ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 817/3036/13-а
18 вересня 2013 року м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Нор У.М. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом
Управління Пенсійного фонду України в Корецькому районі
до ФОП ОСОБА_1
про стягнення внесків, -
ВСТАНОВИВ :
Управління Пенсійного фонду України в Корецькому районі звернулося до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення боргу по сплаті єдиного внеску в сумі 5766,45 грн.
Ухвалою про відкриття скороченого провадження від 29.08.2013 року відповідачу було надано десятиденний строк з дня отримання даної ухвали для подання заперечення. У вказаний строк відповідачем не було подано заперечення на адміністративний позов та заяви про визнання позову.
Суд вважає, що повідомлених позивачем обставин та наданих ним доказів достатньо для розгляду справи в порядку скороченого провадження та ухвалення законного судового рішення.
Розглянувши у встановлений статтею 1832 КАС України строк матеріали справи, повно і всебічно з'ясувавши обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
З поданої Управлінням Пенсійного фонду України в Корецькому районі довідки від 22.08.2013 року № 2894/02 встановлено, що ОСОБА_1 взятий на облік як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування 10.05.1995 року за № 1213 в силу положень ч. 1 ст. 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" №2464-VI вiд 08.07.2010 року(а.с.8).
Згідно даних обліку позивача станом на 23.08.2013 року за відповідачем рахується заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в загальній сумі 5766,45 грн.
Відповідно до пп. 1, пп. 2 ч. 2 ст. 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" №2464-VI вiд 08.07.2010 року (надалі - Закон №2464-VI), платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок, вести облік виплат (доходу) застрахованої особи та нарахування єдиного внеску за кожним календарним місяцем і календарним роком, зберігати такі відомості в порядку, передбаченому законодавством.
Згідно з Закону №2464-VI вбачається, що платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця.
На порушення вказаних норм, відповідачем не сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в загальній сумі 5766,45 грн.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 1 Закону №2464-VI, сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена територіальними органами Пенсійного фонду України у випадках, передбачених цим Законом є недоїмкою.
Згідно з абз.1, абз.2 ч. 4 ст. 25 Закону №2464-VI, в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, територіальний орган Пенсійного фонду в порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Управлінням Пенсійного фонду України в Корецькому районі для ОСОБА_1 надіслано вимоги: № Ф196У від 01.03.2013 року на суму 4572,42 грн., № Ф285У від 16.05.2013 року на суму 1194,03,25 грн. (а.с. 3-6). Проте, станом на дату розгляду справи відповідачем недоїмку не сплачено, відомості щодо узгодження або оскарження вимог відповідачем відсутні.
Абзацами 9, 10 частини 4 статті 25 Закону №2464-VI передбачено, що у разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом доходів і зборів, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, орган доходів і зборів надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки. У випадках, зазначених в абзаці дев'ятому цієї частини, орган доходів і зборів також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами, тому позов підлягає до задоволення повністю.
Згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати по справі з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 160-163, 1832 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь Управління Пенсійного фонду України в Корецькому районі заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 5766,45 грн.
Постанова суду першої інстанції є остаточною, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку.
У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Відповідно до п. 8 ч. 6 ст. 183-2 КАС України відповідач зобов'язаний виконати постанову негайно.
Суддя Нор У.М.