Справа №2-4327/2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 вересня 2007р. Октябрський районний суд м. Полтави у складі:
головуючого - судді Пилипчук Л.І.
при секретарі - Ларіній М. П.,
за участю позивачки - ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтаві справу за позовом ОСОБА_1 до Територіальної громади міста в особі Полтавської міської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
встановив:
Позивачка у серпні 2007р. пред"явила в суд позов до Територіальної громади в особі Полтавської міської ради про визначення їй додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 бабусі ОСОБА_2, оскільки у встановлений законом шестимісячний строк не подала відповідну заяву до нотаріальної контори, так як по діючому на той час цивільному законодавству прийняла спадщину фактично. У зв»язку з неможливістю оформити спадщину без відповідної заяви прохала надати додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини.
У судовому засіданні позов підтримала.
Територіальна громада міста в особі'Полтавської міської ради та Перша полтавська держнотконтора, належно повідомлені про час розгляду справи, в судове засідання своїх представників та заперечень проти позову не направили. Суд відповідно до ст. 224 ЦПК України ухвалює заочне рішення.
Заслухавши позивачку, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про задоволення позову з наступних підстав.
Рішенням Октябрського районного суду м. Полтави від 17.12.2004р. було встановлено факт, що ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3, є рідною донькою ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, а ОСОБА_1 є онукою останньої./а.с. 5/ Рішенням того ж суду від 22.12.2004р. було встановлено факт прийняття спадщини ОСОБА_1./а.с. 9/
Після смерті ОСОБА_2 залишилася спадщина у вигляді 1/4 частини домоволодіння по АДРЕСА_1.
Стаття 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлює строк у шість місяців з часу відкриття спадщини.
Позивачка пропустила передбачений законом шестимісячний строк для подачі заяви прийняття спадщини, однак на час відкриття спадщини допускалося прийняття її не лише шляхом подачі заяви, а і фактичним прийняттям.
Згідно ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Зазначену позивачкою причину пропуску встановленого законом строку для прийняття спадщини ( зміну законодавства) суд визнає поважною та відповідно до ст. 1272 ЦК визначає додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщин - один місяць після набрання чинності даного рішення.
Керуючись ст. ст. 1261, 1270, 1272 ЦК України, ст. ст. 10, 60, 130, 212-215, 218, 224 ЦПК України, суд, -
Вирішив:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визначити .ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття спадщини після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 бабусі ОСОБА_2 -один місяць після набрання даним рішенням законної сили.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Полтавської області через районний суд шляхом подання протягом 10 днів заяви про апеляційне оскарження та послідуючого подання протягом 20 днів апеляційної скарги.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо така заява не буде подана.