Справа № 2-1471/08
РІ Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 квітня 2008 року місто Маріуполь
Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя Донецької області у складі:
головуючого судді Єфімік О.О.,
при секретарі Больсуновій Г.О.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в місті Маріуполі Донецької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу. В обґрунтування заявлених вимог посилалася на те, що вони з відповідачем з 02 червня 2007 року перебувають у зареєстрованому шлюбі. Від цього шлюбу неповнолітніх дітей не мають. Сумісне життя з відповідачем не склалося, шлюбні стосунки між ними припинені у березні 2008 року по причині зловживання останнім спиртними напоями. Вважає, що їх шлюб розпався остаточно, подальше спільне життя та збереження шлюбу неможливе, на примирення незгодна, майнового спору між ними немає. Просить суд розірвати шлюб.
До попереднього судового засідання позивач з'явилася, позовні вимоги підтримала.
Відповідач до попереднього судового засідання з'явився, позовні вимоги визнав.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж кодексу.
Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
З'ясувавши думку сторін, вивчивши письмові матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 перебувають в шлюбі, зареєстрованому Жовтневим відділом реєстрації актів цивільного стану Маріупольського міського управління юстиції Донецької області 02 червня 2007 року, актовий запис № 382 у свідоцтві про одруження НОМЕР_1.
Фактично шлюбні відносини між сторонами припинені у березні 2008 року.
Шлюб перший, від шлюбу неповнолітніх дітей не мають, майновий спір між сторонами відсутній.
У відповідності до ч.1 ст. 110 Сімейного кодексу України, позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.
Згідно з ч. 2 ст. 112 Сімейного кодексу України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
За встановленими обставинами, з урахуванням думки сторін, суд приходить до висновку, що подальше спільне життя подружжя та збереження шлюбу є неможливим та суперечить інтересам сторін, тому шлюб підлягає розірванню, а позов - задоволенню.
Витрати по розірванню шлюбу суд покладає на позивача.
На підставі ч. 1 ст. 110, ч. 2 ст. 112 Сімейного кодексу України, керуючись ст. ст. 10, 60, ч. 4 ст. 130, ч. 4 ст. 174, 213, 215 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 - задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрований 02 червня 2007 року Жовтневим відділом реєстрації актів цивільного стану Маріупольського міського управління юстиції Донецької області, актовий запис № 382 - розірвати.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути державне мито з ОСОБА_1 у сумі 17 гривень 00 коп., ОСОБА_2 від сплати державного мита звільнити.
Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Донецької області через Орджонікідзевський районний суд м. Маріуполя.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя О.О.Єфімік