Справа 2-1087/08
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 квітня 2008 року місто Маріуполь
Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя Донецької області в складі:
судді Єфімік О.О.,
при секретарі Прихненко Г.Д.,
розглянувши у попередньому судовому засідання в залі суду в місті Маріуполі Донецької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління міського майна Маріупольської міської ради Донецької області про визначення ідеальних часток в праві спільної сумісної власності, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернулась до суду з позовом до Управління міського майна Маріупольської міської ради Донецької області про визначення ідеальних часток в праві спільної сумісної власності. В обґрунтування заявлених вимог посилалася на те, що після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 її батька ОСОБА_2 залишилось спадкове майно у вигляді частки квартири АДРЕСА_1. Інших спадкоємців немає, тому просить про задоволення позову.
У попереднє судове засідання позивач з'явилась, позовні вимоги підтримала повністю.
Представник відповідача - Управління міського майна Маріупольської міської ради Донецької області Степанчук О.В., діюча на підставі довіреності, до попереднього судового засідання не з'явилась, надавши суду заяву про розгляд справи у її відсутність, зазначив, що не заперечує проти задоволення позовних вимог.
З урахуванням думки сторін, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню за наступних підстав.
Судом встановлено, що на Маріупольській універсальній товарній біржі Донецької області 27.12.97 між ОСОБА_2, ОСОБА_1 та ОСОБА_3, ОСОБА_4 був укладений біржовий контракт № 18391 (договір купівлі-продажу) квартири АДРЕСА_1.
Згідно реєстраційного свідоцтва № 37835 від 19.12.97р. квартира АДРЕСА_1 належить на праві спільної приватної власності ОСОБА_2 та ОСОБА_1 на підставі біржового контракту № 18391 (договору купівлі-продажу).
Згідно з рішенням Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області від 11.01.08, яке є чинним, біржовий контракт № 18391 (договір купівлі-продажу) визнаний дійсним.
Згідно свідоцтва про народження НОМЕР_1, виданого 15.11.65 Іллічівським відділом ЗАГС міста Жданова (нині - Маріуполя) Донецької області, актовий запис № 2070, ОСОБА_1 народилась ІНФОРМАЦІЯ_2, в графі «батьки» зазначено: батько - ОСОБА_2 та мати -ОСОБА_5.
Згідно свідоцтва про укладення шлюбу НОМЕР_2, виданого 11.07.95 Орджонікідзевським відділом реєстрації актів громадянського стану міста Маріуполя Донецької області, актовий запис № 222, ОСОБА_6 та ОСОБА_1 (нині - ОСОБА_1) 11 липня 1995 року зареєстрували шлюб.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1, про що зроблено відповідний актовий запис № 931 в свідоцтві про смерть НОМЕР_3, виданому Орджонікідзевським відділом реєстрації актів цивільного стану Маріупольського міського управління юстиції Донецької області 27.06.07.
Згідно даних Четвертої маріупольської державної нотаріальної контори Донецької області була відкрита спадкова справа після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 по заяві від 27.11.07 доньки померлого - ОСОБА_1, яка прийняла спадщину, по заяві від 29.11.07 дружини померлого - ОСОБА_5, яка відмовилися від спадщини, Свідоцтво про право на спадщину за законом не видавалось.
Відповідно до ч. 1 ст. 368 ЦК України спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю.
Згідно з ч. 2 ст. 370 ЦК України у разі виділу частки з майна, що є у спільній сумісній власності вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.
Судовим розглядом встановлено, що будь-якої домовленості між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 щодо часток і розподілу об'єкту спільної сумісної власності - квартири АДРЕСА_1 - немає.
За таких певних обставин, на підставі зібраних по справі і досліджених доказів, суд вважає встановленим, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 належить по 1/2 ідеальних часток в квартирі АДРЕСА_1.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 про визначення ідеальних часток в праві спільної сумісної власності підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 15, 16, ч. 1 ст. 368, ч.2 ст. 370 ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 209, 212-215 ЦПК України, суд-
ВИРІ Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до Управління міського майна Маріупольської міської ради Донецької області про визначення ідеальних часток в праві спільної сумісної власності - задовольнити.
Визначити ідеальні частки в праві спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_1 в розмірі по 1/2 частки кожному з учасників права спільної сумісної власності - ОСОБА_1 та ОСОБА_2.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області у місті Маріуполі через Орджонікідзевський районий суд міста Маріуполя шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя О.О. Єфімік