про задоволення позову, посилаючись на неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, невідповідність висновків суду обставинам справи, неправильне застосування норм матеріального та процесуального права. Посилався на те, що судне в повній мірі врахував зміну його сімейного та матеріального стану, те, що він не має постійного місця роботи та згоден сплачувати на утримання сина 1/6 частину від своїх доходів.

В судовому засіданні апеляційного суду представник ОСОБА_1 за довіреністю ОСОБА_6 доводи апеляційної скарги підтримала, просила її задовольнити.

Відповідачка ОСОБА_2, її представник - адвокат ОСОБА_7 проти задоволення апеляційної скарги заперечували, просили її відхилити.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представника ОСОБА_1, ОСОБА_2, її представника-адвоката ОСОБА_7, дослідивши матеріали цивільної справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Ухвалюючи рішення про часткове задоволення позову, суд першої інстанції виходив з того, що позивач має змогу сплачувати аліменти на неповнолітнього сина, а остання потребує значних витрат на своє утримання та з урахуванням матеріального стану сторін та стану здоров'я дитини та платника аліментів дійшов висновку про зменшення розміру стягуваних аліментів з 1; частини до 1/5 частини з усіх доходів позивача.

Судова колегія погоджується з висновками суду першої інстанції, оскільки вони повністю відповідають обставинам справи, яким суд дав вірну оцінку.

При розгляді справи судом першої інстанції встановлено, що рішенням Калінінського районного суду м. Донецька від 07 вересня 2006 року з позивача стягнуто аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь матері дитини, ОСОБА_2, щомісячно у розмірі 1/4 частки від всіх видів заробітку (доходу), але не менш, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку до досягнення повноліття дитини.

Встановлено, що сімейний стан позивача після стягнення аліментів змінився, 23.11.2007 року ним був укладений шлюб з ОСОБА_8, 11 та від шлюбуІНФОРМАЦІЯ_4 народилась донька, ОСОБА_4 доведено відомостями з інформаційного фонду Державного реєстру фізичних осіб ДПС України про суми виплачених доходів та утриманих податків. Його дружина ОСОБА_6 знаходиться у відпустці по догляду за дитиною з 22.01.2011р. по ІНФОРМАЦІЯ_5

Згідно до частини 1 ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Звертаючись до суду з позовом про зменшення розміру аліментів на утримання неповнолітньої дитини, позивач ОСОБА_1 посилався на погіршення його матеріального стану через народження дитини у іншому шлюбі та втрату роботи та постійного заробітку.

Суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про те, що сімейний та матеріальний стан позивача змінився та він має право на зменшення розміру аліментів. Визначаючи розмір аліментів, суд прийняв до уваги стан здоров'я дитини, яка перебуває на обліку педіатра, кардіолога, та потребує періодичного лікування, та дійшов висновку про можливість зменшення розміру аліментів до 1/5 частини всіх видів доходів щомісячно, але не менш, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня набрання рішенням законної сили та до досягнення дитиною повноліття.

Відповідно до частини 4 ст. 60 ЦПК України доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Суд першої інстанції правильно зазначив, що згідно з нормами частин 8, 9 ст. 7 СК України регулювання сімейних відносин має здійснюватися з максимально можливим урахуванням інтересів дитини. Сімейні відносини регулюються на засадах справедливості, добросовісності та розумності, відповідно до моральних засад суспільства.

В Загальній декларації прав людини проголошено, що діти мають право на особливе піклування і допомогу.

В Декларації прав дитини проголошено, що дитині законом та іншими заходами повинен бути забезпечений спеціальний захист та надані можливості та умови, які б дозволяли їй розвиватися фізично, розумово, морально, духовно та в соціальному відношенні здоровим та нормальним шляхом, що дитина повинна рости під піклуванням та відповідальністю своїх батьків та у будь-якому разі в атмосфері матеріальної забезпеченості, що суспільство та органи публічної влади повинні здійснювати особливе піклування про дитину, яка не має достатніх коштів для існування, що дитина за будь-яких обставин повинна бути серед тих, хто першим отримує захист та допомогу;

В ст. 3 Конвенції про права дитини передбачено, що в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.

За таких обставин висновок суду відповідає обставинам справи, а наведені в апеляційній скарзі доводи не дають підстав для висновку, що неправильне застосування судом норм матеріального чи процесуального закону привело або могло привести до неправильного вирішення спору.

Керуючись ст.ст.307, 308 ЦПК України, апеляційний суд, -


У Х В А Л И В:



Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

Рішення Калінінського районного суду м. Донецька від 18 травня 2013 року залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення, може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили.



Судді:





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація